Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérjek segítséget...

Hogyan kérjek segítséget férjem szüleitől? Merjek kölcsönkérni?

Figyelt kérdés
Férjem és én 8 éve vagyunk házasok. Szülei tehetősek, apróbb-cseprőbb dolgokon kivül nem igen támogattak minket semmiben, ahogy a gyerekeinket sem sajnos. Lakásunk - amit most kinőttünk, mert megszületett kislányunk után a kisfiúnk - az én szüleim ajándéka. Szeretnénk eladni a lakást és kertes házat venni, de ehhez kellene még anyagi segítség. Azt gondoltam, beszélek anyósomékkal a hétvégén, de már napok óta ezen rágódok. Hogyan mondjam meg, hogy úgy illene, hogy amennyit én kaptam a szüleimtől, adjanak ők is annyit a fiúknak? Ha tudnám, hogy nincs nekik miből, nem is lovagolnék a témán, de tudom hogy van. Szegény anyám alig kap nyugdijat, folyton kuporgat nekünk, mindig megrakott cuccokkal 5-ször átszállva a busszal jön a gyerekekhez, anyósomék meg luxusautóval leginkább üres kézzel. Tulajdonképpen mindíg is zavart ez a hozzáállásuk, de most jutottam el arra a pontra, hogy nyíltan megmondom mit gondolok róluk.
2009. jan. 5. 17:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem neked, hanem a férjednek kellene kérni. Elmondhatná nekik azt, amit ide leirtál, ha már maguktól nem veszik észre. Ha meg nem adnak, akkor ne is foglalkozz velük többet.
2009. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ezt szerintem is a férjedddel beszéld meg, éső forduljon hozzájuk.
2009. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
csak az a baj, hogy férjem eléggé tutyimutyi.....megbeszéltük, hogy hétvégén együtt szólunk nekik, de tartok tőle, hogy én leszek a száj....
2009. jan. 5. 18:02
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Szerintem meg ha már van egy tehermentes ingatlanotok,amit ajándékba kaptatok a szüleidtől,ahhoz már vehetnétek fel kölcsönt,és tudnátok házat venni.Ha anyósodék meg tudják állni,hogy jómódban vannak,és tudnának segíteni mégsem teszik,akkor én nem kérnék a helyetekben.Főleg nem a Te helyedben.Ha valamelyikőtök célozna esetleg rá,akkor az legyen a férjed.Azt elhiszem,hogy Téged ez zavar,de nem köteles támogatni benneteket.Sajnos vannak ilyen szülők.Az én anyósomék is ilyenek.És ők még a párom húgáékat támogatják is nagy titokban,hogy a férjem ne tudjon róla,mert Ő még semmit nem kapott tőlük.Örülj,hogy jó helyzetben vagytok,hogy a Te szüleid rendesek és segítenek.Nálunk az enyémek csak keveset tudnak,anyósék meg nem akarnak,és nem is fogadnék el már semmit tőlük.A lakásunkat is hitelre vettük,nem segítettek semmit.Sőt,volt egy lakásuk a férjem nevén,azt is gyorsan átíratták,nehogy még a végén az övé legyen.na,erre varrj gombot.Aztán volt amikor könnyíteni szerettek volna a lelkiismeretükön mikor kocsit vettünk,és pénzt akartak hozzá adni,de nem fogadtuk el.Adják annak,akinek eddig.Legyenek boldogok a vagyonukkal.Sőt,olyan is előfordult,hogy valamit általuk vett a férjem,és pénzt kerestek a saját gyerekükön.Na,milyen szülő az ilyen????

2009. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképpen ezt a férjednek kéne megbeszélnie a szüleivel.

Mert a végén te leszel az anyagias dög aki a férjedék pénzére hajt.

2009. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
Én sem kérnék semmiféleképpen. NEkem már akkor is lesült a bőr a képemről mikor szegény anyukám volt kénytelen nekem lakásvásárlásban segíteni. Sőt, szerintem a férjed se kérjen. Természetes dolog, hogy a szülő segíti a gyerekét ha anyagilag megteheti, ha anyósodék ilyenek az az ő szégyenük.Semmiképp ne kérj tőlük, mert biztos, hogy te leszel akkor az első számú közellenség aki ki akarja őket forgatni a kicsinyke nyugdíjukból.
2009. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
54%

szerintem semmi közöd hogy anyósék hogy élnek, és nem várhatod el tölük hogy ök adjanak.

ez egy nagyon rossz magyar szokás hogy a fiatalaok elvárják hogy a szülök támogassák öket.

én németországban lakok de itt nem szokás, a párom nagyszülei utaznak jól élnek a pénzükböl, egy fillérrel sem támogatjáka ygerekekt ahogy anyosomék sem minket. oké hogy szivesen adnak krumplit paradicsomot de nem várjuk el tölük hogy lakást vegyenek nekünk. a nagyszülöknek is örülünk hogy utaznak jól érzik magukat az össze gyüjtött pénzböl.

inkább mond anyádnak ne kuporgasson éljen. neki is van élete nektek meg még annyi lehetöségetek van. ne az ö életét rontsátok el hogy ti jól éljetek.

és igaza van anyosnak vegyen luxusautót és éljen jól. a fia nem hal éhen se az unokái, majd örökölnek mikor meghalnak.

2009. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 yuda ***** válasza:
100%

A férjednek kellene kérnie,de ha ennyire nem megy,akkor csak te maradsz.Szerintem ne említsd azt az összehasonlítást amit a bevezetődben említettél,hanem minél egyszerűbben vázold a helyzetet-úgysem tudod teljesen szabályozni,mi fog elhangzódni,úgyhogy elég,ha egy jó kezdést kitalálsz,a többi meg majd alakul-de ne bonyolítsd.

Sajnos én pórul jártam a saját szüleimmel,pedig ők már csak tudhatják,hogy mennyire megbízható vagyok és visszafizettem volna maradéktalanul nekik,de leráztak.Nektek jobbat kívánok!

2009. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Nekem, mint anyának az a legfontosabb, hogy a gyerekeim boldoguljanak felnőttkorukban, és ehhez minden segítséget meg fogok adni kérés nélkül, lehetőség szerint még éltemben. de úgy látszik nem vagyunk egyformák.
2009. jan. 5. 18:52
 10/30 anonim ***** válasza:
57%

Oke hogy az ember a legjobbat szeretne a gyerekeinek, de nezd, ha tudtatok, hogy kicsi lesz mar megegy gyerekkel is a lakas, akkor miert vallaltatok megegy gyereket? Ezt igy, errol az oldalrol is fellehet fogni.

Anyukadnak mondd meg, hogy ne kuporgasson, inkabb koltse magara a penzet, hiszen mindenkinek egy elete van.

Ne legyel szerintem telhetetlen, ne akarjal mindent ajandekba megkapni. Kaptal edesanyadtol, szultel megegy gyereket, holott tudtad, hogy kicsi lesz igy mar a lakas, es most pedig hazat szeretnel masnak a penzebol. Persze, en ertem hogy te mit szeretnel, a szep magyar szokast, hogy elete vegeig a szulo segiti a gyereket. Igen, segitse is valamilyen szinten, de nem ugy, hogy hazat vesz akkor, amikor nem feltetlenul kell, amikor nem muszaj!!!

Vegyetek fel hitelt, es fizessetek azt a ferjeddel, erezzetek egyutt, hogy nem ajandekbol van az elet. Te majd nemtudom, hogy hogyan fogod tamogatni a gyerekeidet, talan akkor is masnak a penzebol?

Mindenki nyujtozkodjon addig, amit a takaroja er!

2009. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!