Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám lopja a családot, miért...

Apám lopja a családot, miért csinálja, és mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
Anyukám keveset keres, apám legalább 2-3x annyit, de mindig anyu pénzét akarja költeni, bevásárlásokkor 100Ft-on is hisztizik, ha azt ránk kell költenie, ha valami komolyabb dolog lenne, ami nagyobb kiadás, akkor csak öcsém számára hajlandó a zsebébe nyúlni, ha anyunak és nekem kéne, akkor húzza a száját, és mondja, hogy "nincs pénz"; nem költünk annyit, hogy elmenjen minden pénz, maradnia kéne, néhány napja nagyon sok pénzt találtunk nála, nem tudja, hogy megtaláltuk, ha válnának, apám már simán tudna lakást venni, anyu alig tud a fizetéséből félretenni, neki még hitelre elegendő tartaléka sincs. Nekem apám ellehetetlenítette, hogy dolgozzak egy időben, mert mikor elkezdtem, azzal zsarolt, hogy abból fizessem a sulit is, meg minden költségemet, amit képtelenség lett volna diákmelóból, mikor intenzíven dolgoztam egy időben iskola mellett, állandóan csinálta a balhét, kevesebb, mint 1 év alatt ráment az idegeimre, és a munkát abba kellett hagynom, és diákmunkára váltani. Már végzek, és nem érdekel, mivel zsarol, az se érdekel, ha nem szereti anyut (anyu itthon mindent megcsinál, jó háziasszony, apámat is szerette sokáig, csak mióta apám furcsán viselkedik és eltaszítja magától, meg sokszor csak lógatja a lábát, azóta veszekednek sokat), csak ne lopná meg a családi kasszát.
2009. jan. 6. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én pedig szembesíteném az összes ténnyel! Persze, nem könnyű megmagyarázni a körülményeket, hogy hogyan is bukkantatok a pénzére, de - azt hiszem - ebben az esetben inkább ő tartozik magyarázattal. Személyes megérzésem az, hogy lehet valakije, de persze ez csak megérzés, és egyáltalán nem biztos, hogy jól gondolom.


Felelősséggel tartozik a családja iránt. Ha nincs amiből segíteni, az részben érthető, de ha nyilvánvalóan van, és titkol rá valamit, akkor azt minél előbb meg kell magyaráztatni. Szerintem legalábbis. Nehogy még a végén szépen meglógjon a család pénzével és egy bögyös macával.

2009. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem azért nehéz a szembesítés, mert mit fog mondani, hanem azért, mert ha begurul, akkor erőszakos, és nincs tisztában a fizikai erejével. És kiszámíthatatlan, hogy erre mit csinálna, mert volt már nagyon durva balhé pénz miatt, aminek majdnem rossz vége lett.
2009. jan. 6. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Huhh.. Akkor már csak személyes véleményem van, tanácsom nincsen. Ez esetben hagynám a fenébe. Ha apám erőszakos lett volna, vagy isten őrizz hozzáér anyámhoz, biztos, hogy megpróbáltam volna kivágni a házból, és nem nézem, hogy kié a ház! De ehhez hozzátartozik, hogy azok iránt, akik fontosak nekem, elég hevesen reagálok, ami nem jó. Bár én így tettem volna, ilyent nem tanácsolhatok.


Úgy gondolom, ha ennyire komoly a helyzet, akkor beszéljétek meg édesanyáddal, és közös megegyezés alapján hagyjátok a fenébe a pénzével együtt. Amig önszántából nem bánt, akkor maradjon, amíg akar, ha pedig kedve támad menni, fel is út, le is út.


Elnézését kérek a véleményemért, de a családját bántó/félelemben tartó ember számomra nem ember..

2009. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudjátok hol van a pénz, akkor itt az idő, hogy megtegyétek, amit ő tett veletek. Vegyétek el. Nem kell szembesíteni. Nem azt mondom, hogy "lopjátok meg." Tegyétek máshova. Aztán majd ha úgy döntött, hogy elmondja, miről van szó, akkor lehet arról beszélni, hogy mi is lesz a sorsa. Egy házasságban nincs "nekem pénzem, neked pénzed" (jó tény, hogy sokan képeznek "dugitartalékot", ami nem baj), itt ha tényleg nagy összegről van szó, akkor igenis meg kell nézni, hogy miből is van. Mert ki tudja... Lehet, hogy olyan dolgokból, amikkel titeket is kellemetlen helyzetbe hozhat. Pont ezért nem szabad hagyni, hogy titkok közepette éljetek.


Ha pedig agressziótól tartotok, akkor javaslom, hogy "helyezzetek készenlétbe" ismerőst, aki az utca elején vár, és "ugrásra kész", ha szükséges. De ha van olyan személy, akire hallgat édesapátok, és jóban vagytok vele, akkor előtte szembesítsétek a tényekkel.

2009. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, hát egyből 2 ötlet jutott eszembe (sok filmnézés..), az egyik hogy vagyétek el a pénzt, mintha semmi se történt volna, és azonnal be a bankba, olyan számlára amiről nem kértek egyenlegértesítést havonta, így gyakorlatilag nincs nyoma aztán ha rákérdez hogy hol a pénz lehet mondani hogy milyen pénz? Ti nem tudtok semmiről, stb. Másik ötlet hogy mikor nincs otthon megrongálni a zárat "mintha" betörtek volna és így rá lehet fogni hogy ellopták a pénzt. (Ha lesz mersze megemlíteni egyáltalán, mert ugye elvileg az a pénz nem is létezik, nem tudtok róla. Így rendőrségre is csak akkor mehet feljelentést tenni ha bevallja nektek hogy volt otthon pénze, amúgy a rendőrök egy megrongált zárral nem foglalkoznak. :D ) És a papa csinálhat amit akar.
2009. jan. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!