Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A részeg, és egyben enyhén...

A részeg, és egyben enyhén drogos ember is igazat mond?

Figyelt kérdés

Barátoméknál egyszer buli volt, és az anyja ivott, meg elszívott 1 füvet, vagy nem tom hogy megy, de füvezett egy keveset, kipróbálás szinten, aztán elkezdett rám kiabálni, hogy hülye k*va vagyok (akkor 2 éve voltam a fiával) és hogy elrontom a fiát.

Mindig távolságtartó volt velem. Igazat mondott, vagy a drog felnagyítatta vele az érzéseit. Ti mit tettetek volna a helyemben?


2009. jan. 4. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Ő egy beteg ember, sajnos te érdemben nem tudsz segiteni rajta, egyszerűen emelkedj felül a sérelmeiden. Szerintem ő sem gondolja komolyan, amit mond...
2009. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Te rontod el ? És ö iszik, meg drogozik?? Hát szép egy anya, én nem adnék a szavára semmit, söt...

Biztos, hogy felnagyitja az érzéseit, meg szókimondobb, de lehet azt se tudta mit mond! Én egy ilyen nönek meg sem hallgatnám a szavát, amugy meg ez 1x-i eset volt, vagy többször is csinálta? Inkább beszélgess el vele, hogy ez a dolog nem vezet jóra, bár gondolom, ez is mint halottnak a csok annyi lenne nála.

Szerintem hagyd a fenébe. Én nem foglalkoznék vele mit mond.

2009. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hallotam hogy a részegek mindig õszinték, bár én nem ezt tapasztaltam . S ha mégis így lenne, szerintem ne törõdj vele, hiszen nem tudta mit beszél. De hogyha mégis így érzi, azt mondom ne foglalkozz vele. Márcsak azért se, mert nem õ dönti el azt hogy ki mit tegyen a fiával. Ha a fiúnak jó vagy akkor semmit nem számit hogy mit mond az anyja.

Én azt tanácsolom, hogy ha még történne ilyen akkor se vedd fel, próbáld inkább megbeszélni vele (józanon) meg a fiúval is.



Ez az én tanácsom, aztán mindenki másképp gondolkodik.

2009. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez csak egyszeri eset volt, nem rossz ember az anyja, csak érdekes. Nekem pedig rossz érzés, hogy még a saját fia se mindig tud megfelelni neki. Barátomnak is rosszul esett az a balhé, bár ő is tehet róla, de őt megértem, és az anyját is. Mindkettőnek volt igaza, csak ez a dolog rosszul eset. Pedig máig igyekszem, hogy ne riválisként tekintsen rám az anyja. Azért is fontos, mert idén befejezem a középsulit, és oda szeretnék menni hozzájuk lakni a fősuli ideje alatt, mert albérletet nem tudok fizetni, a fősulis koliban meg lehetetlen tanulni, sajnos rokonaim tapasztalták. De így is nagyon tartok az anyjától. Ha ő ott van, semmit nem merek csinálni, pedig amúgy otthonosan mozgok náluk. Várom a további véleményeket. Mégegyszer leszögezem, nem haragszom az anyjára, nem rossz ember, csak stresszes az élete.
2009. jan. 4. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem biztos, hogy igazat mondanak. Több dolog is történik ilyenkor:

- csökken a kreativitás: ezért kevésbé tud hazudni, és hamarabb belebonyolódik.

- csökkennek a gátlások: tehát hamarabb kimondja, amit gondol. Persze könnyeben is hazudik emiatt.

- de megváltozik az is, amit gondol! Kis dolgok fölnagyítva jelennek meg... érzelmi hullámzás, stb.

Lehet, hogy józan állapotban maga sem gondolná azt, amit ott kiabál.


Szerintem próbálj meg jó viszonyt kialakítani vele - természetesen ne felejtsd el, hogy mit mondott - de ne adj rá 100%-ot, hanem mondjuk csak 25-öt, a többi tettéhez képest.

2009. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Igazabol lakva ismeri meg az ember a masikat! Ez a mondas majd meglatod te is, ha odakoltozol hozzajuk, hogy mennyire igaz!!!

Gondolom a baratod anyukajanak az idegei nincsenek a helyen 100 %-ig, es ezmiatt kiabal mindenfelet. Hat, koltozz oda, aztan majd meglatod hogy alakul.

2009. jan. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes nőszemély lehet. Én tuti kerülném. Ha viszont ott fogsz lakni nyíltan rákérdeznék, leülnék vele dumálni, hogy végülis mi baja van veled és hogyan tudnál ezen változtatni. Az őszinte érdeklődés részedről persze nem fontos. Hátha könnyebben ellesztek...
2009. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Ne foglalkozz vele, 18:01-es nagyon szépen összefoglalta, hogy miért.


Viszont felmerült bennem, hogy egy ilyen esetben én felálltam volna, és otthagyom szerencsétlen betépett anyukát a drogra hivatkozva, hogy aztán elgondolkodhasson rajta, ki árthat többet a fiának: egy lány, aki a füvező társaságból inkább kivonja magát, vagy egy anya, aki betép a fia és barátnője előtt, és úgy produkálja magát.

2009. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a fűről ugyan nem tudok nyilatkozni, de az alkohol nem mondat feltétlenül igazat.

Én hazudtam már nem egyszer úgy, hogy olyan részeg voltam, hogy azt se tudtam, hol vagyok. Igazából amikor részeg vagy, akkor nem azért mondod könnyebben az igazat, mert vmi miatt nem tudsz hazudni (tehát, hogy ilyen hatása lenne a szernek), hanem inkább eltűnnek a gátlásaid, és nem érdekel a következmény, nem gondolsz bele annyira, hogy rossz lesz-e majd késöbb, ha most az igazat mondod.

De ha vmit nagyon el akarsz titkolni, akkor részegen is ragaszkodni fogsz a hazugságodhoz, maximum levágós lesz, hogy nem igaz, mert pl. összefüggéstelen, vagy nem logikus, ilyesmik. De nem feltétlen mondd igazat a részeg.

2009. jún. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az a vicc, hogy párom anyja még páromat sem szereti, őt is, az apját is kitenné a házból, ha úgy alakulna. Irtózatosan hangulatember. Ez elmúlt pár hétben nem akarta engedi páromat sehová, mert tanuljon a viszgákra. Hangsúlyozom, párom 21!!! éves, de még mindig befolyásolni akarja. Az apja mellettünk áll, próbál segíteni, hogy az anyja elfogadjon, de 3. éve nem megy neki, pedig segítek, próbálok beszélgetni, hiába. Mindenki szeret párom családjából, csak ő nem. Nekem ez nagyon rossz, mert én olyan családban nőttem fel, ahol mindenki jól megvan egymással, mindenki szeret mindenkit. Párommal beszéltük, hogy ő is ugyan olyan rosszul érzi magát az anyja társaságában, mint én, és megérti mit érzek. Csak ugye ő se tud mit tenni, mert még nincs állása, pénze albérletre, de velem tényleg komolyan tervez, aminek örülök. Csak jó lenne, ha az anyja legalább ne akarná befolyásolni a felnőtt fia életét.

Ja, és persze a párom jól tanul egy fősulihoz képest, lelkiismeretes, bár néha lusta. És az anyja nem hiszi el, hogy ha velem van, akkor jobban tanul, de mivel gép előtt teszi, mert programozónak készül, így az anyja nem hiszi el, hogy tanul, mert biztos játszik.

2009. jún. 29. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!