Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 4 hónapja született meg a...

4 hónapja született meg a pici lányunk, a párom testvére és családja nem volt még megnézni, itt dolgozik tőlünk 5 percre, és a szomszéd faluban laknak. Az ő lányuk nem teljesen egészséges, ezért lehet az irigysége. Miért ilyen?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Valószinű, nem tudta még teljesen feldolgozni, hogy az ő gyermeke nem egészséges. Talán ezt nem is lehet. Ne légy vele szigorú, nem ellned irányul, csak fájdalmas neki, és nem akar gyengének mutatkozni előttetek.
2009. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, koncertekre, buliba, műkörmöshöz jár a barátnőjével, a férje csak hétvégén van itthon, az anyósom meg hordja a gyerekét fejlesztésre
2009. jan. 15. 11:58
 3/8 anonim válasza:
98%

Szerintem nem bír szembenézni a saját irigységével, s a koncert, műkörmös...stb csak elterelés, hogy ne gondoljaon a saját gyerekére, vagyis inkább a saját életére...ráadásul, ha még a közvetlen környezetében egészséges gyerek születik...nem tudja magát túltenni rajta, s nem is akarja


szerintem ne törődj vele, ha akar, majd jön, ne erőltesd rá magad olyanra, akitől nem várhatsz jót.

Saját tapasztalatból mondom, hogy az idő megoldja a gondokat.Az én sógornőm se nagyon kíváncsi a kislányunkra, aki már 9 hónapos...de mostanában már "kicsit"érdeklődőbb...nekik még nincs gyerekük, s már 4 éve próbálkoznak...

adj neki időt, s ha majd akar úgy is keres

2009. jan. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja elfogadni a saját gyerekét, ezért-olyan elhárító mechanizmusokat-épit bele az életébe, mint amiket leirtál. Ő valójában lelkileg beteg ember. Ha majd a saját gyermekét el tudja 100% osan fogadni, akkor fog tudni, egészséges gyermekek felé fordulni.
2009. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szep tole hogy meg nem volt nalatok, illett volna elmenni es meglatogatni benneteket, bar ha ennyi ido utan meg nem ment, szerintem annyira nem jo lehet a kapcsolatotok, mert tenyleg hihetetlen.

Probalj ne veszekedni ezmiatt, es foleg ne megjegyzeseket tenni "irigy" pl. ez nem szep toled, hogy igy irod irigy. Ez nem irigyseg, ez FAJDALOM!!!

Neki egy hatalmas lelki terhe van, amit nem tud feldolgozni, gondolom megtudod erteni, hogy miert.

Varj, es biztosan majd meglatogat benneteket is.

Kulonben te szoktad latogatni az o beteg kisgyermeket?

2009. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az utolsó válaszolóval értek egyet.Ez valóban nem irigység ha beteg a gyereke,hanem hatalmas fájdalom egy anyának.Ha jól értem az írásodból valami fogyatékosságról van szó.Gondolj bele a helyzetébe,már neked is van gyereked,át tudod érezni milyen lenne,ha beteg volna.Én beteg gyerekek közt dolgoztam,pontosabban fogyatékosintézetbe,és szörnyű még látni is,hogy hány család ment ilyen miatt tönkre.Sokan ezt nem tudják elfogadni feldolgozni egy életen át sem.

Amúgy a párodnak milyen a kapcsolata a testvérével?Ti jóban voltatok velük?Látogattátok egymást a kicsitek születéséig?Hidd el,neki ezt szörnyű látni,hogy körülötte mindenkinek egészséges gyereke van,csak neki nem.Mert a gyerekeket akarva akaratlanul is de összehasonlítgatják.Mondjuk ez nagyon rossz szokás még egészséges gyerekeknél is.Ilyenkor pedig mindig csak azt hajtogatja az ember,hogy miért pont velünk történt ez?És erre soha nem kap választ.

Ha jóban voltatok régebben próbáljatok Ti közeledni feléjük,még lehet jó kapcsolat köztetek.

2009. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
szerintem pedig ha így viselkedik akkor az!
2009. jan. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kancsal a lánya, és távolra nem jól lát. Ez azért nem lehet akkor lelki fájdalom, van aki ennél betegebb gyereket nevel.
2009. jan. 16. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!