Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik egy olyan embert születé...

Illik egy olyan embert születés- és/vagy névnapján felköszönteni, akivel haragban vagyunk és régóta nem beszélünk?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam.
2010. dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sem teszem.

Pl. férjem családja nem szeret, látványosan gyűlölködnek, összesúgnak a hátam mögött egész évben, akkor mit mézesmázaskodjak velük??? De van, aki ezzel teszi rendbe a lelkiismeretét (hogy hogyan, az számomra rejtély), hogy az egész évi prüszkölés, utálkozás után, évente 2-3 alkalommal (név-,születésnap és Karácsony) felhívja a haragosát mintha minden rendben lenne.

2010. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem kell neki nyalni, ha egész évben utáljátok egymást, pláne, ha ő rosszat tesz/tett ellened. Minek aláznád meg magad ennyire? én szánakozok az ilyen képmutató ellenségeimen, akik ezt nekem megteszik. én sosem tenném.

Te se akard, h lesajnáljanak.

Egy kivétel van sztem, ha anyáddal van ilyen rossz viszonyod. őt kiengesztelném, ha így lennék.

2010. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Összefoglalom: tehát valakivel haragban vagy. és számon tartd a személyes ünnepeit. és fel kell-e köszöntened?

1., vagy nem is vagy vele haragban igazából

2., vagy ez valami lelki mazochizmus a részedről

2010. dec. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés! Ódákat tudnék róla zengeni. Anyám utálja apám édesanyját, az év 362 napján mindenféle vén k**vának elmondja, DE! mamám névnapján, anyám névnapján és karácsonykor megy a seggnyalás, míg egy légtérben vannak. Persze mikor elmentek mamámék, már kritizálja is az ajándékát. Én most anyuval vagyok így. Nem igazán beszélünk egymással, de ma van a névnapja...Vettem neki egy csokit, elvégre az anyám, akkor is, ha nem vagyunk jóban. Távoli rokon vagy ismerős esetében szerintem felejtős a dolog. Az exednek se írsz hatalmas mosolyokkal sms-t, én ahhoz tudom ezt hasonlítani.
2010. dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy illem kérdése.Én teszem,mert szerintem az már színeskedés.A párom családjában megy ez.Anyósék nem járnak össze az egyik sógoromékkal-nem tudom az okát,ez amolyan titok(?)náluk-de anyák napján sógorom mindig megy anyósékhoz,meg persze szülinap,névnap stb...szerintem ez kétszínűség.
2010. dec. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem beszeltek egymassal, akkor hogyan gondoltad megis, hogy felkoszontod?

Ha netan a Szuleidrol vagy egy kozeli csaladtagrol van szo, akkor azt Te dontod el, hogy megtiszteled-e, mivel ez most egy lehetoseg arra, hogy kibekuljetek pl.

2010. dec. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam. Nagyon nehéz kivívni a haragomat, de akinek sikerül, azt úgy kezelem onnantól, hogy rosszba lettünk, hogy én őt nem ismerem.

Idegen embert meg minek köszöntsek fel?

2010. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!