Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eladható a lakásom tulajdonjog...

Eladható a lakásom tulajdonjoga, ha van haszonélvező?

Figyelt kérdés
Lakottan értékesíthető így? A haszonélvezőnek van joga az eladást meghiusítani? Kell a haszonélvezőnek a hozzájárulása az eladáshoz?
2009. jan. 4. 15:46
 1/9 anonim válasza:
60%
Nem kell! Az értékét azonban jelentősen befolyásolja, hogy lakott lesz.
2009. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
De ki az az őrült, aki megvesz úgy egy lakást, hogy lakik benne egy idegen?
2009. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
A haszonélvezőnek kell a beleegyezése.
2009. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem adhatod el a haszonelvezo beleegyezese nelkul.

A haszonelvezetnek eppen az a lenyege, altalaban szulok szoktak ratetetni a haszonelvezeti jogukat arra lakasra, amit a gyermekuknek vesznek, hogy az o beleegyezesuk nelkul ne tudja eladni a tulajdonos a lakast.

Pl. a szulok vesznek egy lakast a gyerekuknek a gyerek lesz a tulajdonos, es a szulok a haszonelvezok. A gyerek 20 evesen ugy dont, hogy eladja a lakast (nem ertekeli meg, hiszen fiatal, nem tudja igazabol mit jelent egy lakas!!!)es elutazza. Ha a szuloknek nincs rajta a lakason a haszonelvezeti joguk, akkor a gyerek eltudja adni a lakast, a milliok eltapsikolva, es nincs lakas. De mivel a szuloknek ottvan a haszonelvezeti joguk, ezert nem tudja eladni a gyerek meggondolatlanul, felelotlenul azt, es amikor mar megerti hogy mit jelent egy lakas, akkor koszonetet mond a szuloknek.

2009. jan. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Szia! A haszonélvezőnek elővásárlási joga van, melyről le kell mondania, ez általában úgy történik, hogy az ügyvéded megkeresi, hogy neked eladási szándékod van, kívánja-e ő megvenni a részedet. Ügyvédtől függ, hogy bele írja-e, hogy amennyiben X napon belül nem válaszol, úgy beleegyezésnek tekinti.

Lakottan is értékesíthető, de egyrészt így csökkentett vételár lehetséges, másrészt ennek a ténynek benne kell lennie a szerződésben.

2009. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2009. jan. 5. 12:26
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

10:20-as ugyved vagy?

Es ha nem akarja megvenni a haszonelvezo a lakast, akkor mar tovabbra nincs is a lakason a haszonelvezet, ennyi az egesz??

2009. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem, nem vagyok ügyvéd :), de én is voltam ilyen szituban. Annyiból volt más, hogy nekem 50%om volt, a másik 50%-os tulajdonosnak volt haszonélvezeti joga az én részemen.

Csak az elővásárlási jogáról mondott le, a haszonélvezeti jog maradt az ingatlanon. De megállapodás kérdése, a haszonélvezeti jogot lehet forintosítani (a haszonélvező életkorától függ), ki lehet fizetni, és akkor máris nincs rajta.

2009. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezőnek NEM KELL A BELEEGYEZÉSE az eladáshoz!

Neki csak birtoklás és használatra van joga. De nincs rendelkezési joga.

csak akkor kellene a beleegyezése, ha az eladással egyszerre meg is akarnád szüntetni a haszonélvezetet, azt már nem lehetne nélküle.

De a haszonélvezet fennmarad a tulajdonosváltozásra tekintet nélkül.

2010. ápr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!