Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan javítsak a nővéremmel...

Hogyan javítsak a nővéremmel való kapcsolatomon?

Figyelt kérdés

Nővérem és köztem 12 év korkülönbség van. Míg kicsi voltam és ő is otthon lakott, addig jobb viszonyban voltunk. Igazi nővér-hugi kapcsolat. Aztán férjhez ment (14 évvel ezelőtt). Én is elkerültem otthonról (koli-gimi, fősuli). Egyre jobban eltávolodtunk. Alig találkozunk, telefonon nem is beszélünk. A fő probléma, hogy nem is tudnánk miről (más korosztály, más érdeklődési kör, ismerősök, barátok).

Nagyon zavar a helyzet, mert szeretem és nem akarom, hogy olyan szintre kerüljön a kapcsolatunk, mint két "idegené".

Ha valaki tud tanácsot adni, hogyan enyhítsek a helyzeten, kérem írjon! köszönöm


2009. jan. 16. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le a nővéreddel vagy hivd fel és őszintén beszéld meg vele ezt a dolgot! Nem hinném hogy nem tudnátok közös témát hisz testvér,rokon...stb. kapcsolat között nem a korosztály motivál hanem a szeretet. Biztosan sok dolog történt mindkettőtökkel amiket szivessen megosztotok egymással. Remélem segittem .Sok szerencsét!!!:)
2009. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2009. jan. 16. 19:25
 3/5 anonim válasza:
100%
Lepd meg a születésnapján valami aprósággal. Mondd el neki, milyen fontos számodra, hogy ti ketten tartsátok a testvéri kapcsolatot, mondd el neki, hogy szereted őt.
2009. jan. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Sajnos nem vagy egyedül ezzel a helyzettel.Köztem és a nővérem közt is 9 év van és nálunk is ugyanez a helyzet.Amikor én még ált. suliba jártam ő már bulizni.Amikor én gimibe jártam nekik már megvotl az első baba.Ők most Győrben laknak, én még itthon Sárospatakon szóval az ország két fele,ők is ha hívják a szüleimet mi nem nagyon bezsélünk,max. a gyerekekről(mármint az övéiről,mert én 23 vagyok nekem még szerencsére nincs).Ha itthon vannak akkor csak egymás szapulása megy a szüleink előtt.De sose volt közös témánk addig se még itt laktak a nagy kor különbség miatt.Én is szeretnék normális kapcsolatot vele,meg a szüleim is szeretnék ha normálisan viszonyulnánk egymáshoz,mert ha nem lesznek a szüleink csak agymásra számíthatunk. Én nem tudok igazán neked tanácsot adni,csak azért írtam,hogy biztassalak,hogy nem vagy egyedül a helyzeteddel.Én is nagyon irigylem az olyan testvérpárokat akik nemre és korra tekintettel tök jóban vannak,sőt akinek testvére nincs az uncsijával van ugyanilyen jóban,de sajnos nekünk ez nem adatott meg.

2009. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A szülinap aktuális, néhány nap múlva lesz. :-)

A 3. válaszolónak: remélem nálatok is javul majd a helyzet. Nálunk szerencsére viták nincsenek, csak hiányzik egy igazi nővér-hugi viszony.

2009. jan. 18. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!