Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Családom nem fogadja el a...

A Családom nem fogadja el a barátomat, származása miatt! Mért?

Figyelt kérdés
Roma félvér a barátom,az apja magyar,az anyja roma származású!nem retkesek,jol nevelt,az orvosira fog járni,nem szegények,dolgosok a szülei is.Testvére rendőrnek készül!mi ezzel baj?olyan mint egy rendes magayar,sőt még lehet normálisabb is,láttam már olyan magyart,aki igénytelen,de ök nem!elég vagyonosak is!és többre néz engem mint bármelyik eddigi exem!!és ezt elmondtam szüleimnek is,de nem érdelik,anyu az mondjuk elfogadta,de apám az fajgyülőlö,mért ennyire az?hogy a mi fajtánk nem keveredhet az övéikkel!ilyeneket mondott!Pedig nagyon rendesek!(Engem imádnak a szülei)és sztem ezt az részt nem kell elitélni,csak az amelyik nem dolgozik és csak szüli a sok gyereket és igénytelenek!És már 21 éves vok és még bele szolnak kivel nejárjak meg kivel igen!az elötte lévő btom,tiszta paraszt volt,nem dolgozott,nem tanult és még is istenitették a szüleim,h milyen jó gyerek és füvel-fával megcsalt!És azt nem fogadják el aki megérdemelné,h szeressék és boldog vagyok vele!ha vkinek ilyen esete van/volt az akkor irjon nekem!de más véleményét is elfogadom!!köszönöm elöre is!!!
2009. jan. 8. 13:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
48%
én sem szeretném, ha a gyerekem roma párt választana magának. a vér nem válik vízzé! soha!
2009. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, sajnos van benne igazság, hogy féltenek a sráctól. Én elfogadok mindenféle bőrszínű embert, de nem járnék roma / arab sráccal. Ázsiaival sem. Mert más kultúra sajnos, más szokások. És lehet hogy a barátod rendes és normális, meg a szülei is, de a legtöbb szülőben ott él a gyanú, és sajnos nem tudhatod mikor jogos.


Egy roma származású ügyvédjelölt sráccal összeköltözött a barátnője. Minden rendben volt, szép és jó. Úgy három év járás és egy év együttélés után a lány rájött hogy már nem szereti, értelmesen megbeszélték hogy hazaköltözik, és semmi harag. A srác tartotta, segített neki hazabútorozni, jóban maradtak. De a srác családja nem hagyja békén a lányt. Minden fiút elüldöznek mellőle, követik, zaklatják, fenyegetik. Megkeserítik a srác életét is ezzel, mert ő nem akarja. De szerintük a lány az ő tulajdona, és nem tehetett volna ilyet. A csaj szülei a szüleim barátai, a férfit kegyetlenül megverték mikor megpróbálta leállítani ezt. Szóval csak óvatosan.

2009. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
A sztorizós válaszomhoz: Ha tényleg szeretitek egymást, és úgy érzed bevállalod, próbáld felmérni az anyja családját, elővigyázatosságból, lehetőleg távolról. Ha neked rendben van, hát ne is figyelj édesapád véleményére. Ha még otthon laktok, legyetek inkább a barátodéknál. Próbálj édesanyáddal programokat szervezni, hogy minél jobban megismerje a barátodat, hátha hatással lesz apádra. Ha kicsit nyugodtabbak a körülmények, akkor apukádnak is szép lassan adagolva meg kell ismernie igazán. Talán ha látja, hogy hosszú idő múlva is minden rendben, és boldog vagy, abbahagyja.
2009. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
81%

Erről amit leírtál egy rokonom jut eszembe,akiknél szintén ez áll fent,hogy a az egyik szülű az roma a másik magyar. A gyerekeik meg természetesen félvérek. (romungro) Hogy helyesen írtam-e azt nem tudom,de valahogy így hívják a félvért roma nyelven. Ott is a nő roma a pasi magyar. A gyerekek is a legidősebb kb. annyi idős mint te. Ők is jó módban élnek stb,csak nem vagyok róluk jó véleménnyel ,mert nem dolgoznak és annyi a pénzük,hogy más azért keményen dolgozik,na meg mindenkit kihasználnak és feljelentenek,hogy magukról eltereljék a hatóságok figyelmét.Ja és abból élnek,hogy tönkretesznek más tisztességes családokat. Az összes testvérét a család kisemmizte az örökségből és még ők vannak felháborodva,hogy neheztelnek a családra a testvérek. Azt állítják,hogy mindenkin segítettek. persze,hogy segítettek,méghozzá azt,hogy elvegyék a pénzüket,tulajdonukat,vagyonukat. Hát ha innen nézzük ez is segítség.

Jól eltértem a témától. Bocsánat!


Azzal,hogy apukádnak előítélete van a romákkal szemben,hát szíve joga. Azt szeret és azt nem,akit csak akar,de rád való tekintettel azért enyhülhetne a szíve egy kicsit.

2009. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Az apákra jellemző, egy ilyen fajta makacsság.. és ezzel az a legnagyobb probléma, hogy eleve úgy áll hozzá, hogy "már csak azért sem fogom megkedvelni", és akkor nem is fogja.

Mondjuk a szüleid helyében én is féltenélek a romáktól.

2009. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek az első válaszolóval. Én sem örülnék, ha a gyerekem akár egy félvér cigánnyal jönne össze. Mindezt úgy mondom, hogy a gyerekeim unokatestvérei is félvér cigányok.

Természetesen vannak kivételek, de igaz a mondás, hogy a vér nem válik vízzé. Ha nagy ritkán elő is fordul a kivétel, annak a gyerekeinél már tutira kiütközik a vér.

Sőt, jobban teszed, ha te is nagyon vigyázol, mert lehet, hogy most még nagyon imád téged a barátod, csak egyszer menj hozzá. Akkor majd megmutatja neked, hogy szerintük hol van a helyed. És utána már nincs menekvés. :(

2009. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%

Szia,

A magyarságuk miatt... Valahogy nagyon nem tudják elfogadni az emberek, ha keveredünk. Hülyeségnek tartom, de így van.


Ha egy kicsikínai lenne a párod, vagy török, bármilyen nemzetiségű akkor sem fogadnák el...

Van egy ismerősöm, neki afrikai férjet választott van két szép gyermekük, de a mai napig piszkálják, miért nem fehér embert választott....

2009. jan. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,azt még hozzá teszem a barátomnak csak fehér bnöji voltak csak fehérek a fiu haverjai!nem is az a lényeg,h pénzesek meg mindene meg van!!hanem ,ahogy hozzám áll,nőként kezel,amit egyik exem sem tett meg!!elvisz ahová csak akarom!mellette nőnek érzem magam!őszintén és sem gondoltam volna,h valaha én fél cigánnyal járok majd,mert én sem szívleltem őket ami igazság!de megismertem és kellemeset csalódtam benne!!nah az lényeg öt nem fogadják el pedig tényleg tesz a jövöje érdekében,és exem elfogadták mikor csak lopta napot!!nem tom meddig tart ez kapcsoltat,de nem akarok családomall ösze veszni,szeretem,de megéri-e öszevesznem apámmal és a nagyszüleimmel????nem éri meg,de nem tok szakítani vele,mert szeretem és ö is!!!

apám az tényleg fajgyülő,rasszista egy ember!!!legszívesebben falhoz állítaná őket és lelőné mindet!!!azt mondta,h engem biztos strihelni visz majd,meg már biztos eljegyzett ,mert szülinapomra kaptam tőle gyűrűt,de az nem azt jeleni elvett/eljegyzett!!!nagyon maradiak az emberek!és tezsem hozám ugy néz ki mint egy olasz,anyukámnak a huga férjhez ment kint van egy lánya aki szintén úgy néz ki mint a barátom!és ezzel mondthattam volna h félig olasz,akkor sem fogatták volna el??

2009. jan. 8. 14:33
 9/32 anonim ***** válasza:
72%

Ulj le, es gondolkodj. Ne azon, hogy olyan, mint egy olasz, ne a kulso szamitson, hogy helyes az arca. Nem olasz, messze van o toluk. Ha olasz lenne, a szuleid elfogadnak.

Eddig hogy velekedtel a romakrol? Te sajat magad szereted a ciganyokat?

Apukad joggal felt toluk, de tudod, majd amikor osszesugnak a fuled mogott folyamatosan az emberek, es amikor megneznek az utcan benneteket, besokallsz majd. Megiscsak lehet valami abban, hogy a legtobb ember nem szereti oket, nem gondolod? Nem ilyen egyszeru a helyzet, hogy jol nez ki, es van penzuk.

Majd amikor a kulturajukba belevisznek, akkor tudod meg, hogy mi is az! Azt te nem fogod mar szeretni, az nem feher embernek valo. Nekik a sajatjukbol kell valasztani. Ha jot akarsz a kesobbi eletedben magadnak, legyen vege a kapcsolatodnak, es arra jol vigyazz, hogy a kedveskedesevel nehogy egy babat is begyartson neked.

Tolem persze azzal elsz, akivel akarsz, de hidd el, hogy nem jo a valasztasod.

Az egesz eletedet megpecseteled vele ha komolyabbra kerul a sor. Kepzeld majd lesz egy roma ferjed es egy roma gyereked, orulni fogsz? Gondolkodj. Ha minel tovabb velemaradsz, akkor pedig konnyebben komolyabbra fordulhatnak a dolgok.

Apukad 100% szeret teged, neki higyjel, o az, aki jot akar neked. Itt a forumon is mindenki ir, amit gondol, de hidd el, hogy a szuleid azok, akik a legjobbat akarjak neked az eletedben! Fogadj szot nekik, es keress masik baratot, de ne naplopot!

2009. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%
Bennem is van roma vér,de sosem mondom magam cigánynak,mert nem vagyok az,nagyon szégynelem és szörnyü volt végigolvasni amiket irtatok.nem vagyok rá büszke,hogy van bennem ,és le is tagadnám ha valaki rákérdezne pont az ilyen vélemények miatt:-(( Nincs cigány megjelenésem,fehér bőrű vagyok,nem szültek a szüleim 10 gyereket,nem élünk segélyekből..tanult emberekből áll a családom és én is az vagyok..tudom hogy nagyon ritka az ilyen,és hoyg senkit nem hat meg ha ezt leirom ide,de elhitetitek hogy kibasszott szarul tud ez esni az embernek. A kérdező leirta nem retkesek,orvosira fog járni..szeretik egymást..imádják a szülei is.Ti epdig mind azt irtátok,hogy óvakodjon tőle és hogy 100% hogy nem lehet vele boldog.Ha fehér lenne,bezzeg minden szülő ilyen párról álmodozna a gyerekének..nem rossz szándékkal irtam egy szavamat sem,csak jó ha belegondoltok,mi van ha bennetek is van.Nem kell ugy viselkedni mint egy retkes cigány,és akkor nem leszel büdös roma senki szemében.Kivéve a rasszistákat. Az meg egy nagy hülyeség,hogy a magyar vér nem keveredhet semmivel,ugyanis az "igazi" magyarok már nagyon régota nem élnek hazánkban,a történelemben kell keresni a választ erre nem szeretnék kitérni.
2009. jan. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!