Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a szülőkkel,...

Mit lehet tenni a szülőkkel, ha az általam preferált egyetemi szakot kicsit "komolytalannak" tartják?

Figyelt kérdés
Ez lenne a második szakom, most a Corvinusra járok, de az ELTE keleti nyelvek és kultúrák szakot szeretném felvenni. Anyám még belemenne, de főleg apám tartja túl "komolytalannak". Mit tehetek?
2009. jan. 13. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Apádnak mutass meg pár álláshirdetést, a keleti nyelvtudás kincs.
2009. jan. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
kit érdekel hogy ki minek tartja?? te életed..
2009. jan. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolókkal. Az első és legfontosabb szempont, hogy boldog legyél a szakmáddal. A második, hogy meg is élj belőle. Viszont a keleti nyelvtudás szerintem is nagy kincs, sok multinacionális cég van, ahol nagy szükség van erre, és ennek megfelelően meg is becsülik a ritka munkaerőt.


Mondd meg a szüleidnek, hogy a tömegszakmákra (esetleg angol nyelvtudással) nagymértékű túljelentkezés van, és általában az ismerősök ismerősét veszik fel. Ahová keleti nyelvtudás szükséges, ott ezt már nem tehetik meg. Csak vedd komolyan a nyelvtanulást.


Kitartást kívánok, és sok sikert az elhelyezkedéshez! :)

2009. jan. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Az egyik barátom is odajár, Ez volt az álma, hogy kimenjen majd valami arab országba ezzel a lehetőséggel. Hát össze is jött neki,és nagyon bolsdog. És nem nevetséges szak,mert elég nehéz, viszont utána sok cégnél el tudsz majd helyezkedni.
2009. jan. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az első szakod piacképes szak, akkor szíved joga másodiknak akár óhéber szakot is felvenni! Ha Téged a keleti nyelvek érdekelnek, akkor tanuld azt! Nem csak a megélhetés a szempont, - főleg ha van egy "jó" szakod us- meg aztán, nem kell, hogy mindennek hosszútávú értelme legyen.

Mondok egy példát: én is egy piacképesebb szak mellett végeztem el a filozófiát is, mert nagyon érdekelt - és nem bántam meg azt az 5 évet, noha most valóban semmire sem jó azon kívűl, hogy műveltebbé tett.

2009. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Régebben végeztem, még a teljes ingyenesség korszakában, nem vagyok tisztában a mai viszonyokkal. Ezt a második szakot még finanszírozza az állam, vagy a szüleidnek kellene, és esetleg ezért akarnak beleszólni? Mert akkor nyilvánvalóan nehezebb a helyzeted, mintha pusztán a valójában tőlük független döntésedbe próbálnának beleavatkozni.
2009. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, és igen, az első piacképes, mert nemzetközi tanulmányok szakra járok :)). A keleti nyelvek és kultúrák pedig nagy álmom régóta.
2009. jan. 14. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!