Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Problémás a családom. Mit...

Problémás a családom. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

8 éve a férjemmel lakom ( fél éve vagyunk házasok) és egyre nehezebben bírom, hogy a saját rokonaim egyszerüen nem tudnak kijönni egymással. Mindenki mindenkire haragszik és belekeveri a másikat. Édesanyám a mamámmal pár hónapja beszél újra ( 15 éve nem beszéltek ) és a problémáik ugyan úgy megvannak.

A férjem családja egy nagyon kedves, aranyos, összetartó család és már számomra is furcsa, amit az enyéim művelnek. Persze ilyenkor jönnek a telefonok és vagy panaszkodó, vagy ócsárolós hangúak. Kisbabát várok, szigorlatra készülök és állandóan idegeskednem kell ezek miatt a dolgok miatt.


Elfordulni mégsem fordulhatok tőlük, beolvasással nem teszek semmi jót, legfeljebb rám is megharagudnak.


Valakinek van valami jó ötlete, módszere, hogy legalább mi ne menjünk rá ezekre a viszályokra? Ez már lassan kihat a kapcsolatomra a férjemmel, mert nem akarok állandóan panaszkodni, és az a baj még, hogy Őt is belekeverik a szóbeszédeikbe, pedig egy nagyon kedves és jóindulatú ember, aki a tenyerén hordoz.


2009. jan. 12. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem az a megoldás, hogy tovább fenntartod ezt az állapotot, hanem a megszüntetése.


Anno, amikor az anyukám "panaszkodott" az apukámra én azt mondtam anyunak: Anya, akármelyik ujjamat harapom meg, mindegyik fáj. Ebből kifolyólag az is fáj, ha te rosszat mondasz róla. Ha kell segítség a probléma lerendezésére nagyon szívesen segítek, de a napi csipp-csupp dolgok, amiken nem tudok változtatni nem érdekelnek. Azért vagytok házasok, hogy ezt lerendezzétek.

Természetesen ez bármilyen családi kapcsolatra adoptálható. Elég szomorú, ha nincsenek tekintettel a terhességedre, nem kéne még téged pluszban stresszelni. Akár ezt is megmondhatod neki(k). Ha meg ezen megharagszanak, akkor az az ő problémájuk.

Ha majd megszületik a bébitek, majd ő is benne lesz a repertoárban??

2009. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 yuda ***** válasza:
72%

Egy vizsgára készülve találkoztam az alábbi kitétellel és ezt osztanám meg: statisztikát végeztek a kifejezetten intelligensebb emberek között és vizsgálták a régi "nagyok" életét is: azt hozták le egyik tanulságnak,hogy az intelligens ember elfogadja úgy a környezetét,ahogy az van,illetve ami rajta áll igyekszik javítani=tehát a béke embere.Ez sok esetben a be nem avatkozást és vélemény nem mondást jelenti,mert azzal elfajulhatnak a dolgok.


Megváltoztatni nem tudod,ha beleavatkozol meg az a baj-szerintem éljétek az életetek azon részét,ami rátok tartozik nyugalomban,legyetek konfliktus kerülők amennyire lehetséges-ne avatkozzatok bele más dolgába.Ha nekik így jó,hát lelkük rajta-legjobb,ha véleményt sem mondasz,így elkerülöd a pártoskodást.

2009. jan. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobb eltávolodni,és minimálisra csökkenteni akapcsolatot az olyan családtagokkal, akik ócsárolják a másikat.És igen, ezt nyugodtan megnmondhatod akármelyikőjüknek, hogy neked ezt hallgatni nincs szükséged. Vagy megértik, vagy tényleg megorrolnak rád, de jelen helyzetben ez nem is olyan rossz, hiszen így ők sem kerseik majd a mindennapi kapcsolatot.

Magyarán , tényleg ne foglalkozz velük, hagyjanak békén.

2009. jan. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszolóknak.

Igen, ezen már gondolkodtam, amit írtatok, hogy ne foglakozzam velük és a legkevesebbet beszéljünk. Csak az a rossz, hogy mégis az anyukám ( szüleim elváltak, édesapám nem vesz részt az életemben).


És rossz belegondolni abba is, hgy az az egyetlen megoldás, ha eltávolodom tőlük.( a probléma forrásai/okozói igazából az ő részéről vannak)De sajnos jön mindig azzal, hogy ezt mondták rád, azt mondták rád. És hiába mondom, hogy nem érdekel, majd ha velem akarnak közölni valamit akkor nekem mondják. De akkor azzal jön, hogy őt bántják azzal, hogy rám/nk rosszat mondanak.

2009. jan. 12. 12:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul a lenyeg, hogy mindenki kever-kavar, pletykal. Nem tudtok mas varosba koltozni?

Probald anyukadnak mondani, hogy ne hallgassa meg a rokonokat, es ha ilyenek, akkor ne is nagyon tarsa veluk a kapcsolatot, hiszen nincs miert.

Kulonben pedig senkinek semmi koze semmihez, mindenki ugy el, ugy rendezi az eletet, ahogy tudja, ahogy jonak latja. Lehet, hogy ami az egyiknek jo, azon a masik felhaborodik, es ugy gondolja az a dolog rossz.

A ferjedet ne traktald a felesleges pletykakkal, es hulyesegekkel, amiket a rokonok szerint unalombol csinalnak. Mert ha valaki elfoglalt, kisebb baja is nagyobb annal, hogy kivel mi hogyan merre meddig....stb.

Probald anyukadnak megmondani, hogy o se hallgassa a rokonokat, es tegedet pedig teljesen hagyjon ki a dolgokbol. A ferjedet pedig ne faraszd a rokonok felesleges megjegyzeseivel.

2009. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel jelenleg lelkileg megterhelő időszakot élsz át, a magadra (és a kisbabára) való tekintettel maradj ki a marakodásukból. elhiszem, hogy rossz nézni és valóban szégyenletes amit művelnek, de nem veheted magadra, mert bekattansz. gondolj arra, hogy neked hamarosan önálló családod lesz, azokkal kell főleg foglalkoznod. ha a család meg továbbra is acsarkodik, egyszerűen tojj rájuk, az nem a te hibád, egyszerűen tojj rájuk. a kapcsolatot természetesen tartsd velük, de minimalizáld a "pofavizitekre". és ha meglesz a baba, semmiképpen ne hagyd, hogy a szarkeverés a ti közös kis életetekbe is befolyjon! ez nagyon fontos. ezt meg csak úgy kerülheted el, ha kivonod magad az otthoni cirkuszból. tudod, család ellen nincs orvosság.
2009. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nagyon csunya dolog, de én elmentem otthonról 18 évesen (valamivel a szuletesnapom elott anyam hozzamvagta, hogyha nem tetszik valami, el lehet menni, és én éltem a lehetoseggel). nem volt hova mennem, kollegiumban laktam illegalisan, és eltelt par ev, mig rendbejottem lelkileg.


aztan anyam probalkozni kezdett, mert idos, es a tobbi csaladtag kiutalta. en hagytam addig, amig terhes nem lettem, most csunya dolog, de probalom en is leszerelni, mert a leendo gyerekemet akarja eszkoznek hasznalni, illetve olyanokat mond, ami erosen arra utal, hogy semmit se valtozott, ugyanugy karomkodik, ugyanolyan rosszindulatu, stb.


a ferjem nagyon nagyon kedves, turelmes nekem is, de a leendő gyermekem érdekében muszaj helyretennem anyukamat, és ha nem valtozik meg, akkor sajnos megkérem, hogy hagyjuk a kommunkikaciot, hiaba szeretem azert.


ezek szornyu szavak, es nehez dontes, de ha választani kell, akkor a férjem és a gyerekem a családom.


legutobb, amikor anyam meglatogatott, harom temaja volt (8 honapos terhes vagyok), az, hogy ha nem tud majd jarni ongyilkos lesz, és hogyan temessuk el, es mindenkeppen ugy (órákon át), azt, hogy amikor velem volt terhes öngyilkos akart lenni, és hogy milyen rossz volt neki, a harmadik az, hogy én is mennyire utálom őt (mindezt olyan dolgokbol levonta, hogy megkerdezte kivasaltam e mar a picinek a ruhait, mondtam, hogy kimostam, kivasaltam, és összepakoltam a korhazi reszt is), a vegen mar tenyleg ingerult voltam, amikor hazajott a ferjem csak azt latta, hogy ingerulten beszelek anyukammal, kedvesen rakerdezett, hogy mi van, én meg zokogasban tortem ki.


ami nem megy, azt nem eroltetem, sokkal jobb bekenhagyni a dolgokat, mint eroltetni valami nem mukodot.

2009. jan. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

elolvastam mindannyiótokat és levontam a következtetést.

Szerencsére messze lakunk tőlük, de a telefon mindenhova elér. Akkor talán az a legjobb, ha közlöm mindeggyikkel, aki próbálkozik nálam, hogy a lehető legkevesebb negativ információ érdekel bárkivel kapcsolatban, ezt oldják meg maguk.


Igen, abban biztos igazad van - egyik hozzászóló- hogy a férjem meg is unja egy idő után. Csak mikor ideges vagyok tudni akarja, azt meg nem lehet hogy nem mondom meg mi a baj. De ha nem hallom a pletykákat, rosszindulatú megjegyzéseket, akkor nem is lesz miről beszélni.


Minimum totál önzőnek tartanak majd, de legalább megúszom.

Mégegyszer köszi.

2009. jan. 12. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha telefonon zaklatnak a borzalmas rokonaid figyelmeztetésed ellenére, akkor a telefont felveheted, de mellé teszed, ők meg hadd mondják a magukét......ilyen egyszerű,neked nem kell hallgatóznod, miről van szó...
2009. jan. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy onzonek tartanak vagy sem. A te eleted, a te sorsod, iranyitsd te, ne a rokonok. Ideges pedig ne legyel, tudom konnyu mondani, de tudom, hogy milyenek tudnak lenni egyes pletykas unatkozo kiakaszto idegorlo emberek. Szornyu!!! Nekem is vannak ilyenek, en szinte semmit nem meselek, mert meg a rosszindulat is kevereg, egyaltalan nincs szuksegem hallgatni oket. Nem tetszik, hat nem tetszik. Pletykajanak akivel tudnak, de nelkulem keverjek a sza.t!
2009. jan. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!