Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy döntenétek? Család...

Hogy döntenétek? Család (gyerek) vagy suli? Vagy megy a kettő együtt? (a konkrétumok a kiegben)

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 6 éve vagyunk együtt a párommal, öt éve együtt is élünk, esküvőt nem tervezünk, de hosszú távon gondolkodunk egymás mellett. Szóba jött a gyerek téma, mindketten nagyon szeretnénk már gyereket. Eddig azért húzódott, mert én még befejeztem az egyetemet, illetve, hogy legyen gyedem, gyűjtögetem a napokat :) Szeretnék elkezdeni még egy sulit levelezőn, viszont ha most jelentkezem és fel is vesznek, akkor csak jövő ősszel tudom elkezdeni. Vajon megy egymás mellett a kettő? A gyerkőc meg a suli?

A probléma az, ha napoljuk az egyiket, teszem azt a baba témát akkor valószínűleg jó pár évig nem lesz lehetőségünk rá. Együtt dolgozunk a sógornőmmel, és a főnököm kikötötte, hogy vagy a sógornőm megy szülni vagy én, olyan nem lehet, hogy ketten egyszerre nem leszünk. Ők is tervezik a gyereket, már benne van a korban (elmúlt 30), most bútoroznak össze a párjával. A gondom, ha ő elmegy gyesre, és neadjisten két vagy több gyereket tervez egymás után, akkor várnom kell évekig, amíg visszajön dolgozni.


Ti mit javasoltok? Álljunk rá a baba témára és hagyjam a sulit, vagy vállaljam be mindkettőt, vagy legyen a suli és a gyerek meg majd x év múlva (ez utóbbit nagyon nem szeretném)?


2010. dec. 6. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ az egyéni teherbírástól. Ismerek nem egy olyan nőt, aki össze tudja egyeztetni a munka/suli/gyerek kérdést. Jól osztják be az idejüket, hatalmas energia van bennük.

De olyanokat is ismerek, akinek a háromból egy vagy kettő is szinte átláthatatlan feladatot jelent, ezért frusztráltak, fáradtak, idegesek.


Ha szereted az állatokat, érdemes egy kutyával próbálkozni első körben. Bár nem jár annyi kötelességgel, mint egy gyerek, valamennyire modellezi az egész napos kötöttséget - főleg ha nem kertben van és időt kell szakítani a sétáltatásra. Ha nem vagytok kutyapártiak, akkor ez utóbbi ötlet - kuka.

2010. dec. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ma 15:08


Az állatos "próbakör" megvan, a párommal mindketten nagy állatbarátok vagyunk, lovakat és kutyákat tartunk. Igen velük tényleg minden napos és rendszeres az elfoglaltság, de ez remekül megy mindkettőnknek. :)

2010. dec. 6. 15:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyetemen jól végeztél, és közben ment az állattartás, szerintem nem lesz gond. Persze, érthető hogy kicsit aggódsz, de ott van a párod, és ő is biztosan támogatni fog mindenben. Ne dönts egyedül, beszéljétek meg. Szerintem érdemes bevállalni, bár egy gyerek hatalmas felelősség, ezt nyilván Te is tudod.

Minden jót! :)

2010. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit aggódok, hogy menni fog-e ennyi minden együtt :) Az egyetemen nagyon jó eredménnyel végeztem, de nem bivalyerős mérnökszak volt, csak egy sima társtud. :D Viszont harmadévtől végig dolgoztam heti 40 órában a nappalis egyetem mellett.
2010. dec. 6. 15:21
 5/14 anonim ***** válasza:
én csak auz nem értem h miért kell várnd a gyerekkel ha a sogórnúd esetéleg egymás után kjét gyereket is tervez? vagy te végig ott akarsz dolgozni ahol ? Munkahelyíet is éehet váltani
2010. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munka, suli és állattartás megy együtt (lovakban nem vagyok otthon, de gondolom több a meló velük, mint egy kutyával), szerintem a gyerekkel se lesz gond. Még fiatal vagy, a szervezeted is neked dolgozik. 30-40 évesen az általános teherbírás már csökken.

A fentiek alapján én belevágnék, szerintem menni fog. Anyázós időszakok persze lesznek, de tegye fel a kezét az az anyuka, aki még egy szitkot se mormolt el a gyereke miatt, bármennyire is szereti :)

2010. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ma 15:26


Ez egy biztos munkahely. Nem tudom, hogy megengedhetem-e majd magamnak 1-2 kisgyerekkel, hogy állást keressek. A munkaadók általában rákérdeznek (még ha nem is tehetnék), hogy van-e gyereked és ha igen mekkorák. És ha nem azt vágod rá, hogy nincs és még 10 évig nem is tervezel, akkor egyszerűen elhajtanak.

2010. dec. 6. 15:29
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Arra, hogy ez most biztos munkahely ne alapozz. Ki tudja, mi lesz 10 év múlva? A mi lesz ha... kezdetű dolgokra alapozni felesleges. Azért kérdezek egy ilyet. Mi lesz, ha nem jön össze a gyerek és évek kellenek hozzá? Mindig tolni fogod valami miatt? Most munka, most szült a sógornőd, most tanfolyam, most ez, most az. Aztán szépen belépsz abba a korba, ahol már ketyeg az a bizonyos óra...

Fiatal vagy, stabil kapcsolatban, úgy tűnik, eszed is van, mégis mire várnál?! A gyerek mellett is lehet tanfolyamot végezni, hidd el, nem leszel te az egyetlen, aki így csinálja. Nem lesz egyszerű, könnyű sem, de mások is megcsinálták már.

2010. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 25 vagyok, 2 éves a fiam (bölcsis), és dolgozom, meg iskolába is járok. Szóval tud működni, de egyeltalán nem egyszerű! Nagyon mellettem áll a férjem, ami kell is, mert egyedül, és megértő társ nélkül nem működne! Megértő értsd: Vizsgaidőszakban:

- (mivel a fiam bölcsis, ő eszik meleget) akkor van főzés mikor időm van

- mosni mosok mindig, de az nem nagy terhelés

- takarítani ő takarít ha hazaért, persze besegítek

Mert ha van egy nyugis délután vagy délelőtt amikor a pocok még bölcsiben van és neki tudok állni tanulni, akkor inkább a tanulást választom, amit a férjem támogat.

Nincs kosz, éhen nem halunk, de valamit valamiért. Jobb jövőt akarunk a gyereknek, mind amilyen nekünk megadatott, így muszály együtt csinálni a dolgokat és segíteni a másikat. :) Hát ennyi!

Szóval ha úgy érzed, hogy menne, szerintem vágjatok bele :)

2010. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem kezdnék el még egy sulit levelezőn. Nincs értelme a diplomák halmozásának, hacsak nem a munkádba vág konkrétan. Diplomás anyuka vagyok én is. Nem gyermek mellett tanultam. Lendületes nő vagyok, ennek ellenére azt mondom komoly iskola nem végezhető gyermek mellett. Ami nem komoly az pedig pusztán pénz és energiakidobás.Nagyon komoly segítséget igényel.Persze attól is függ hol élsz. Egy vidéki anyuka a gyerek 1 éves koráig nem tudja otthon hagyni, főleg ha szoptat. A kisebbik fiam 11 hónapos de beteg lenne ha elmennék mellőre egy napra. A nagyobbik 2,5 éves vele már könnyebb. Ha meglesz a GYED-hez szükséges időd én szülnék a helyedben. A munkáltatóval ne foglalkozz. Soha egy munkahelyen sem érezheted biztonságban magad, és nem fognak érted áldozatot hozni.
2010. dec. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!