Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan tilos lesz a...

Most komolyan tilos lesz a terhesség megszakítás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Szerintem ebbe azért nem az államnak kéne dönteni,igy is sok az éhes száj,elhanyagolt nem kívántgyerek,munkám miatt van belelátásom ebbe.Mi lesz itt akkor,minden felcsinált 13 vagy 14gyerek szül egy gyereket a szülei nyakára a semmibe,majd megszülik a sok genetikai hibás gyereket,a sok dizsikölyköt,lesz sok szellemi testi fogyatékos akik ugyszintén szüleiken vagy az állambácsi nyakán fognak "élni".

Meg még több kulcsos gyerek lesz.akiket lezsarbnak otthon csak kénszerből,múszájból lezsnek...aztán persze ne hagyjuk ki nagyanyáink kötőtűs,vagy leesünk a lépcsőn véletlenül stb stb abortáló módszereit,majd lesz sok kontárkodó nő.

Lehet többen leszünk számilag,tényleg,csak nagyobb lezs a nyomor is meg rosszabb a felhozatal...Sajnos sokan alkalmatlanok anyáknak szülőknek,társas kapcsolatokra az ilyeneknek nem szabad örökíteniük magukat...


2010. dec. 5. 00:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Most hallottam egy riportot, amiben azt mondták ez nem lesz tilos.
2010. dec. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként én is azt mondom, hogy elég durva lenne, ha tilos lenne. Nekem ugyan soha nem volt, nem is tervezem, de nem gondolom, hogy ha valaki elkövet egy hibát annak élete végéig szenvednie kéne. Mert akárki akármit mond, annak aki nem akarja egy gyerek szenvedés. És a gyereknek is szenvedés.
2010. dec. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Azzal csak azt érnék el,hogy több baba végezné a kukába...Több gyereket lehetne boxolózsáknak hazsnálni a szülőknek.Sajnos munkám során látok brutális dolgokat,nem kéne még ezt tetézni is...
2010. dec. 5. 01:03
 4/21 anonim ***** válasza:
12%
Nem lesz tilos, nyugodtan be lehet fejezni az óbégatást. És nem, sorkatonaság sem lesz, meg királyság sem lesz.
2010. dec. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Pár évente felröppen egy ilyen hír.Még ha el is gondolkodnának rajta ,elég hamar elvetik az ötletet mert teljesen felesleges lenne tiltani..Ugyanis egyre több kérdés vetne fel ha tiltanák..

1. Mi van akkor ha erőszak áldozat miatt terhes a nő?

2.Mi van ha csak 13-14 éves lány terhes?

3.Mi van ha beteg a magzat?

4. Mi van ha drogos a terhes nő?

Ezek mind olyan kérdések ami elől nem térhetnek ki..

Én személy szerint úgy vagyok evvel a kérdéssel,hogy ne a parlament férfi tagjai döntsék el,hogy mit kezdek a saját testemmel,saját életemmel..Nem vagyok abortusz párti,és soha nem volt abortuszom,de hol vannak a jogaim ,ha ebbe is beleszólnának? Én sem követelek nő létemre olyan törvényt,hogy minden nős férfit akinek van már 3 gyereke kötelezzenek spermaelkötésre..Nem igaz??

2010. dec. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

02:14!

Ez mind-mind megoldható:

Az abortusz tilos és büntetendő, kivéve ha:

1.) Az anya erőszak útján esett teherbe.

2.) Az anya kiskorú, illetve nem cselekvőképes.

3.) A terhesség az anya és/vagy a gyermek életét közvetlenül veszélyezteti.


Kész is. Így lesz az alkotmányból a Mátyás meséből már ismert "okos lány", be is tiltja, meg nem is :)

2010. dec. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Még mindig az utolsó vagyok:


Ugyanakkor ha belegondolsz, a "kiszakadt a gumi" vagy "pedig szedtem a tablettát" esetleg a "tablettát szedtem, spermicides hüvelykúpot használtunk és MÉGIS teherbe estem" esetek nem tartoznak egyikbe sem. Nem azzal van a baj, hogy az abortuszt mindenki fogamzásgátló módszernek akarná használni, de van szerencsém ismerni egy ANYUKÁT, aki spermicides hüvelykúpot használt ÉS tabit szedett a fogantatáskor :)

Nem minden fekete és fehér...

Szerintem érthető minden nő, aki nem akarja a semmibe, vagy a szülei nyakára megszülni a kicsit. Én sem vagyok benne biztos, hogy megtartanám, ha most teherbe esnék (tablettát szedek egyébként), mert egyszerűen nincs havi 150-200 ezer "unatkozó" forintunk, amiből úgy fel tudnék nevelni egy gyermeket, ahogyan szeretnék. Ha lenne, persze, hogy megtartanám... mondogatják az "okosok", hogy a kormány az "értelmiségi réteg szaporodását" akarja ezzel elérni... akkor teremtsen munkát, hogy mindenki dolgozhasson, adjon magasabb GYESt, hogy anyuka fizujának hiánya (már ha volt egyáltalán fizu), ne jelentsen anyagi törést a családnak. Ha így lenne, most rögtön szülnék... de a mostani helyzetbe? Isten ments!

2010. dec. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

Ilyen alkotmányunk lesz, ha a KDNP nevezetű farok csóválja...


Az a baj, hogy ha alkotmányba foglalják, hogy az élet a fogantatástól számít, akkor bizony az élethez való jog azt is megilleti, és igen nehéz lesz alkotmányellenes törvényeket hozni, amik megengedik az abortuszt. Lehet más nyilatkozni a tévében, de jogilag az abortusz engedélyezése ellentmondana az alkotmánynak.

És hadd higyjek a tényeknek, a leírt alkotmánynak és a jogban alkalmazott törvényszerűségeknek, mint pár politikus nyilatkozatának... az alkotmány megmarad, a nyilatkozat elszáll. 3 hét, és mást mondanak...

2010. dec. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos,nagy a valószínűsége,hogy csak kivételes esetben adják meg az engedélyt.

A csórók kénytelenek lesznek szülni,vagy éppen tiltott módszereket használni. Akinek van pénze,az elmegy magánorvoshoz,ahogy rájön,hogy késik a mensese. Kap egy injekciót,és elmegy a baba. Így volt ez a háború előtt is és a Rákosi-korszakban is. Igaz,az orvosok tagadják,hogy ilyen injekció létezik,de azért igaz! Akkoriban azt mondták,hogy az injekciótól (általában kinin vagy jód volt) hamarabb hal meg a baba,mint az anyuka.

Amíg a társadalom többségének nincs normális jövedelme,sőt,még csökken is,semmi remény lakéáshoz jutásra,a több gyerek azt is jelenti,hogy több lesz az éhező vagy alultáplált gyerek,mint most. Ez miért lenne jó a társadalomnak?

2010. dec. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Én annyira nem értek a politikához és nem értem ez miért lenne jó.

Viszont földrajz órán beszélgettünk a tananyaggal kapcsolatban a szülésről, abortuszról.Tulajdonképpen már volt egy abortusz-törvény Magyarországon, az 1950-es években.Ezért akkoribban és az 1975-80-as évek környékén nagyobb volt a népesség.

Lehet, hogy a népességnövekedés fontos lenne, de nem mindegy, hogy milyen áron.

Viszont, ha a másik oldalát nézzük a dolognak:hogy lehet megakadályozni, hogy a 12-14 évesek szexuális életet éljenek?Eddig bármit próbáltak sikertelen volt...Talán, ha bevezetnék az abortusz törvényt és a szülők is együtműködnének a kormánnyal nem lenne ennyi fiatal anyuka.

2010. dec. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!