Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dolgozzak külföldön a férjem...

Dolgozzak külföldön a férjem nélkül akár terhesen is?

Figyelt kérdés

Többszörösét keresném a mostani minimálbéremnek és kb. 5 hetente haza tudnék járni Németországból. Közben már babát is szeretnénk, tehát csak a terhesség 5-6. hónapjáig csinálnám ha közben állapotos lennék.

Utána, ha a baba már kicsit nagyobb, úgy gondoltam megint végezhetném ezt a németországi munkát, de nem tudom bírnám-e ( nem látnám pár hétig a gyermekem, férjem).

Ő nem beszéli a nyelvet, így csak az egyedüli út jöhet szóba, és muszáj lépnem, mert jelenleg alig élünk meg ketten is, az én munkám bizonytalan, néha nincs is fizetésem.

Valaki van ebben a helyzetben?

Kibírtátok? Belevágjak?


2010. dec. 21. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ne.

Vagy együtt menjetek ki vagy együtt maradjatok itthon.

2010. dec. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki dolgozni, és várjatok a babával még egy évet. Addig ő is tanulhat nyelvet, és lehet, hogy tud veled menni, de ha nem, akkor is van alaptőke a családhoz. Azt meg szerintem nem bírnád ki, hogy 2 éves gyerek mellett elmenj több hétre (és a gyerek sem bírná).
2010. dec. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Már voltam nélküle dolgozni, most csak annyi a különbség, hogy előfordulhat, hogy terhes leszek.

Nem tudom, azt hogy viselném egyedül.

2010. dec. 21. 09:00
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
A várandósság még hagyján, de kisgyereket bűn itthon hagyni hetekre!
2010. dec. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Óvodás korra gondoltam amikor már nem szoptatok és amúgy is oviban van napközben, 3-4 éves kortól.

Ne szúrjatok le egyből, valahogy meg kell élnünk!

2010. dec. 21. 09:04
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem szúrunk le.

Nekem 3 gyerekem van, nem a levegőbe beszélek.

Egy ovis gyerek is nagyon kicsi még és szüksége van anyára. Ha állandóan magára hagyod, nem lesz belőle mentálisan egészséges felnőtt.


Döntsd el, hogy mit akarsz.

Lehet, hogy jobb lenne, ha pár évet most hajtanál és később vállalnátok csak gyereket.

2010. dec. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem szurlak le...de lehet ugy alakul h 3asban is kiköltözhettek,nem??:))
2010. dec. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A gyereknek akkor se jó. De tényleg mért nem mentek ki családostul? Már nem azért, de férjed pár hónap alatt meg tudja tanulni a nyelvet, ez nem nagy akadály.
2010. dec. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kivitelezhető a dolog. Ügyesnek kell lenned. Sajnos igazd van, valamiből meg kell élni. A gyereknek nem mondhatod, ha éhes, hogy nincs mit enni, de van szeretet. Jó tudom ez nagyon sarkított dolog volt. Ha a kapcsolatotok úgy érzed, hogy kibírja akkor vágj bele. Ha megszületik a picur akkor majd ráérsz a hogyan továbbon agyalni. Amennyiben úgy érzed, hogy mégse tudod megtenni, hogy itthon hagyod, akkor itthon maradsz és keresel itt munkát, ha úgy érzed, hogy muszáj csinálni akkor meg kezdetetktől úgy kell nevelned a picit, hogy elfogadja az apukáját és a nagyikat.
2010. dec. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is dolgozz kint, alakits ki egy egzisztenciat, jarj haza 5 hetenkent, a ferjed tanuljon meg otthon, vagy itt nemetül, es 1-2 ev mulva vallaljatok gyereket, akkor ujra at lehet gondolni, hogy otthon, vagy itt.


Jelzem, itt a kindergeld (=csaladipotlek) 150 euro, es ket alacsony fizetesböl (1000-1200 euro) meg lehet elni, lemondasok nelkül.


szerintem az ne legyen opcio, hogy a gyerekedet majd a kesöbbiekben 5 hetente latod. Nem leszuras, ez az en velemenyem. Nincs meg gyerekem, de nem tudnam sokszor 5 hetre egyedül hagyni, ha nagyon muszaj, akkor egyszer talan, de abba is belehalnek egy parszor. Szerintem, ha megtalalod kint a szamitasodat, akkor renezkedjetek be itt, legalabb egy idöre, aztan, ha egyenesben vagytok meg mindig haza lehet költözni. Ha te meghozod azt az aldozatot a csaladert, hogy kint dolgozol, a ferjed is meghozhatja, hogy megtanul nemetül.

2010. dec. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!