Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez? Másoknál is...

Normális ez? Másoknál is vannak ilyen problémák, vagy csak én gondolom, hogy a tiszta környezet a normális?

Figyelt kérdés
Csak az én családom ilyen vagy mások is küzdenek ilyen problémákkal? Apám cigizik, már vagy 20 éve. Sokszor volt már olyan, hogy anyagi gondokkal küzdöttünk,mégsem tette le. A ruhái is büdösek, de mintha ez őt nem is zavarná... Képes mindent széthagyni a lakásban,de már unom, hogy utána pakolásszak. A hamutartó sokszor az ebédlőasztalon bűzölög, a ruhái is szanaszét(még a koszos gatya is), de mintha ez őt nem is zavarná. Van egy 16 éves fiú tesóm, ő ugyanez. A szobája ráadásul egy romhalmaz, nem ágyaz be, a számítógép mögé minden szemét leesve, képes 2 hétig nem porszívózni. Bár ő legalább a kinézetére igényesebb. Csak azt sajnálom, hogy anyukám mindezt végignézni, és őt sem különösebben érdekli. Szól egyszer és annyi. Anya sem éppen az a típus aki akkora rendet tart maga körül...neki is néha cigiszagú vagy éppen nem túl friss a ruhája, képes a legrosszabb ruháiban lemenni a boltba, a haját is hagyja elzsírosodni,aztán fáradságra fogva nem mossa meg. Próbál divatos lenni, de csomó olyan dolgot vesz meg magának, amit a tinik hordanak. A fürdőszobában én mosom a kádat, vagy a csapot, ő csak nagyon ritkán teszi meg. A konyha is úgy néz ki néha mintha bomba robbant volna, van, hogy 2-3 napig ott áll a koszos tepsi. Eddig nagyon zavart, hogy hiába voltak kimosva a ruháim, sose voltak olyan jó illatúak mint másoké, mert a konyhában volt a szárító, ott ahol apa cigizett vagy éppen főztek. És azért nem vitték be a szobába,mert mennyire párásította a levegőt...aztán nagymamám beszélt anya fejével és végre odabbent száradnak a ruhák. Komolyan mondom, nagyon zavar ami körülöttem van. Valószínűleg nagymamámra hasonlíthatok, mert ő igényes a környezetére és én is igyekszem mindig elpakolni amit lehet, mert szégyellem, ha valaki eljön hozzám(pl a barátom) és ilyen látvány fogadja.
2010. dec. 5. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezen nem fogsz tudni változtatni. Örülj annak, hogy Te nem lettél ilyen. Ha van saját szobád, akkor ott tarts rendet, szellőztess rendszeresen, és a ruháidat szárítsd ott. Mást egyenlőre, míg nincs saját lakásod nem tudsz tenni. Ha valaki igénytelen, az nem fog változni sajnos...
2010. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk nincs ilyen probléma,de van ismerősöm aki szint úgy erős dohányos,és undorító,hogy milyen bagó szaggal van.Néha amikor lemegyek hozzá takarítok egy kört,mert nagyon durva ami ott van.Kupi, mindenfelé hamutartó,por...
2010. dec. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Másoknál is vannak ilyen problémák :) Az anyósom gyertyát önt hobbiból, még a földről, és az evőeszközökről!! is nekem kell levakarni a dzsuvát... az asztal mindig tele van valami szeméttel, ha én nem takarítok és a párom nem mosogat, megesz minket a kosz. Az apósom még sörösüvegeket és söröskupakokat is képes szétdobálni a lakásban, pedig sosem részeg.
2010. dec. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább te tűnsz tisztaságmániásnak.
2010. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tisztaságmánia az ha nem szeretem mikor cigi vagy olajszagú a frissen mosott ruhám, vagy nem egy koszos fürdőkádba szeretnék beülni fürdeni, vagy nem vagyok kíváncsi az apám koszos,ilyen-olyan foltos alsógatyájára? A tisztaságmánia szerintem ott kezdődik, ha valaki naponta 2x porszívózik, 5x felmos, felseper, és akihez nem lehet bemenni cipővel a lakásba...
2010. dec. 5. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért ezzel vitatkoznék:DNekem pl ne másszanak be azzal a cipővel,amiben az utcán ki tudja milyen xarba léptek.Naponta porszívózok,és port törlök,mivel barátnőm allergiás a porra és van 2 cicám is.De ha nem lenne barátnőm vagy két macskám,akkor is csinálnám,mert így mindig szép tiszta és üde a ház.
2010. dec. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az igénytelenség miatt nagyon megértelek. Hála istennek itthon nem dohányzik senki, viszont a férjem után állandóan én viszem ki a szennyest, mert ö csak ledobálja a földre. Anyámék meg egyszerüen nem becsülik a munkámat. Hiába mosok meg porszívózok fel, 10 perc múlva minden olyan mintha nem csináltam volna semmit. A kádat, mosdót kitakarítom, mennek hajat mosni, megint tiszta kosz és haj lesz minden amit ki nem szednének a lefolyószüröböl... És erre mi a kifogás? Én egész nap itthon vagyok gyesen akkor igazán mindig meg tudom csinálni. Hát azért nehogymár...kezd nagyon elegem lenni...

A legjobb az, ha elköltözöl mert rajtuk nem fogsz tudni változtatni hiszen évek alatt ezt szokták meg:( Hamarosan mi is el fogunk mert ez nem állapot.

Amit nem értek az az, hogy miért zavar téged anyud öltözködése. Nekem van egy lányom mégis X-it meg Playboy cuccokat hordok. És senkit nem szokott zavarni. Ha jól áll miért is ne? Örülj neki, hogy fiatalos anyukád van és nem olyan ruhákat hord mint egy 70 éves néni... Szerintem az cikibb.

22/L

2010. dec. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az is más dolog, ha valaki allergiás a porra. Természetesen akkor én is naponta törölném a port meg porszívóznék. De mivel nincs ilyen problémám, biztosan nem ráncigálnám elő a porszívót naponta...

Nálunk is ált. a vendégek csak az előszobáig jönnek be cipővel, de azt miért ne lehetne, ott leveszik a cipőt, ha koszos a padló akkor meg feltörlöm...azért van a felmosó!

2010. dec. 5. 21:24
 9/9 A kérdező kommentje:
Anyukám 45 éves, de hiába gondolja, nem tagadhatna le a korából sajnos. Nem sminkel, nem használ valamilyen krémet, nem hordja divatosan a haját. Akkor meg ezekhez minek kellene olyan fiatalos cucc? Ha olyan lenne az egész megjelenése ami indokolná az olyan ruhákat, akkor megérteném és természetesen támogatnám is benne.
2010. dec. 5. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!