Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudna a sogorom leszokni...

Hogy tudna a sogorom leszokni a játékgépről?

Figyelt kérdés
Mert mi már mindent mondtunk neki. De ugyan az történik !
2009. jan. 12. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a gépezés szenvedélybetegség, orvosi segítség nélkül nem lehet leszokni.
2009. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ott is volt már.
2009. jan. 12. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen orvosnál?


A súlyos eseteket bentlakásos rehabilitációs intézetben kell kezelni.

Munkaterápia, csoportos terápia, egyéni terápia stb.

Egy-másfél év.

2009. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Sehogy, ha nem akar. Az én volt párom is játszott, de nagyon durva szinten űzte, űzi a mai napig. Persze ott is volt igérgetés, orvos, ellenőrzés, semmit nem ért. A maximum idő egy hét volt amit nem játszott, de utána eljátszotta az én fizetésemet, az övét, és hadd ne soroljam. Nagyon nagy akaraterővel le tudna szokni, de úgy látom ez a sogorodnál sincs meg. Sajnálom, ez csak rosszabb lesz.
2009. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a játékszenvedély - betegség. A gyógyuláshoz alapvető fontosságú, hogy legyen betegségtudata. Úgy hallottam, hogy a legjobb a csoportterápia, de ez még nem mindenhol elérhető. Fontos a hozzátartozók megértő hozzáállása és az, hogy ne akarják mindenáron megmenteni a szenvedélybeteget. Jobb, ha ráhagyják az egészet, nem vezet ugyanis eredményre, ha állandóan kioktatják őt és a fejére olvassák, hogy mennyi pénzt eljátszott már. De olyat is hallottam, hogy valaki csak akkor tért jobb útra, amikor már teljesen lenullázta magát és mindenét eljátszotta. Viszont hallottam történetet olyan férfiról, aki gyermeke megszületése után teljesen leállt a gépezéssel. A legfontosabb, hogy: soha nem szabad lemondani a szenvedélybeteg emberről! A játékgépezés betegség és nem jellemhiba.
2009. jan. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!