Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnéd és mit tennél,...

Hogyan kezelnéd és mit tennél, ha másfél éves baba mellett közlik, hogy gyógyíthatatlan beteg vagy és nem tudni, hogy meddig élsz?

Figyelt kérdés

Volt ismeretségi körödben ilyen?

( ez nem eszmei kérdés a mit tennél utolsó napodon témakörben)


2010. okt. 28. 07:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Énkém tovább az életem ahogyan eddig.
2010. okt. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Volt ilyen ismerősöm. Az első elkeseredés után igyekezett úgy élni,mint addig. Megbeszélte a családdal,hogy a gyereket szeretetben neveljék fel.
2010. okt. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
lifenetworokon megy egy sorozat: Búcsú anyutól. ott az anyukák naplót írnak a gyerekeknek,benne h mit csináljanak tizenévesen stb.,képeket tesznek bele,és leirják h nem azért mentek el,mert ezt akarták,ők sose hagyták volna el a gyerekeket stb...valami ilyesmi naplót irnék én is...
2010. okt. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem úgy élnék, mint addig. Megpróbálnám minden percemet a babámmal tölteni és tudatosan felkészíteni arra, hogy másokat minél jobban elfogadjon. Sokat legyen apával és nagymamával-nagypapával, ha vannak. Ez kettős dolog, nagyon nehéz. Minden nap megszakadna a szívem, mert tudom, hogy a másfél évesem mit csinál, ha (nagy ritkán) elmegyek otthonról pár órára és utána hazamegyek. Kb. fél órán keresztül szorítja a nyakam és puszilgat. Ez nagyon nehéz kérdés. Vannak online és telefonos lelkisegély szolgálatok, amik kifejezetten ilyen helyzetben segítenek. Mind lelkileg, mind praktikus szempontból.

Megkérdezhetem, hogy rólad van-e szó? Ha igen, nagyon sajnálom.

Segíteni kell a babának, hogy anya nélkül is tudjon teljes életet élni és rengeteg fényképet készíteni, hogy majd, ha felnő, legyen mire emlékeznie.

2010. okt. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy olyan szituáció amire most nem lehet válaszolni, nem tudni ez a helyzet akkor mit hozna ki belőlem, egy biztos az életemnek már ott vége lenne ahogy kimondanák, hogy meghalok, minden megváltozna, de nem tudom megítélni most, hogy akkor hogy élném meg, milyen lelkiállapotba kerülnék , szerintem én összeomlanék.
2010. okt. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Elkeserednék, magamba roskadnék...teljesen kilennék akadva...de megpróbálnám összekaparni magam...

Sajnos amennyire ismerem magam ez lenne...mindennap megszakadna a szívem ha a gyerekemet és a férjemet látnám...de azt hiszem egy olyan napló jó ötlet...és hasznos is.

Remélem nem kell soha ezen gondolkodnunk...

2010. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Csatlakozom egy előttem íróhoz! Lifenetworkon szívszorító sorozatban nagyon jókat mondanak erről, én is csinálnék ilyen mamanaplót, és leírnék mindenfélét a gyerekemnek, amit majd szeretném, hogy tudjon. Lehet a férjemnek is csinálnék ilyet, hogy emlékezzen és szeressen. Nem könnyű! Légy erős!! Én szorítok, hogy azért jobban légy, és lelkileg erős!
2010. okt. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szoritok neked nagyon,h meggyógyulj!

Biztos a diagnozis?

2010. okt. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak. Biztosan egy csomó apró meglepivel készülnék gyermekemnek a következő szülinapjaira. Olyan "P.S I love you stílusban" levelekkel, történetekkel.

Ilyen dolgok miatt ellenzem a legjobban a gyermeknek az anyjára van a legnagyobb szüksége stílust. Ngyon sok időt töltenék férjemmel, családommal és gyermekemmel. Viszont szeretném látni, hogy ő elfogad másokat is, szeretném látni, hogy mások hogyan nevelik, hogy nyugodtan hagyhassam itt.

J, és mindezek ellenére bíznék, hinnék és harcolnék, sose lehet tudni hátha mégse úgy lesz, ahogy azt az orvosok mondták.

2010. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Nevelőszülőket keresnék, biztos, ami biztos. Még életemben hozzájuk szoktatnám, hogy ez ne okozzon traumát.
2010. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!