Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a barátom apukája....

Meghalt a barátom apukája. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elég érdekes a kapcsolatunk,másodszor kezdtük újra most novemberben,de lassan haladunk.Az apukája beteg lett kb egy hónapja,és azóta csak telefonon beszéltünk.Ma tudtam meg,hogy éjjel meghalt az apukája,de nem tőle,hanem egy harmadik személytől.

Még sosem voltam ilyen helyzetben,fogalmam sincs,hogy mit csináljak.Felhívjam én,vagy várjam meg,míg ő hív?És ha felhívnám mégis mit tudnék mondani?Hogyan segíthetném át ezen az időszakon?

Félek,hogy nagyon megviseli,amúgy is megába zárkózó személyiség és ettől csak rosszabb lesz.Szeretnék mellette állni,csak nem tudom hogyan tegyem...


2008. jan. 10. 12:23
 1/6 anonim válasza:
100%
hát nem könnyű ilyenkor senkinek, én biztos felhívnám, bár ha tehetném inkább találkoznék vele... Ilyenkor igazából nem az a lényeg, hogy mit mond valaki, hanem az hogy érezze, van akinek elmondhatja amit csak akar, vagy csak akár szavak nélkül is mellette állsz, és segítessz neki. Ennél többet nem tehetsz, légy a támasza, de ne akard mindenképp beszéltetni, csak ha ő akar. legyen az amit ő szeretne. Én legalábbis tuti ezt tenném.
2008. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Megmondani nem tudom, hoyg mit tegyél csak azt, hogy én mit csinálnék.

Először mindenképpen biztosan tudakolnám, hogy tényleg meghalt-e és nem pletyka, mert sokszor egy haldoklót már napokkal elötte temetnek. Ha tényleg igaz akkor pedig felhívnám , és egyből részvétet nyilvánítanék. Megkérdezném, hogy akar-e találkozni velem, vagy idő kell-e neki. Ha időt kér akkor megmondanám neki, hogy tudja a számom, címem nyugottan keressen fel, bár mikor, és hogy nem vagyok méges ha az nem mostanában lesz is, és htugya azt hogy velem bármikor beszélhet. Ha azt látom, hoyg beszélne már a telefonban róla akkor pár kérdést feltennék, a betegségről vagy hogy ő hogy érzi magát. (sokszor még a csendes embereknek is jó ha maga közvetlen pár napról beszélhet, és sokszor kérdés nélkül nem meri elkezdeni.) Ja és a legfontosabb, hogy a temetésre mindenképpen elmenj.

Semmit ne eröltess.

2008. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én felhívnám, s a részvétemet nyílvánítanám, majd megmondanám neki, hogy ha szüksége van bármire, hívjon bátran.
2008. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Először is tudakold meg, hogy tényleg igaz-e amit hallottál. Mondjuk tőle telefonon. A barátodnak biztos nehéz volt az utobbi időben, hogy az apukája beteg volt. Szerintem hívd fel te nyugodtan, legyél te a kezdeményező.

A beszélgetés alatt már ugyis tudni fogod, hogy mi a helyzet, hogy is tudnál segíteni neki. Szorítok!

2008. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a "részvétem" nagyon üres szöveg, és az a normális, ha nem tudsz igazán semmit mondani. Lényeg hogy együtt érzel vele, találkozzatok, de csak ha ő is akarja. Egy szerető ölelés amikor kisírhatja magát, hidd el, többet ér minden szónál. Én tudom.
2008. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Szerintem hívd fel,de ha teheted akkor inkább menj el hozzá!Semmiképpen ne akard felvíditani oly módon hogy pl vicceket mesélsz neki...Inkább beszélgess vele,hogy a gondolatai ne az apja elvesztésén legyen,éreztesd vele hogy mellette állsz,szereted,s bármikor bármiben számíthat rád!
2008. febr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!