Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, ha nem szeret a családom?

Figyelt kérdés
Sehogy se vagyok elég jó nekik (ez mindig így volt), ha valami mégis megfelel, az is csak rövid ideig tart, szoktam segíteni, de azt is csak addig veszik észre, és amikor éppen pihenek, vagy tanulok, a fejemhez vágják, hogy nem csinálok semmit, ami nem igaz. Elmegyek, amint pénzem lesz, de ezt idegileg egyre kevésbé bírom. Ha azt mondom nekik, hogy dolgozni fogok hamarosan (tényleg, végre kaptam munkát, de keveset fogok keresni, de a semminél több), vagy saját lakásom lesz, nem lakom velük örökké, azt mondják, hogy "ne zsaroljam őket".
2009. jan. 10. 12:23
1 2
 1/20 anonim válasza:
81%

Mért ne szeretne a családod? Mert kritikusak veled? Az még nem jelent semmit, valószínűbb, hogy csak a javadat akarják. Én éppen így éreztem tiniként, kellett néhány év, mire kialakultak a dolgok, most tényleg a legnagyobb békességben élünk. Tény, hogy nem együtt.

Szerintem légy Te is kicsit türelmesebb velük, nem hinném, hogy nem szeretnek, bár az természetes, hogy így érzed, ha ezt kommunikálják feléd. Ha teheted majd, lépj le, de ne dönts elhamarkodottan, légy türelmes és megértő velük, segíts ahol tudsz továbbra is, meglátod, megváltoznak majd, ha látják az igyekezeted! Sok szerencsét! :-)

2009. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én már lassan diplomázok... nem tini korban vagyok... javamat akarják azzal, hogy kiszolgáljam őket, és a saját feladataimra alig jut idő?
2009. jan. 10. 17:10
 3/20 A kérdező kommentje:
Állandóan veszekednek, vagy belém kötnek, nekem itt nincs szavam, mert nem hallgatnak meg, de elvárják, hogy őket hallgassam végig, ha bezárom az ajtót, akkor meg azért sértődnek meg. Nem szeretnek, nem érzem, hogy szeretnének. És a tanulmányaimra egyre kevésbé tudok koncentrálni ebben a légkörben, van egy öcsém, vele mások, tőle nem várják el azt a maximumot, amit tőlem.
2009. jan. 10. 19:18
 4/20 anonim válasza:
93%
hűűű...értem. Akkor tényleg nehéz. Viszont annál rosszabbul érzed majd magad, minél ellenségesebb vagy velük. Legjobban azzal lehet egy ilyen helyzetet karban tartani, ha igyekszel a lehető legsimulékonyabb lenni. Tudom, hogy nehéz. Amint teheted, tényleg kezdj saját életet.
2009. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
mármint édesanyád és édesapád? vagy az ocséddel is hadilábon állsz?esetleg, ha valami konkrétumot írnál, mi az oka ennek az érzésnek?
2009. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Most a tanulás a legfontosabb,ha lesz jó munkád el is tudsz költözni.Igaz a mondás hogy jobb valakit távolról szeretni mint közelről gyűlölni.Ha már csak hazalátogatnál nem lenne ilyen vita.Próbálj a célodra koncentrálni,ha azt mondják nem csinálsz semmit akkor ne csinálj semmit,legyen igazuk.Velem is így volt,átmostam az egész bútort,3db poros poharat felejtettem ott,erre azt mondták nem csináltam semmit.Elég idegesítő.Én is elköltöztem,erre igazán más megoldás nincs.Azt hiszik még mindig gyerek vagy és megmondhatnak neked mindent.Nem vették észre hogy felnőttél de majd rá fognak jönni.Kitartás!
2009. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
az a baj , hogy ti fiatalok még forrófejuek vagytok , mikozben egy kicsit túlérzékenyek is.a kozmondás úgy mondja, hogy nem eszik olyan forrón azt a bizonyos kását, lehet ,hogy túlreagálod a dolgokat.és van még egy nagyon hasznos kozmondás, szerintem azt kellene alkalmaznod :az egyik fuleden be a másikon ki, és kész!neked most elso a diploma és aztán az elso munkahely.de megmondom neked azt is, hogy majd ott is kell alkalmazkodni a munkatársakhoz, fonokhoz és így tovább.és bizony majd ott is lesz olyan is aki buntelenul meg fog bántani és el kell tudni viselni, mert ha visszaszólsz egyszeruen kirúgnak.
2009. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, amit tehetsz, ha elköltözöl. saját lábadra állsz majd, és hidd el, sikerélmény lesz neked, ha érzed, hogy megállsz a saját lábadon. Ha pedig a szüleid ritkábban látnak majd, talán jobban megbecsülik azt az időt, amit veled tölthetnek és nem a cseszegetésekben élik ki magukat. Velem is sokáig ez volt, de most már tudják, hogy ha valami nem tetszik, akkor felülök egy buszra és eljövök, és leshetik egy darabig, hogy hazamegyek. Kétszer is meggondolják, hogy cseszegessenek-e vagy se.
2009. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

24 vagyok, készülök a diplomára, már csak a szakdoli és az államvizsga van hátra. A szüleim kapcsolata pár éve nagyon megromlott, apám világéletében öcsémet favorizálta, amióta öcsém megszületett, öcsém ezzel újabban (főleg, amióta nagyon megromlott a szüleink kapcsolata) visszaél. Nem csinál itthon semmit, a takarítást is sokszor apám végzi helyette (öcsém szobájában), ő érettségizik idén, nyelvvizsgázott, de 2x bukott, jogsit elkezdte, de 2x bukott a kresz-ből (elmélet), most jelentkezett harmadszor, itthon sokat netezik, sokat játszik, ritkán látom mást csinálni, nem igazán segít be a házimunkába, az ünnepek alatt anyu és én csináltunk mindent (főzés, sütemények, takarítás), apám nem vett ki szabadságot, inkább kifizettette azt a pénzt (nem keres rosszul), öcsém állandóan a barátnőjéhez utazik egész hétvégére most éppen. Neki "járt" plazmatévé, spanyolországi nyaralás, itthonra vett magának vízipipát, egy ideje velem is pimasz. Én kitűnőre leérettségiztem, nyelvvizsgám meglett érettségire, meg más is, nekem ennyit nem engedtek, de most fogászatra járok (fájnak a fogaim, a fogszabályzáskor mentek tönkre anno, orvos hibájából, nem a megfelelő kezelést kaptam, ez most derült ki), és amikor apámnak megemlítettem, hogy nem egészen fair, hogy öcsi nem csinál hozzánk képest itthon sokmindent, vissza akarta kérni a pénzt, amit a fogászati kezelésemre adott. Anyut nem mindig tudom hova tenni, ő már észrevette, hogy amit öcsém csinál, az a lehetőségeinkhez képest túlzás, de mikor apám vagy öcsém felidegesíti, akkor bennem is talál hibát. Én magam körül megcsinálom a dolgaimat, tanulok, dolgoztam diákmunkát is, más munkát is, most megint dolgozni fogok, amit nagynehezen találtam. Én nem élősködök láblógatva a szüleim pénzén, öcsém még soha nem dolgozott meg semmiért.


Kb. röviden ez a helyzet.

2009. jan. 11. 20:12
 10/20 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nagy a család, sok a rokon, de 1 unokatestvéremen és talán 1-2 nagynénémen kívül más felém se néz önzetlenül, csakúgy, megkérdezni, hogy mégis mi van velem. Nagyszüleimnek is mindig más gyereke volt a jó, amit én csináltam, sose volt jó (aztán a kiskedvencek sorra alulteljesítettek és csalódásokat okoztak a rokonságnak, de akkor is csak ők voltak a figyelem középpontjában, én valahogy kívül rekedtem). Nagymamám nagyon kritizálós, életében először kb. 1 hete hívott fel egy sütemény receptje miatt, mert én küldtem neki, de vele is csak távolról tudunk jóban maradni, mert csak így nem köt bele mindenbe.
2009. jan. 11. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!