Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Suli váltás? Nem bírom ebben...

Suli váltás? Nem bírom ebben a suliban, csalódtam. Mikor érdemes sulit váltani? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Szeptemberben még azt hittem milyen jó lesz,de tévedtem. Most sorolhatnám mik a problémáim a sulimmal...

Amit bejelöltem 2010/2011-es tanévre sulit,fel is vettek volna. Az a suli még mindig tetszik és csak jó véleményeket hallok róla. Oda szeretnék menni,megbeszéltem anyuval is. Azonos osztályba jelentkeznék át,ezzel sztem nem lenne probléma.


Szerintetek mikor váltsak sulit?(félévkor vagy csak 10.be menjek majd át?)

Mivel 9.es vagyok,így félek h ha 10.be megyek át nem tudok majd annyira beilleszkedni mivel már mindenki összeszokott stb..


2010. dec. 6. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akár azonnal is átmehetsz
2010. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb válts.
2010. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is menj el a kiválasztott iskolába, és érdeklődj ott az átvétellel kapcsolatban, hogy lehetséges-e, ők mikor tudnának átvenni, kell-e különbözeti vizsgát tenned és hasonlók. A beilleszkedés nem probléma annyira, ha nyitott vagy és kedves a többiekkel.
2010. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
inkább félévkor, mivel még nagyon az elején vagy, jobb ha már mész is. a gimis évek fontosak, reméljük az új osztályban jobban érzed majd magad és akkor kár lenne minden ott tölthető percet elszalasztanod.
2010. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Minél előbb, év közben is átmehetsz bármikor! Sok sikert!
2010. dec. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen,én is inkább a fél évkor szeretnék,csak egy gond van,h anyu mondta h nincs pénze megvenni a tankönyveket(támogatott vagyok,ingyenesen kapom a tk-et). Viszont úgy tudjuk h 1 tanévben csak egyszer lehet ingyen megkapni a tankönyveket.


Erről tudtok vmit?


Köszi a válaszokat!!:)

2010. dec. 6. 14:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam ilyen helyzetben régen, mint most te.Én 2 hónap után mentem á a másik iskolába, előtte persze lementem, beszéltem az igazgatóval, elmondtam neki mik a problémáim, csakis az igazat, mondjuk nekem családi gondjaim voltak, emlékszem ez egy csütörtöki nap volt, és kérdezte mikor tudnék kezdeni, én mondtam, akár holnap, hazaküldött, hogy pihenjek és hétfőn szeretettel vár.Akkor a másik suliból kikérni a bizimet, emide leadni, óra keretein belül, pl bioszból felelnem kellett az addigi anyagból,a mit addig vettek, mert a másik suliban nem abból a könyvből tanultam.És nem bántam meg, az új iskolámban érettségiztem le.


Sok sikert, ha nem érzed magad jól, akkor szerintem minél hamarabb lépj!2 hónap vagy fél év az első évben nem számít!

2010. dec. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kikölcsönzöd akkor a könyvtárból

vagy lefénymásoltatod, ha pl ingyen le tudod, akkor jól jártál.

2010. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Huu köszi szépen nektek!:)

Akkor mindenképpen megpróbálunk utána járni a doloknak...


Még egy kérdés...

ha van egy ofö dícséretem,de mellette intőm is(nem az én viselkedésem miatt), ill. perpill 1 tantárgyból bukásra állok(folyamatban van a jegyeim javítása),az esetleg gondot jelenthet átjelentkezésnél?

2010. dec. 6. 14:56
 10/13 anonim ***** válasza:
Felhozhatod témának az igazgatónak, miért is vegyen át a suliba!Valamit találj ki, hogy miért és te ezt igazságtalannak tartod, és te egy színvonalasabb iskolába akarsz járni stb...
2010. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!