Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet korán reggel tanulni? A...

Lehet korán reggel tanulni? A szüleim szerint nem.

Figyelt kérdés
Úgy egy hónapja reggelente tanulok, így sokkal jobban megy, mint délután. Este mindig megnézem hogy mit kell megcsinálni, odakészítem az ágyhoz a felszerelést, az órát is beállítom a mennyiségnek megfelelően. A szüleimnek ez mégsem jó, merthogy ,,úgy nem lehet tanulni". Más is ezen a véleményen van?
2009. jan. 15. 18:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

:)

Ez erdekes, nem mindegy a szuleidnek mikor tanulsz , a lenyeg , hogy tanulsz. Amugy en is mindig reggel tanultam, akkor sokkal jobban fog az agyad, meg friss vagy.Probald nekik elmagyarazni. Gondoljanak bele, nap mint nap minek vannak ok is kiteve, teged is teletomnek a suliban a tananyaggal , kozlekedsz , kulonorakra jarsz stb... reggel meg semmi ilyen nincsen. Nem vagy faradt , ugyanugy , ahogyan az agyad sem.

Nem ertem mi ebben nekik a problema. Beszelj veluk!

2009. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet, jobban fog az agy reggel, ha ejjel jol kialudtad magadat. En a torit szoktam reggel megtanulni. Ha sokat hagysz reggelre az talan nem tul jo, mert ott nem tudod mar megcsinalni, hogy na meg egy kicsit tanulok, hiszen menni kell a suliba idore. Reggelre ne hagyjal mindent, de valamit tanulhatsz reggel.

A suliban volt olyan, hogy a matek temazarot az elso oraban irtuk meg a 6. ora helyett, mert a 6.-ban mar nem fog ugy az agyunk mint koran reggel-mondta a tanar.

2009. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Akkor tanulj amikor bírsz, és amikor érzed, hogy fog az agyad.Én pl éjszaka tanulok, amit éjjel megtanulok, az kb dupla annyit mennyiség, mint amit meg tudok tanulni nappal. És az első olvasatra is megmarad. Változó, hogy kinek mikor éberebb az agya. Az, hogy elvileg 14-15 óra közt fog az agy legjobban, csak általánosítás. Szerintem mutasd meg a szüleidnek ezeket a válaszokat. Mellesleg meg ha a jegyeid nem rosszabbak akkor nincs miért aggódniuk.
2009. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Én leginkább reggel és este tudok tanulni. Teljesen hülyeség, amit a szüelid mondanak; ha nem lehetne reggelente tanulni, akkor nem csinálnád már egy hónapja. Inkább örülnének, hogy egyáltalán tanulsz...
2009. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Az a lényeg, hogy működik! Nem a dolog mikéntje. Az tény, hogy a nagyok és sokak szerint (pedagósuk, tudósok) szerint az alvás fontos folyamat az információk rögzítésében ergo tanulás után jó aludni, hiszen akkor rögzül az információ és rendszerezi az agy. Viszont saját tapasztalatom, hogy reggel gyorsabban fog az agy.Az igaz , mert igen könnyebb tanulni. De nem biztos, hogy olyan hamar rögzül? Ezt szerintem még kutatatni kellene.De ha neked ez beválik és jó akkor csináld!

Én reggel inkább ismételni szoktam, de volt már rá példa sokszor, hogy tanultam.Olyan ismerőseim is vannak, akik az esti tanulást preferálják.De tényleg mindegy a dolog mikéntha ha ez neked működik és látszik a jegyeiden, hiszen az tükrözi a teljesítményedet valahogy érvelj ez mellett és próbáld őket meggyőzni. Igenis mindenki másképp csinálja:) és nem biztos, hogy attól ez rosszabb.

Tudományos elméletek dőlnek meg és születnek. Szóval...

De az fix, hogy alváskor rögzülnek a tanultak sőt minden , amit aznap átéltél.

2009. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Én egy ideig "normális" időben tanultam, azaz délután, meg este valameddig. De eljött az az idő, mikor egyszerűen nem ment. Ahogy este 8 lett, képtelen voltam tovább csinálni. Így átálltam a hajnalra. Sokkal jobban ment minden. Szerintem teljesen mindegy, hogy mikor tanulsz, csak legyen meg az eredménye. Beszéld meg ezt a szüleiddel!
2009. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hallottam, hogy apám kint ezt ecseteli a konyhában, odamentem, elkezdtem magyarázni hogy mi van, erre közölte hogy ,,ne vitatkozzál!" Egyébként meg azt gondolja, hogy összecsapok valamit fél órában.
2009. jan. 15. 19:24
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
NE vitatkozzál?????A vitatkozás nem veszekedés. Vitázni kell!Érvelni magunkért.Pont ez lenne a célja az oktatásnak is! A magyar tanárom szeretett, mert tudtam vitázni. És a vitát mint műfajt tanultuk is. Elég konok ember lehet apukád...ezt nem bántásképp írom.
2009. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
Úgy tanulj, ahogy neked a legkönnyebb. Nekem annak idején keső este, éjjel jobban ment, de ez egyénfüggő. Tény, hogy reggel azért az időd véges, hiszen készülődni is kell a suliba, de ha jól be tudod lőni az időt, amire szükséged van, akkor nincs gond.
2009. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Úgy tanulj, ahogy neked könnyebb, a szüleid reakciója pedig ismerős, majd ha a saját lábadra állsz, talán megértik, addig viszont türelem, és ha nem megy másképp olyankor tanulni, amikor neked könnyebb, hát csináld sutyiban, a lényeg, hogy hozd az eredményt.

Van, aki reggel tud könnyebben tanulni, én inkább este.

2009. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!