Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leszerepelt előttem mint...

Leszerepelt előttem mint feleség, és mint anyuka. Legyen ő az anyósom? Pont neki szüljek unokát?

Figyelt kérdés
Több mint 2 éve vagyok együtt a párommal. Mindketten a szüleinkkel lakunk. Általában nálunk vagyunk, én már le sem járok hozzájuk, lassan 8 hónapja. Nem jövök ki az anyjával, hogy a 12 éve fekvőbeteg férjét otthon hagyja egyedül, ő meg a városban sütizik, dolgozni nem jár el, takarítani ritkán szokott, a főztje sem első osztályú. Páromtól mindig elkérte a fizetését (kb. 10-15 ezret költhetett magára havi szinten a 90 ezerből), ő kap rokkant nyugdíjat (az is kb. 60-80 ezer). Ő ezt elkölti, és 20.-a körül már sír a szája,hogy nincs pénzük semmire. Emellett ha van egy kis pénze, párom nővérének adja, vigyáz a kislányra, vesz nekik mindig ruhákat, sőt mindent, de elvárja, hogy párom a spórolt pénzéből vegyen magának ruhát, cigit és esetleg havonta 1x hozzon nekem egy rózsát, vagy 3 havonta vigyen el vacsorázni. Emellett a drága anyósjelölt bejelentette nekem szeptemberben az igényét, hogy ő még egy unokát akar (azaz szüljek neki gyereket). Mondtam neki, hogy még 2 év múlva érettségizek a középiskolában (most már csak másfél), esetleg elmegyek egyetemre 2-3 évre, vagy több, és még dolgoznom is kellene legalább 1 évet. Szóval 6-7 év múlva esetleg szeretnék gyereket, ha anyagilag megengedhetjük magunknak. Erre ő kiakadt, hogy érettségi előtt is szülhetnék, utána ráérnék még továbbtanulni. (Azért nem szülök gyereket, hogy a szüleim tartsák el, és hogy ők neveljék...)Mert az anyósjelölt sem anyagilag nem tudna támogatni minket, vigyázni meg nem vigyázhatna rá...Dohányzik, a kályhán felejti az ételt, nyitva hagyja az ajtót (nem zárja kulcsra) és úgy megy el több órára. Szegény férjét sem gondozza rendesen. És persze füstöl,mint egy gyárkémény. Viszont páromat szeretem, nem akarom elhagyni, de anyagi okok miatt nem tud elköltözni otthonról (már 24 éves lesz idén). Viszont az anyja dirigál neki. :( Mit tegyek?
2009. jan. 11. 11:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Most én vagyok hülye vagy te tényleg kiskorú vagy még és még az érettségid sincs meg? Szal olyan 14-15 év körül vagy? Nem értem :S:S
2009. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
nem, már elmúltam 18. csak évvesztes vagyok, és olyan gimibe járok, ami 5 éves (első évben nyelvet tanultam, aztán a 4 év gimi)
2009. jan. 11. 11:57
 3/21 A kérdező kommentje:
tehát 20 évesen érettségizek.
2009. jan. 11. 11:58
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Hát én a helyedben nem foglalkoznék anyósommal. Ha tudod hogy milyen görény tud lenni (már bocsi) akkor hagyj rá mindent. Apósodnak meg szerintem segíthetsz. Mond el neki hogy látod mi a helyzet és ha bármi van te segítesz neki. Persze először a pároddal is megkell beszélned hogy mi a helyzet, te hogy látod a dolgokat. Ha a párod is anyuja ellen fordul (mert szerintem jogosan tenné) akkor te vagy a győzts és elhallgattathatod anyósodat. Az hogy te mikor szülsz gyereket az csak is a te dolgod ő nem szólhat bele. Állj a sarkadra és ne hagyd hogy egy kis öreglány megszégyenítsen téged és a saját fiát.
2009. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
sajnos az apósom már épphogy él, felkelni, egyedül enni vagy inni nem tud. Még beszélni sem. Neki már sajnos megváltás lenne a halál. Bármikor ha rosszul veszi a levegőt, köhög egyet, és mivel nem tud felülni, bármikor megfulladhat. És egy ilyen embert hagy magára az anyósjelölt. A párom szerint én reagálom túl a dolgokat, az anyja csak viccelt, mikor a gyerekkel kapcsolatban beszélgettünk...
2009. jan. 11. 12:58
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Ne törődj az anyóssal, nekem is hasonló jutott...

Próbáljatok meg elköltözni pl. albérletbe. 90 ezerből meg tudtok élni, igaz nem fényűzően, de a szükséges dolgokra elég. Mi 80 ezerből élünk ketten. A gyerekkel kapcsolatban pedig az anyósodnak semmi köze az egészhez. Nem neki szülsz hanem saját magadnak és a párodnak. És akkor amikor neked a legmegfelelőbb. Én is hasonló helyzetben vagyok és elhatároztam hogy anyósom nem fogja túl sokat látni a gyerekemet. Ez lesz neki a legnagyobb büntetés.

2009. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
És ha a párod költözne hozzátok? Abból a 90.000-ből beszálhatna a ti háztartásotokban! És még bőven maradna nektek pénz(mármint a párodnak és neked)! Gyereket meg tényleg akkor szüljél amikor már minden ok! Van egy diplomád, egy állásod... A gyereknek ez sokkal jobb. Ráadásul a pároddal és már legalább 7-8 éve lesztek együtt! Akkor már elég kicsi lesz a valószinűsége hogy szakítanátok vagy ilyesmi!
2009. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem azért de a párod is hogy adhatja haza a fizetését?Felnőtt ember léttére hagyja hogy az anyja elherdálja??Hogy lenne így boldog közös jövőtök ha az anyja az úr?Talán te tartanád el a családot?Általában azért járnak dolgozni az emberek hogy a pénzükből kocsit,lakást vásároljanak és megvegyék maguknak azt amire szükségük van.Szép kis anyja van a párodnak,neki kellene segítenie nem elvennie tőle!Ez nekem nagyon arra utal hogy a párod még "nem nőtt fel"!Úgy táncol ahogy az anyja fütyül.És gyereket is lehet akkor csinálna neked ha anyuci beleegyezik.Ezt nektek kell eldöntenetek hogy mikor akartok gyereket.Nehogy otthagyd az iskolát,ha már gyereked lesz úgyse tudod befejezni hiába is mondja.Az lenne a legjobb ha a pároddal külön költöznétek,vagy hozzád költözne és együtt raknátok félre a fizetést.Ennyi erővel te is el tudnád költeni.Beszélj erről a pároddal mert ez így nem mehet sokáig.Abból a pénzből amit az anyjának ad tudna kezdeni valamit,ha nálatok lakna is be tudna szállni a kiadásokba.
2009. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe anyósod kérését!Ha szülsz bébyt akkor magatoknak,örömötökre szülj!Ne másnak!Szard le amit mond már bocs!!Üdv 12 hetes kisfiú anyukája,és egy aljas anyóssal meg áldva:(
2009. jan. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ajajajaj!Tudom, hogy mindenki meg fog sértődni, de nem baj, leírom! Annak alapján, amit leírsz, a párod nagyon tutyimutyi, és az anyja irányítja mindenben! Ilyen esetben 2 dolgot tehetsz:

1. hagyod, hogy téged is úgy irányítson, ahogy akar

2. otthagyod a pasit, mert a büdös életben nem fog soha megváltozni! Sőt ha az anyja ellen fordulsz, akkor te leszel a gonosz, lelketlen szuka, aki a drága anyucika ellen akarod őt fordítani! Ha a párodnak egy csepp esze lenne, látná, hogy nem százas az anyja, és tenne ellene! Pl. nem adná haza a fizetését arra, hogy anyuci elherdálja, hanem keresné a megoldást, hogy hogyan lehetne jobb! Még ha úgy gondolja, hogy nem akar otthonról elmenni mert nem éri meg, akkor is megteheti, hogy az asztalra csap, kifizeti a rezsihányadot és onnantól mindenki gazdálkodjon azzal, amije van!

Nehogy eszedbe jusson szülni, ha nem akarod 18 évesen elrontani az egész életedet! Jöhetnek rám a kövek, akkor is igazam van!

2009. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!