Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy barátomban megbízom, és valódi, igaz barátként gondolok rá, később hátbatámad és ellenem fordul?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csináljak..teljesen ki vagyok akadva.. 16 éves vagyok még csak, de már annyira sokat csalódtam az életben..(ez nem kamaszos hiszti)..a családommal is annyi probléma van, de azt nem irom le, mert kicsit durva lenne..A "barátaim" állandóan hátbatámadnak..MÁr senkiben sem tudok megbízni és képtelen vagyok mosolyogni...mindenki mondja hogy milyen"melankolikus személyiség" vagyok..teljesen kifordultam önmagamból..régen mindig nevettem, most meg..:-(
2009. jan. 18. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rossz emberekben bízol meg, de ne add fel, nem mindenki ilyen.
2009. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Az is lehet, hogy túl sokat vársz az emberektől. Főleg a te korodban mindenki önmagát keresi, a saját szempontjai a legfontosabbak, sokszor kimondott rosszakarat nélkül is összeütközések sorába gabalyodtok. Nem szabad elkeseredni, meg kell tanulni kezelni az ilyen helyzeteket!
2009. jan. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy kevés konkrétumot írsz, így nehéz segíteni. Nekem is későn jött el az az idő, mire az igaz barátaimat megtaláltam, már jó huszonévesen, addig leginkább csak sodródtam. De hidd el, nem minden ember szemét, és van igaz barátság!!!

Azt tudom tanácsolni, ne vesztegesd el kesergéssel az időt addig, míg nem vesznek körül jobb emberek (persze ne ölbetett kézzel várd, hogy otthon becsöngessenek, de ne is görcsölj rajta) - hanem pl. tanulj, olvass, fejleszd magad, foglalkozz azokkal a dolgokkal, amik érdekelnek, - legalább azért tégy, amit egyedül megtehetsz ha már megfelelő társaságod (még) nincs.

2009. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Én is nagyon sokat csalódtam.Én még 3 évvel fiatalabb vagyok mint te.Nem kell mindenkinek rögtön kiszolgáltatni magadat.Csak akkor engedj magadhoz közel valakit ha teljesen megbízol benne.Mondjuk én már a másik eset vagyok aki a sok csalódás miatt nem mer senkit közelengedni magához.Félek hogy megint megbántanak.Törekedj önálóságra,függetlenségre.Engem pl. a saját osztályom tett tönkre.Elvették az összes önbizalamam.Szociális fóbiás,kisebbségi komplexusos lettem.De igyekszem ezeket megoldani.Önnálóságra próbálom szoktatni magamat hogy ne fügjek más emberektől.Javaslom olvasd el A Titok című könyvet.Én most fogom megkapni.KITARTÁS!!!!!!!
2009. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat!! Különösen az utolsó válaszolónak! engem is az osztályom tett tönkre..pl

Konkrétumoknak pl. a testvéreim (idősebbek nálam) kiközösítenek , így rájuk sem tudok számitani... ha pl "véletlenül" találkoznánk a házban, akkor olyanokat mondanak : hogy :- fúj, de undoritó vagy! hogy lehet vki ilyen ronda??!! meg hogy milyen kövér vagyok!!..........pedig pont hogy sovány vagyok..(174/51) meg még sorolhatnám az ilyen dolgokat...:( egyébként a titok című könyvet olvastam :) sajnos nem minden helyzetben tudok pozitivan gondolkodni, bármennyire is próbálom..de köszi mindenkinek:)!

2009. jan. 18. 17:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
testvéreidet ne vedd komolyan !!!!!!!!!!!!!!!!Utolsó válaszoló vagyok.Én is szidom a hugomat de sose veszi komolyan,nem is kell.Mond nekik hogy ti is undortóak vagytok.Aztán meg szarj a fejükre.A titkot a te problémádnál is lehet alkalmazni.Minden nap képzeld el hogy mit szeretnél.Ne légy ilyen érzékeny!!!!!!!!!!Én is érzékeny vagyok de túl kell lennem rajta.
2009. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg van egy kis időd, és teheted, nézd meg az Esti mesék című filmet, amit most karácsonykor kezdtek vetíteni a mozik. Esetleg az is segíthet kicsit pozitívan gondolkodni :-)
2009. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. majd megpróbálom!;-)
2009. jan. 18. 19:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azon is el kellene gondolkodnod, hogy mi vezetett el idáig, hogy ennyire nem szeretnek a többiek. Óvodásoknál, kisiskolásoknál még előfordul, hogy kiközösítenek valakit pusztán azért, mert mondjuk vörös a haja, vagy kék helyett sárga pöttyös a nadrágja, de azért a gimis korosztályra már nem jellemző, hogy minden ok nélkül utáljanak valakit. Mi az, amiben más vagy, másképp viselkedsz, amiért nem illesz be a közösségbe?
2009. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hét egyrészről :

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker.. --én vagyok az ötödik válaszoló... a testvéreimmel , pedig nem csináltam semmit... az egész akkor kezdödött amikor a nővérem gimibe ment... amig egy általánosban voltunk minden jó volt.. :( szóval eazután már nem is szolt hozzám el kezdett rossz társaságba keveredni, és mindig rajtam csattant az ostor... a bátyám meg nenm ritkán meg is ütött..

2009. jan. 18. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!