Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy engedjenek utazni?

Figyelt kérdés
Külföldre mennék, és nem tudom meggyőzni a szüleimet, hogy engedjenek el. 19 vagyok, egyetemista, jó a nyelvtudásom, nem is egyedül mennék, hanem a párommal, de mégsem. Megértem, hogy féltenek, de szerintem ilyen korban már elég érett az ember ahhoz, hogy tudjon vigyázni magára.
2009. jan. 16. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszelyes helyre szeretnetek menni, megertem oket! Viszont ha egyaltalan nem veszelyes az orszag, akkor mondd meg nekik, hogy sokan 18 evesen kulfoldre mennek egyetemre!

Igazabol Magyarorszagon is utazhatsz te tobb szaz km-t, az is messze van, akkor is erhet barmi baj.

Szegeny, azert ennyi idosen mar tenyleg elengedhetnenek,

en is ennyi idosen Nemetorszagba mentem dolgozni.

Nem biznak meg benned, vagy a baratod miatt nem engednek el? Es mi lenne, ha holnaputan elkoltoznel toluk, es a baratoddal elnel egyutt?

Mondd meg nekik, hogy termeszetes hogy feltenek, de mar nagykoru vagy, es gondolom hogy nem is vagy megbizhatatlan. Azt gondoljak, hogy jot tesznek veled, de inkabb az ellenkezojet a tulsagos feltesukkel. Ez igy mar nem egeszseges.

Szerinted miert nem akarnak elengedni?

2009. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen nem kell ehhez engedély, csak bejelentened, és elmondanood terveidet, érveidet.

Vagy támogatnak, vagy nem.

De a döntés a tiéd. Vállald fel!

2009. jan. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-nek: síelni mennénk Svájcba. Szerintem az a gond, hogy nem régóta vagyunk együtt a párommal, és még nem ismerik őt annyira a szüleim, hogy rá merjenek bízni. De ha én rá merem bízni magamat, akkor igazán megtehetnék ők is.


2-nak: ezzel az érvvel már én is próbálkoztam, de akkor megkaptam, hogy ők tartanak el, úgyhogy ne legyek ilyen, és hallgassak rájuk :(

2009. jan. 17. 10:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Na és mi lenne , ha először "próba képpen" elmennétek vmilyen hozzátok képest távoli magyar városba 1 hétre..akkor látnák a szüleid h nem történt semmi, és talán elengednének..próbálj meg kompromisszumot kötni....:-) és mondd meg nekik hogy egyszer mindenki felnő, és az hogy ők tartanak el, nem jelenti azt hogy még mindig 8 éves vagy... :-)) sok szerencsét! :-)
2009. jan. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A sielestol feltenek kulonben benneteket, vagy kulfoldtol? A sieles tenyleg nagyon veszelyes dolog, hat talan egy nyaralasba jobban belemennenek talan. Addigra hosszabb ideje lennetek mar egyutt, es veszelytelenebb is lenne egy tengerparti nyaralas mint a sieles.

Tudsz sielni jol, kulonben?

En ugyan nem tudok, engemet abszolut hidegen hagy. De dolgoztam olaszban es Ausztriaban is siparadicsomban, es lattam a sok balesetet a hegyen. Talan ettol felthetnek jobban tegedet is, nem tudom.

Ha sikerul megegyeznetek, es elengednek, akkor ne felejtsetek el BIZTOSITAST kotni, egy si"turara" elengedhetetlen lesz!!!!

2009. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok, a kérdésből úgy tűnt, hogy ki akarsz menni mdolgozni, vagy élni küldföldre.


De ez a két hetes sielés szinte nevetséges .

Ha nem a szüleid adnak rá pénzt, menj el és kész.

2009. jan. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gyerekkorában apám síelt, én mondjuk nem tudok, de síoktató is jönne, úgyhogy biztos nem lenne gond. Viszont szerintem mégis attól félnek, hogy balesetem lesz, már kisebb koromban is meg akartam tanulni síelni, de nem engedték sose. Meg persze az se tetszik nekik, hogy külföldön lennénk.
2009. jan. 17. 21:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

jézusom!

engem 18évesen anyám simán elengedett Görögországba a pasimmal egy hétre!


ha meg nem adnak rá pénzt, akkor dolgozzál!!!! már én is ezt teszem egy ideje (suli mellett) és nem anyukám mondja meg, hogy hova megyek és kivel, mivel én finanszírozom, és 18 is elmúltam....


legyél már kicsit önállóbb, és ennyi idősen ne függj ennyire a szüleidtől!

2009. jan. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!