Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy idő után a születésnap...

Egy idő után a születésnap jelentőségét veszíti mindenkinél vagy csak nálam van így?

Figyelt kérdés

Emlékszem gyerekkoromban se volt túl nagy felhajtás, a szüleim mindig szépen felköszöntöttek, kedves meghitt családi hangulatban 3asban otthon. Aztán a legközelebbi hétvégén volt valami kis családi ebéd, nagymamákkal, keresztszülőkkel, dédimamával, szülőkkel. Aztán dédim meghalt, keresztszülők elváltak, azóta csak az egyikükkel tartom a kapcsolatot, a másikat nem is láttam vagy 6 éve már. Közben anyagilag se álltunk túl jól és valahogy úgy jött ki hogy egyik évben nem volt tortám, aztán következő évben már én mondtam hogy inkább vegyünk pár szelet, többféle sütit a cukrászdában torta helyett. És most ott tartok, hogy a napokban jön a szülinapom és nem igazán jelent számomra semmit. Nem zavar, hogy egy évvel idősebb vagy, de már nem is örülök neki, olyan nap mint a többi. Persze anyukámék majd szépen felköszöntenek este, megkapom a kis ajándékom, de valahogy már tavaly is úgy éreztem, hogy nekik az egész többet jelentette mint nekem.

Ez miért van? Más is van ezzel így?


2010. nov. 22. 11:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Nekem ez a kedvenc ünnepem, ez az egyedüli alkalom hogy én kapok ajándékot, de nekem nem kell másoknak vennem.
2010. nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

hány éves vagy?


amugy detto...még a 19.szülinapon oké volt,buli a haverokkal,torta,meglepi,egyebek,aztán onnan minuszos...20.szülinapomon olyan vizsga volt,amit nem lehetett kihagyni,hétvégére lett halasztba,az meg olyan semmilyen...az éven meg...se torta,se meglepi (ajándék igen,de a "válassz magadnak vmit" kategória anyáméktól meg páromtól is:S)

2010. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok ezzel, csak már azt érzem, hogy a családomnak is kezd "jelentéktelennek" tűnni az egész. Felhívtak felköszöntöttek szóban slussz-passz...pedig most lettem húsz éves...

A párom köszöntött fel és a barátaim, ők velem örültek, de ennyi. Nem volt az a nagy mámor az a hű de bulizós vagány szülinap...lehet hogy kezdtem vénülni...mondjuk szó-szó a barátaim nem feledkeztek meg rólam...a családom meg...nekik eszébe jutottam de nem volt nagy durranás...

2010. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Másnak meg máskor van, akkor meg te adsz, de nem kapsz. Amúgy aza jándéknak örülök, meg persze jólesik, hogy a szüleim felköszöntenek meg látom rajtuk hogy ez nekik fontos és készültek és ez jól esik. Csak látom például a haverjaimat akik mindig nagyon készülnek rá. Gondolkoznak rajta, hogy hú vajon mit kapnak idén, vagy milyen lesz? Engem ez már nem foglalkoztat, pedig emlékszem gyerekkoromban még kutatóexpedíciót is indítottam a lakásban az ajándékom után olyan kíváncsi voltam mit kapok (persze sose találtam meg, mert anyu mindig jól eldugta) :)

Valahogy az egésznek nem tudok örülni, van, jó dolog, de nem különösebben dob fel maga a tény hogy húú szülinapom van.

2010. nov. 22. 12:06
 5/18 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van,hogy a névnapom és a szülinapom majdnem egy napra esik anyu szüli napjával és névnapjával.Együtt szoktuk tartani.

Mikor gyerek voltam,nagyobb volt a család ,ezen kívül mi is és a rokonok,ismerősök is jobban álltak anyagilag.Szebben megtudtuk ünnepelni,nagyobb társaságban.Mindig volt torta,volt,hogy kettő is,meg ajándékok,amikre már nem nagyon emlékszem,de a hangulat ,az maradt a legemlékezetesebb.Már csak a kis,szűk családi körben ünneplünk,ismerős,szomszéd nem jön,nincs rá elég pénz,elég idő.Valami már nem az igazi.Talán az a baj,hogy mindenki annyira gondterhelt,fásult,hogy már az ünnepeket sem tudják igazán értékelni és így nincs meg a varázsa.

2010. nov. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak átmeneti állapot nálad. Én is átestem ilyenen, de ma már megint tudok örülni a szülinapomnak. Mert az mégis az én napom, igaz, idén pl. egész nap ünnepeltem - megköszöntöttek reggel a suliban, délután a munkahelyemen, valahányszor felnéztem facebookra, ott vártak a köszöntések, este otthon a párom köszöntött meg, hétvégén pedig a családom, plusz sok barátom, akikre nem is számítottam, alig fértünk el a házban.


Én nagyon élveztem az egészet :D

2010. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem is ismerős ez az érzés. De ugye tudod, hogy ez minden ünnepre vonatkozik? Karácsony is lehet ilyen halott. Mindig az ünnepek mutatják meg az emberek közötti viszonyt. Amilyen az ünnep hangulata, olyan a kapcsolat viszonya is. Nem az ünneppel van baj. Azt ajánlom repülj ki a családból és ha egyedül vagy költözz más városba, szerezz új barátokat, lehet, hogy egy szerelem is belecsöppen az életedbe. Ha ez megtörténik akkor az ünnepek is szebbek és örömteliek lesznek. Még a névnap is, a nőnap is ünnep lesz számodra. A mostani helyzetben amiben élsz, senkinek nem vagy fontos, és neked sincs senki aki fontos lenne számodra.
2010. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az ,hogy egyáltalán nem biztos hogy az ünnepek mutatják az egymás közti viszonyt.Nem egy olyan embert tudok aki utálja a rokonát és mégis együtt ülnek le a karácsonyi asztalhoz nehogy az feljebb való rosszul érezze magát hogy süt-főz a gyerekek meg nem jönnek,vagy külön stb.

Egész évben megy az áskálódás ,leszólás,megszólás stb.karácsonykor meg pókerarc meg az ajándékozás detto szülinap is ilyen.

2010. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Utolsonak igaza van,sajnos nagyon sokszor ez már minden ünnepnél így van.Lehet h az emberek pénztelensége miatt is.Régen megszokott volt h karácsonykor mindeki ad valamit,ha mást nem akkor legalább jelképesen.Most meg csak azt hallani hogy ne vegyünk egymásnak csak a gyerekek kapjanak.Persze megsporol az ember sok olyat h rossz ajánékot vett és/vagy rosszat kapott,de szerintem akkor is egy kis jelképes dolognak mindig örült az ember.

Ez van a szülinappal is mostmár.

2010. nov. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nálunk is vmi hasonló a helyzet. Nekem is néhány napon belül lesz a szülinapom:) De senkit nem izgat annyira:S "márnemvagygyerek" címszó alatt... pedig én ünnepelnék szívesen, nekem számítana, a család gondolja úgy, h. nem kell nagy felhajtást csapni. Már tortát sem akarnak venni:S pedig nálunk még anyagilag sem lenne megterhelő...csak "minek", elég szarul esik de hát ez van.

de majd a tortát mindenképpen kikönyörgöm ;)

20/L

2010. nov. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!