Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságkor felvett x-né xy...

Házasságkor felvett x-né xy név, pl Tóthné Kiss Melinda tényleg nagyon öregít?

Figyelt kérdés
Nekem ilyesmi a nevem, és most kerültem új munkahelyre. Kollégáim mondták, hogy meglepődtek a fiatalságomon (26), mert egy idős nőre számítottak a nevem alapján, merthogy y-né vagyok.
2010. nov. 21. 17:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég nagy butaság már bocsi... A mai világban az se meglepő ha egy 19 éves lány férjnél van! Sok ilyennel találkoztam...
2010. nov. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
42%
Hát szerintem eléggé...
2010. nov. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem igen, legalábbis én is mindig valami öreg(ebb) nőre számítok ilyenkor. Bár a Melinda árulkodó lehet, szerintem azt pl 40 éve nem nagyon adták gyerekeknek még..
2010. nov. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem mostanában egyre ritkábban veszi fel a nő a férje nevét.. pl egy Kiss Miklósné teljesen régimódinak tűnik, olyan, mintha a nő teljesen feladta volna a nevével együtt az egyéniségét, életét is. Ennél egy picit jobb az Ikszné Zé Gizella, de mostanában szerintem inkább a Horváth-Kiss Anna és hasonlók a "divatosak", vagy egyszerűen marad a leánykori név. Másrészt a mostani mentalitás szerint a családi állapot abszolút az ember magánügye, egy férfit nem érhet negatív megkülönböztetés a neve miatt, viszont egy nőnél nem mindig jó, ha egyből tudják, férjnél van.. Azért ne feledjük el, állásinterjún is gyakran megkérdezik: No és van kapcsolata? Mikor tervezi a gyerekvállalást?
2010. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A név nem valós, nyilván nem írom ide senki nevét, azt csak példának írtam. :)
2010. nov. 21. 17:26
 6/22 anonim válasza:
29%
nagyon hörcsög...
2010. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Az én nevem is x-né xy, és én még ilyet soha sem halottam, hogy öregített volna.Amúgy álláskeresésnél szerintem jobban szeretik azt aki már stabil kapcsolatban van.Ez az én tapasztalatom, én mindig büszkén viselem az asszonynevem.


33/N

2010. nov. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Nekem speciel nem tűnik öregnek a dolog, bár valóban manapság divatos a kötőjeles megoldás... ki tudja meddig :)


22F

2010. nov. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Úgy hathat, igen. Manapság nem az az általános, hogy huszonegynéhány évesen házasodnak (nyilván van ilyen is, de legtöbben a húszas éveik végére, vagy még későbbre hagyják), és ennyi. Nem kell ezt túlmagyarázni.
2010. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Az én mentalitásom nem fog itt sokaknak tetszeni :)

Én úgy vgayok vele, hogy egy házassággal a párom is menyeri az én családomat, ahogy én is az övét, és csak akkor akarja, ha pl: Kocsisné legyek, ha valamilyen módon ő meg felveszi a Toth nevet. Ennek egy lehetséges útja van, hogy Kocsis-Toth Xy, és Xz leszünk, de szerintem maximálisan ez az iazságos. Hisz már megváltoztak a női szerepkörök. Én ugyanannyit dolgozok mint ő, de mellete gyermeket nevelni meg főzni mosni takarítani is. Valljuk be ma már nem a férfi a családfenntartó általában, hanem a férfi és a nő együtt. Akkor pedig a nevek közt sem értem miért kéne a férfi nevét felvenni, és fordítva meg nem. :) Tudom nem teljesen ide vág válaszom. De tegnap pont ezen vitatkotunk párommal. És pont jött egy ilyen nevekkel kapcsolatos kérdés. :)

2010. nov. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!