Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy köszönjek...

Nem tudom hogy köszönjek ebben az esetben?A szüleim unokatesóiról van szó.

Figyelt kérdés

A szüleim unokatesóiról van szó.

Amikor kicsi,10 éves voltam,csókolomot köszöntem nekik.

Most 30 vagyok,ők kb 50-55.

Igaz ritkán találkozunk,de a csókolom,nem épp jön a számra, a jónapot,meg olyan rideg,végülis mégiscsak rokon.

De akkor hogyan?


2009. jan. 10. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Az volt a baj, hogy amikor 10 éves voltál ők meg kb. 30 nem engedték, hogy tegezd őket. Mert ez így már tényleg nehéz ügy. Maradj a csókolom formánál, jó napot-tal nem köszönhetsz nekik, az illetlenség, spontán meg nem tegezheted le őket. Hátha felajánlják majd a tegeződést, de maradj a csókolomnál.
2009. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%

Mivel mostmár mindannyian felnőttek vagytok köszönhetsz nekik egy sima Helló-val!

Véglüs rokonok vagytok, csak nem tartanak ezért majd bunkónak!

2009. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Szia.


Ha az illem szabályait nézem,maradnod kellene a csókolomnál,de számomra is snassz,hogy egy apám korúnak 25 évesen(én annyi vagyok) csókolomot köszönjek.Jobb a "Jó napot",de ez rokonnál hivatalos,én a helyedben,mint előttem is írták maradnék a jól bevált "Helló"-nál,majd utána magázva kérdezném,és ha zavarja,úgyis szól.Ha pedig búcsúzkodtok,akkor ilyenekkel,mint:"További szép napot"-ha nappal van,vagy "Jó éjt" ha már este.

2009. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy köszönnék, ahogy régebben is, vagyis "csókolomot", ha zavarja, úgyis szól azonnal, hogy tegezzed. Ha nem szól, akkor maradj a csókolomnál. Nekem a barátnőm apukájával volt ilyen gondom, nyilván kiskoromban csókolomot köszöntem, most 30 vagyok, és hülyén érzem magam, amikor találkozom vele.
2009. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Felnőtt ember vagy ,köszönj jónapottal..Ha engem tegez egy 50-55 éves én is letegezem (30 vagyok),nem őriztünk együtt disznót , hogy tegezzen.A csókolom 65-70 évnél kezdődik.
2009. jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A csókolom-ot semmilyen illemszabály nem javasolja, bár igen elterjedt és rögzült köszönési formula, küönösen vidéken.


még nehezebb az eset olyankor ,amit a kérdező is említ, hogy valaki felnő ,és korban "majdnem összeérik" a korábbi "csókolomos" rokonnal.

Ilyen esetben az idősebbnek illene a tegezdést felajánlani,, de ha nem,akkor egy adandó alkalommal meg lehetne kérdezni, hogy visszategezhetek e, vagy javasolni: megihatnánk a "pertut" pláne , ha az idősebb rokon fiatalos gondolkodású.


Ha minden nem jöhet szóba, én azt javaslom, a hölgy esetében maradhat a csókolomnál, a férfi rokont köszöntheti Jó napottal, vagy egy "üdvözlöm Imre bácsi"

formulával.

2009. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

szerintem is marad a hellónál.Én még a főnökségnek is igy köszönök.Nem szeretik, ha jó napot-ozzuk őket!!

Gondolom családtagnál meg még gázabb.

2009. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

A "Tiszteletem" nem rossz szerintem. Pl. ha András az illető, akkor lehet:"Tiszteletem, Bandi bá'!"

A csókolom sem rossz, de talán inkább hölgyeknél:

"Csókolom a kezét, Juli néni!"

De még a Jó napot is elmegy:

"Jó napot, Pista bátyám!"

Szerintem nincs ezzel baj. Főleg, ha a nevét is odaszúrja az ember. (Ha nincs ott a név, akkor személytelenebb. Úgy mindegyiknél van esély, hogy rosszul süljön el.)


A hello az szerintem elég lekezelő azután, hogy előtte a "Csókolom" volt. Pláne, hogy ott még a nevét sem tudod annyira jól odabiggyeszteni:

"Hello Pista bá'!" Kicsit fura nekem. De a sima "Hello István" sem túl jó, ha előtte "Csókolom" volt a módi.

;)

2009. jan. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

a helló bunkóság

a Jó napot Pista bácsi. megfelelő.


Ha össze akarnak veled tegeződni, akkor szólni fognak.

A gond csak ott van, hogy ők a bunkók, és nekik sem tetszik így, és nem tudják, hogy mivel ők az idősebbek, nekik lehet kezdeményezniük a tegeződést.

2009. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözletem? vagy a sima Üdv hogy tetszene?
2009. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!