Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 vagyok 3hét mulva felvételi...

14 vagyok 3hét mulva felvételim van, A szüleim állandoan cseszegetnek hogyha nem vesznek fel gimnáziumba beadnak a Gyivibe és nem értik meg hogy nem akarok gimibe menni. Mit tegyek hogy ne cseszegesenek állandoan?

Figyelt kérdés
amugy nagyon nembirom a szüleim föleg anyukámat sokszor megver:(
2009. jan. 3. 14:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem akarsz gimibe menni?Hova szeretnél?A szüleit sok kamasz "útálja" aztán elmúlik felnősz és csak az lesz a fontos hogy te ne legyél olyan mint ők.Amúgy sok ember azzal rontja el az életét hogy nem annak tanul évekig (szülői nyomásra)aminek ő szeretne. Nálunk a nővérem tesi tanár akart lenni,anyu addig nyaggatta míg közgázra ment , főiskola... 5 évig egy irodában számfejtett meg minden,aztán néptánc tanári diplomája lett (14 éves kora óta táncol) és éli világát végre azt csinálhatja amit szert és mellette még van neki egy kis mellékes hogy meg is tudjon élni,de boldog!
2009. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem akarsz gimibe menni? Egyáltalán hová akarsz menni továbbtanulni? Miért ver anyukád? Ha ezekre válaszolsz, talán konkrétabban tudok válaszolni...
2009. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kozmetikus,fodrász vagy vmi ilyesmi pályán szeretnék elkhelyezkedni,visszabezsélek neki azért szokott megverni vagyha rossz jegyet kapok
2009. jan. 3. 15:33
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Próbáljatok közös nevezőre jutni,ne beszélj vissza és tanulj.Egyébiránt meg a kozmetikus/fodrász szakma nem csak szar de megélni sem lehet belőle,anyukád valószinűleg jót akar neked.
2009. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A kozmetikus ill. fodrász szakmát megszerezheted a gimnáziumi érettségi után is!!! Semmi sem lesz veszve, ha gimnáziumba mégy, sőt, így több lehetőséged lesz - hátha később meggondolod magad. De ha eredeti elképzelésednél maradsz, az is megvalósítható lesz. Az egyik ismerősöm is most, az érettségi után tanul kozmetikusnak.

"Visszabeszélés" helyett próbálj vele nyugodtan, őszintén beszélgetni - ha megpróbálod és olyannak bizonyul, hogy vele nem lehet, akkor hagyd rá, ne nagyon szólj semmit, mert annál rosszabb.

Ha jobban tanulnál, az sokat javítana a helyzeteden, meg a kulcsszó - jaj tudom, utálatos - a "hozzáállás". Ha tudsz színészkedni, játszd meg magad, hogy Téged mennyire érdekel az iskola, a tanulás, meg mindaz, amivel kapcsolatban elvárja, hogy érdekeljen - ne azt lássa rajtad, hogy mindent sz.rsz le, hanem hogy hú de megkomolyodott kislánya van. Csak a békesség kedvéért.

2009. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 éves vagyok.Én egy nagyon jó hajtós gimibe fogok menni ha felvesznek.Szerintem menj el abba a gimibe biztos nem olyan rossz.HA fodrász v. kozmetikus akarsz lenni azt utána is tanulhatod.De szerintem addigra felnősz és megondolod ha meg nem az a te dolgod.ÉN is szerettem volna lenni de mekem allergia miatt nem lehet.
2009. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
tudom gimibe kell mennem de szüleim aztmondják utána egyetemre kell menni és kényszeriteni akarnak
2009. jan. 3. 19:53
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem meg odebb lesz most ne arra gondoljal. Ha a gimit elvegzed, es meg mindig fodrasz es kozmetikus szeretnel lenni, akkor kitanulod azokat a szakmakat. Nem igaz, hogy nem jo szakmak, kulonosen egy ugyes fodrasz nagyon is jol tud keresni!! Ha pedig a gimiben jobban megjon a tanulashoz a kedved, akkor pedig mehetsz majd fosulira vagy egyetemre is.

Most koncentralj a gimidre, fogadj otthon szot, hidd el, hogy a szuleid jot akarnak neked. Azt szeretnek, hogy egy jo vegzettseged legyen, amivel tuti fogsz allast kapni, es normalis fizetest. Csak azt akarjak, hogy ne kallodjal el!

Anyukadnak mondd meg, hogy egyetlen kisujjaval ne nyuljon mar hozzad!!! Beszeljen veled, ha meg kiabal az is mas minthogy ver tegedet ennyi idosen, lany letedre. Igy nem lesz jo a kapcsolatotok nagy korodban, mondd meg neki, hogy megfogja meg banni azt, hogy kezet emel rad!

Ezmiatt oszinten sajnallak, de azt ertsed meg, hogy tenyleg fontos tanulni, es marcsak par ev, es nagykoru leszel! Utana pedig tied a vilag! Ha jol tanulsz, jo munkad lesz, es lesz penzed, nem leszel raszorulva a szulokre.

2009. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)21 napom van felvételiig és azbaj nemnagyon vagyok felkészülve:(
2009. jan. 3. 21:23
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

21 nap alatt rengeteget lehet tanulni! :) Hajts rá!


Azt meg már teljes mértékben Te fogod eldönteni, hogy a gimi után mit csinálsz! Majd akkor meglátod! Hátha addigra kedvet kapsz a továbbtanuláshoz!

Csak nehogy az legyen - erre vigyázz!!!! - hogy dacból nem tanulsz, mert ők kényszeríteni akarnak rá! Lázadj ellenük ahogy akarsz, csak kérlek ÍGY NE!!!!!!!!!!!!!!!!! Mert ez az amit később megbánsz és nem fogod tudni visszacsinálni! Ha általuk nem szeretett zenét hallgatsz, ide-oda jársz, bulizol (az ésszerűség határain belül), akármi, ezek csak példák, annak semmi jelentősége nem lesz felnőttkorodban, de annak, hogy elb.sztad a tanulást, annak igen! Ne így akarj "kitolni velük". Legjobb lenne persze sehogy, de akkor nyilván anyukád se Veled...


Ha Anyukáddal nem tudsz kijönni, próbálj meg apukáddal, nagyszülővel, vagy más rokonnal bizalmas viszonyt kiépíteni.

2009. jan. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!