Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet túllépni egy...

Hogy lehet túllépni egy családtagunk elvesztésén?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm anyukája meghalt majd' egy éve. Hirtelen történt az egész, mindenkit váratlanul ért.

Azóta ez a lány nem eszik normálisan, teljesen befelé forduló lett. Nem akar a barátaival találkozni, mindig szomorú és kedvtelen. Az előadásokra se jár be, pedig azelőtt szorgalmas volt. Nincs kedve semmihez sem, nincsenek céljai csak "sodródik az árral".


2010. nov. 30. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt befolyásolja, hogy hány éves, maradt-e apukája vagy nagyszülei, ki az aki a családban a legközelebb állt hozzá az édesanyja után. Ő tudja egyedül rávenni a változásra, persze akkor, ha már fel tudta dolgozni a tragédiát.

A majdnem egy év még nagyon rövid idő egy anya elvesztésének túllépésére. Azt hiszem még egy kicsit várni kell. Tényleg függ az életkortól, hiszen teljesen másképp lehet egy gyereket, egy fiatalkorút vagy egy fiatal felnőttet kirántani egy ilyen állapotból. Felnőtt esetében a mindennapi dolgok, a felelősség, a család elterelik a figyelmet és megoldásra késztetik amik folyamatosan ki-kizökkentik az állandó szomorkodásból.

Az ő esetében is valami ilyesmire van szükség, ami kényszerítő erővel hat rá. De mint írtam ezt a hozzá most legközelebb álló személy képes megtalálni, aki ismeri azon pontokat a lelkében, ahol valami kis lökést adhat neki.

2010. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
TÚl lehet, el kell fogadni hogy az emberek megszületnek ,élnek, és meghalnak. Valamint abba kell hagyna az önsajnálatot. Amikor meghal valaki akit szerettünk akkor igazán magunkat sajnáljuk hogy elment, itt maradtunk nélküle,egyedül
2010. nov. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

18 éves, az apja alkoholista és az anyukája állt hozzá a legközelebb.

Köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 30. 14:19
 4/8 anonim ***** válasza:
én 18 évesen vesztettem el apukámat, és kellett pár év, hogy túllépjek. mikor már azt hittem túl vagyok a gyászon-amikor is direkt tartottam magamtól az embereket-tehát én is befelé forduló voltam, akkor döbbentem rá, hogy nem tudok, normális kapcsolatokat kiépíteni, és káosz az életem, ezt elég szorongva és pánikolva éltem meg, így pszichológushoz is fordultam, 5 alkalom elég volt, h. a 4 éve történteket feldolgozzam, de akkor már tovább akartam lépni. Most 25 vagyok és teljes életet élek, életvidám vagyok és elfogadtam a történteket -ez az élet rendje. Neki kell kilábalni belőle, ha erős, akkor idővel menni fog. Másokat is láttam hasonló szakaszokon átmenni, ki lázadva, ön pusztítva, ki csöndbe, nehéz kamaszon elveszíteni 1 szülőt.
2010. nov. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát mikor a nagymamám meghalt, eléggé befelé fordultam én is, míg a végén el kellett mennem pszihológushoz, mert későn vették észre...

( a nagymamám volt jóformán az anyukám)

Nekem elég sok időt vett igénybe, hogy elfogadjam a nem létezését.

Ha segítesz neki, és mellette állsz, meghallgatod minden apró gondolatát, sokat tudsz neki segíteni.

Én egyedül voltam a bajaimmal, mert nem barátkoztam ,és akkor nem is volt nagyon barátom ( 9 éves voltam)


Állj mellette, sokat fog neki segíteni <3

2010. dec. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csupán a halálról alkotott nézet kérdése. Ha úgy fogjuk fel a halált, hogy valaminek örökre vége, akkor nehezebb a gyász.

Az én hitem lényege:

"- Csak egy világ van – felelte a leány halkan – s akik szeretik egymást, találkoznak benne újra és újra. Találkoznak, elbúcsúznak és elmennek. Aztán újra találkoznak, és újra elmennek, újra meg újra, míg elérkezik az idő, amikor nem kell megváljanak egymástól többé."


Ennyi és nem több, sosem gondoltam arra, hogy amikor valaki meghal, akkor valami igazán véget ér. Folytatódik minden, csak kicsit máshogy. Az ember önmagát síratja, hogy neki lesz rossz, ha nem látja többié az illetőt, ami nem baj, mert persze hogy ez fáj - csak közben elfeledkezik arról, hogy máskor hitt az örök lélekben...

2010. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kriszti83 ***** válasza:
Anyukám 14 éve halt meg, akkor 13 éves voltam. Évekig úgy éltem, hogy minden mindegy. Ez egyén függő, megértem a barátnődet, valószínűleg idő kell még neki. Az segíthet,ha keveset van egyedül, támogassátok, beszélgessetek.
2010. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Anyukám 15 éves koromban halt meg. Igazából ezt még mindig nem tudtam feldolgozni, apukámmal nem jó a kapcsolatunk. Habár mindig jókedvűnek látszok, jól tanulok és minden pillanatban lekötöm magam belül sokszor zokogok és nem tudom megtalálni önmagamat.


Vannak szerencsére barátaim, barátom de én magam is érzem, hogy sok minden nincs rendben velem. Zárkózott vagyok, sokszor félelmeim vannak stb..


L/19

2010. dec. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!