Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzik magukat a "mai"...

Miért érzik magukat a "mai" fiatalok már huszonévesen is öregnek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor hallom és az itteni fórumokon is olvasom, hogy huszonévesek már idősnek érzik magukat. Már nincs kedvük szórakozni, sürgetik a házasságot, nehogy kicsússzanak az időből, minél előbb körbe akarják utazni a világot (az utazással semmi gond nincs, de ezt úgy erőltetik, mintha csak pár évig lehetne mert utána már öregek lesznek ehhez). Azért van ez, mert korábban kezdenek el "élni" és ilyen idős korukra már kiégnek? Vagy más ennek az oka?
2010. nov. 18. 16:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

"sürgetik a házasságot"


- Ezt pont a mai fiataloknál tapasztalod???

2010. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen. Persze tudom, hogy kevesebb házasság születik, mint régen, de aki tervezi, hogy családja lesz, az nagyon is sürgeti a dolgot.
2010. nov. 18. 16:38
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom te ezt hol hallod, én kb. senkitől nem hallottam eddig, pedig "mai fiatal vagyok" (20 éves)
2010. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én ehhez az utazgatásos dologhoz tudnék hozzászólni. Ez esetleg azért lehet, mert a 20-as éveikben még egyetem alatt könnyebb kijutni külföldre kis időre, könnyebb pénzt keresni gyorsan egy utazáshoz (pár hónapos diákmunkák), nem köti őket sok minden egy adott helyhez. Ha vége az egyetemnek (meg úgy egyáltalán a tanulásnak), akkorra már sokan valami komoly kapcsolatban élnek, aztán elkezdődik a munka, előbb-utóbb család. Ekkor már nagyon nehéz csak úgy elindulni utazni.
2010. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A szórakozáshoz: egy idő után észreveszik, hogy minden hely tele van a tizenhat éves korosztállyal, akiken ők már túlléptek és nem jól érzik magukat köztük, ami nem csoda.
2010. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én 27 vagyok, öregnek érzem magam, pedig csak 3 éve vagyok házas, 2 éve dolgozok. Az a szörnyű, mikor látom, h nálam több, mint 1o évvel fiatalabbak vannak kocsmában, szórakozóhelyen, számolom, h majd 1o éve érettségziztem. Nézem, h a körülöttem levők hogy megöregedtek, gyerekek hogy megnőőttek, és egy év pikk-pakk elrepül. Nem égtem ki, nem voltam bulizós, nem szexeltem 18 alatt. Szerintem az öregedés nem függ a megtett kilométerektől, ez egy érzés, h gyorsan megy az idő és szívesebben lennék 2o éves.
2010. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Pont a huszonéveseket nehéz hova tenni napjainkban.


Egyik részről: a disco-k, szórakozóhelyek hemzsegnek az egyre fiatalabbaktól, 16-17 évesekkel van tele, ezért ott öregnek érezzük magunkat, huszasok. Én most 26 vagyok de utoljára amikor buliban voltam, mi az "idősebb" korosztályt képviseltük, mert egyre fiatalabbaknak engednek meg a szüleik olyan dolgokat amit régen mi még csak megkérdezni sem mertünk.


Más részről viszont: a gyerekvállalás a karrier és pénz miatt kitolódott, tehát ha valaki házasodik vagy babát szül huszonévesen, kérdezik tőle hogy "ilyen fiatalon????"


Én 26 vagyok most, és a szórakozóhelyeken idősnek éreztem magam, ugyanakkor a munkahelyemen amikor a 30-asoknak legtöbbjüknek nincs gyereke, amikor bejelntettem hogy terhes vagyok, lestek rám hogy miért kezdem ilyen korán, várhattam volna még, olyan fiatal vagyok!

A nőgyogyi rendelőjében is meg a terhestanfolyamon is amikor körülnéztem, teljesen ledöbbentem hogy én vagyok a legfiatalabb kismama ott.


Szóval én pont a huszonéves korosztályt kicsit "hontalannak" érzem, azaz amolyan kakukktojásnak. Hol túl idősnek, hol túl fiatalnak érzem magam dolgokhoz.

2010. nov. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Sok a tv hatása... Én kimaradtam belőle... Ha érdekel én pont a régimódi teenager vagyok, aki ráérősebb! :D
2010. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

épp csak most múltam el 23 éves, de úgy érzem, hogy szinte pár nap, és 30 leszek. :D

nagyon szeretnék majd gyereket, de most még nem állok készen rá, és attól félek, hogy ez pár év múlva sem fog változni.

viszont azt sem szeretném, hogy 30 után szüljek.

iszonyat nehéz dolog.

nem mondom, h lételemem a bulizás, néha eljárok társasággal iszogatni, de nem betegszem bele, ha ki kell hagynom pár hétvégét.


a mai kis tizenévesekhez képest "öregnek" érzem magam, pedig szinte tegnap én is anyni idős voltam.


házasságot nem szeretnék, max majd csak akkor, ha már lesz gyerekünk, és a kapcsolatunk túléli azt a pár évet, míg a gyerek felnő. utána meg már csak a papír miatt. szóval nekem nem létszükség.


az utazás sem gond, igaz az első időkben nem szívesen cipelném végig a gyereket fél Európán. sztem onnantól érdemes a kisgyerekkel utazni, ha már önálló vmennyire, szobatiszta, és nem azzal telik a nyaralás, h pelenkázom, etetem, altatom.


a bulizásról még anynit, hogy lehet, h kiégtem, ezt nem tudom megítélni, de az biztos, hogy 17 évesen idegbajt kaptam, ha anyum nem engedett bulizni, most meg nincs aki ezt szabályozza, viszont nem is igénylem.

olyan röhejesnek érzem azt, hogy elmegyek valami füstös fos helyre, vonaglok valami borzalmas zenére, és elköltök egy valag pénzt...

2010. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23 vagyok,és egyáltalán nem érzem magam öregnek:)Pedig házas vagyok,babát várok. Kicsit meg kellett reformálni ugyan a bulizási szokásokat azóta,de azért olyan nagy változás nem állt be az életembe. Barátaim vannak,haverok vannak,közös programok vannak:)Annyi,hogy nem minden másnap hajnalig bulizok:D
2010. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!