Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet hosszútávon egy...

Működhet hosszútávon egy kapcsolat két különböző ember között? Elsősorban azok tapasztalata érdekelne, akik már hosszú ideje együtt vannak és a különbözőségük ellenére működik a dolog, persze az is érdekel, akinek pont ebből akadt konfliktusa.25/N

Figyelt kérdés
Nem rég vagyok együtt a párommal, abban egyetértünk, hogy egymással terveznék a jövőnket, a célunk azonos (házasság, gyerek) De én egyre inkább úgy látom, ezt leszámítva nagyon különbözőek vagyunk. Mást szeretünk, ő "bevállalósabb" én inkább nyugisabb, különböző hobbi, ő nagyon szereti a munkáját, a karrier mindkettőnknek fontos, talán neki jobban, a szabadnapunk sem egyezik, ő hétvégén is dolgozik, hétközben szabadnapos, nekem meg nyilván akkor kell dolgoznom. Lehet butaságnak tűnik, de eddig nem volt ilyen párom akivel eltértünk volna egymástól, és nem tudom, hogy ennek így van-e jövője.
2010. okt. 20. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
HA nem akarjátok megváltoztatni egymást, és toleráljátok a "másságot" akkor nem lesz baj
2010. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

11 éve együtt,1 kislányunkkal(2,5)élünk boldogan,mai napig nagy szerelemben,igaz voltak és lesznek időszakok mikor több energiát kell a kapcsolatba fektetni,hogy működhessen tovább,de nekünk megy!

Ő igazi oroszlán tipus,én bika vagyok,tehát szinte semmiben nem passzolunk!!ezért egészítjük ki egymást!

2010. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi 1,5 éve vagyunk ugyanígy együtt.

Én suliba járok, ő melózik. Hétköznap van 1-2 szabadnapom, ő dolgozik, néha hétvégén is.

Én mindig mennék valamerre, nem szeretek a 4 fal között ülni, ő meg maradna otthon.

Nehézkesen indult a kapcsolatunk, de már megszoktuk, hogy sok dologban különbözünk.

Kompromisszumokat kötünk.

2010. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rég vagytok együtt akkor élj a mának. Majd ha egy év múlva is ezt tapasztalod, ellehet gondolkodni a kapcsolaton. Még nem veszítettél semmit.
2010. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mi 3,5 éve vagyunk együtt. én délelőtt dolgozom, ő van, hogy este 11-kor ér haza. minden második szombatja melós. ő bika, tehát nyugodt, én ikrek, tehát idegbeteg. mindenért ugatok, ő ritkán szól. én inkább pop párti vagyok, inkább rádiót hallgatok, ő rocker. én spur vagyok, ő is vigyáz a pénzre, de máshogy mint én. és még nem mondtam a külső különbségeket: ő 193, én 148. ő vékony, én inkább erősen molett...

soroljam még? viszont szeretjük egymást, és el lehet fogadni a másikat így is, lehet alkalmazkodni. sok sikert.

2010. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ne aggódj mi 1 éve vunk együtt a kezdetektől együtt élünk és 9től 6 ig dogozom hétköznap a hétvégéim szabadok ő 5-8ig dolgozik hétköznap és hétvégén is talán havi 2 szer ha van szabad hétvégéje. Ő még egy gyerek pedig 31 éves, én komolyabb vok nyugisabb, otthon elvok vagy épp fordítva ha mennék valamerre ő nem de szeretjük egymást és megoldjuk, vannak közös terveink amiért most küzdünk h megvalósíthassuk.Annyi h több áldozatot kell hozni a másikért persze mind2 féltől.
2010. okt. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2 éve vagyunk együtt. Amikor betelik a pohár, akkor iszonyat nehéz, de ha kidurrogom magam, utánna minden rendben lesz.

Nem akarjuk egymást megváltoztatni, csupán arra szoktuk a másikat kérni, hogy egy-egy kis időre próbálj belekóstolni a másik életébe (ennek ugye a bevállalósságnál van szerepe).

Hát nem tudom, szerintem ugyanolyan emberrel, amilyen én vagyok az unalomtól halnék meg.

2010. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lényeg,hogy az élet legfőbb kérdéseiben egyezzen a véleményetek, a kis apróságok nem számítanak, azt meg lehet oldani.
2010. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A volt párommal nagyon különböztünk, én suliztam egyetemen, ő dolgozott, és természetben is, pl én szerettem eljárni, bulizni, ismerkedni, ő inkább nyugisabb otthon ülős volt. én beszédes vagyok, ő nem. 7 évi működött, de talán az ellentétek miatt már nem. voltak ebből kisebb vitáink.
2012. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!