Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is "fantasztikus" a...

Másnak is "fantasztikus" a Karácsonya?

Figyelt kérdés

23án mindent összekészítettem, hogy 24. egy gyors porszi és felmosással illetve a hús sütésével kelljen csak foglalkozni, mint házimunka. Hogy amíg a fiunk alszik fát díszítünk, és ajándékot csomagolunk. Itthon ajándékozunk, játszunk Szenteste. Erre a kedves férjem és családja kitalálta, hogy csak és kizárólag Náluk lehetünk Szenteste(fiunkkal az első igazi karácsonyunk), itt a rengetek étel, azért készültem, hogy minden jól sikerüljön, erre egy kész rémálom lett a 24ém, mert kapkodhattam mindenhová, ment a toporzékolás, hogy induljunk már. Ha tudom nem készülök, nem vásárolok be, nem lenne fa...

Ma Karácsony első napja, az én rokonaim közül egy ember van aki mindent jelent nekem, a Nagymamám. "szabad" nap lenne, meg szerettem volna látogatni(38hetes terhes vagyok, 18hónapos a dédi) párom közölte Ő nem akar senkinek sem tönkretenni Karácsonyt, mert anyámék is ott vannak Nagymamámnál, és nem vagyunk épp jóban, Ő nem hajlandó menni, és különben is. Most potom 2,5órája átment az anyósomékhoz, a tegnap náluk hagyott ajándékokért, hogy siet, max30perc és jön, és megyünk mégiscsak. És ezek után holnap mosolyogva mehetünk anyósékhoz, mert megy az Ő családja, akiket nem is ismerek, de ott kell lennem, mert mi az, hogy nem tisztelem meg ezzel őket(évente egyszer ilyenkor jön össze a csapat, senkinek halvány lilája sincs az év 364napján arról mi van a másikkal), elvárnák, hogy 24-26ig ott legyek velük, és eszükbe sem jut, hogy talán nekem is van valaki aki nem csak Ma fontos.


És hab a tortán tegnap még szemrehányást is kaptam azért mert ott szülök, ahol nekem kényelmes, és nem ott ahol a látogatóknak lenne kényelmesebb. A férjemnek mindegy nem neki kell egy rohadó mosdóban szenvedni szülés után sokadmagával, egy bunkó személyzettel, az a lényeg neki, hogy az ahol szülök az neki 30perc utazást jelent(szakszerű ellátás, normális emberi körülmények), és nem 5perc séta... Anyósom is megsértődött, jelezte, hogy akkor majd ha hazajössz esünk be a nyakadra(folyton beteg, kézmosás luxus...), és megint jött, hogy mindenképpen szólj ha mész szülni, majd hívlak megvan e a kicsi(a fiammal 3szor hívott, lemerültem és képes volt a szülészetet hívogatni 30percenként, hogy van e már gyerek...), és hogy most megint én legyek a rossz, kikötöttem, hogy majd ha már megvan a gyerek Én telefonálok, hagyjon nyugodtan szülni...


2010. dec. 25. 15:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Sajnállak, szívből. Sajnos sok férfit láttam már, aki hasonlóan bánik a párjával. Mármint hogy abszolút nem tartja szem előtt az ő érdekeit, az ő családja nem fontos...

Mit mondhatnék? Ha megírom, hogy én anno hasonló okokból szakítottam a prommal, akivel három évig voltam együtt, akkor jönnek az ádáz fórumozók, hogy nem kell azonnal ilyeneket javasolni, meg ez nem ilyen könnyű... ha azt mondom, ez van, akkor meg szemét vagyok, és ilyet nem is lehet mondani...

A szüléses-telefonos dolgot fogd fel aggodalomnak, a helyválasztással kapcsolatban nyugodtan megmondhatod, akár élcesen, hogy nem ők szülnek, hanem te, a férjednek is elmondhatod, hogy ha majd ő szül, akkor oda mentek, ahova ő akar, de te szeretnéd megválasztani, hogy hol érzed magad biztonságban.

A karácsonyos dolog undorító, de a mi családunkban is van erre példa.

Kérdésem: mondtad neki ezeket, vagy csak magadban füstölögsz? Ha pl erre egy beszélgetés után nem ébred rá, mekkora szemétség az ő családját a középpontba állítani, akkor az már nagy baj... de amíg van remény, talán beszélhetsz vele.

2010. dec. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szia, ne haragudj meg rám, de szerintem te teszed ilyen "fantasztikussá", a saját gondolataiddal. Tudom, hogy az ember a terhesség vége felé is igen érzékeny, Karácsnykor meg még pluszban az, de nem kell mindenbe a rosszat belegondolni. Nem hinném, hogy a családod összeesküdött ellenetek, hogy nektek rossz legyen. Csak rosszul fogod fel. Egyébként határozott kedvességgel vissza lehetett volna utasítani az szentestés vendégeskedést nyugodtan.
2010. dec. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%

Én 24.én reggel szokás szerint összekaptam anyukámmal, a Tesco önkiszolgálójában töltöttem el karácsonyi ebédemet tök egyedül. Este meg jött a szokásos vajas kenyér... Mai napom annyi, hogy a szobámban kuksolok, mert nem akarok megint összekapni vele. Mivel esik, elmenni nem tudok. Csak remélni tudom, hogy holnap jobb idő lesz, nyitva lesz valami, és emberek közé tudok menni.


Szóval örülj, hogy van családod. Én cserélnék veled nagyon.

2010. dec. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy egyáltaln tudsz hova menni vendégeskedni. Hogy van kidd.
2010. dec. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

nem olvastam el, mert hosszú. viszont:

a negatív gondolatok bevonzzák a kevésbé szép dolgokat.

2010. dec. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nekem kellemesen telik. Igaz, 24-én elég sok dolgom volt, sütit sütni, kaját készíteni. Elmentünk a párom családjához, két helyre délután, megittunk egy kávét, beszélgettünk kicsit, de csak olyan fél-fél órát. Aztán az estét kettesben töltöttük, most pihizünk. Holnap a párom átvisz az én szüleimhez, ő nem marad sokáig, sajnos nem igazán jönnek ki.
2010. dec. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"A férjemnek mindegy nem neki kell egy rohadó mosdóban szenvedni szülés után sokadmagával, egy bunkó személyzettel, az a lényeg neki, hogy az ahol szülök az neki 30perc utazást jelent(szakszerű ellátás, normális emberi körülmények), és nem 5perc séta... "


rejtély, hogy minek szülsz ilyen pasinak gyereket..

2010. dec. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Magánkórházban szülsz?
2010. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én írtam a tiédhez hasonló kérdést, ahová írtál. Üdv neked is! :)

Szerintem NE vedd így fel, egyik füleden ki, a másikon be. Korábban is olvastam ezo dolgokat (azóta még többet), ezek sokat segítenek. Ha javasolhatom, mindig magadat tartsd szem előtt, hogy megéri ezek miatt rossz érzéseket táplálni magadban? Az érzés jön magától, de ennél a kérdésnél megfordul benned!!

A férjem egyébként nálunk ugyanígy látja, mint én (csak nálunk itthon beszélünk róla), csak mégis rokona az anyja. ;)

Hát megyünk, ha muszáj, pár napot kibírunk egy évben, a hideg lakásra jól felöltözünk.

Javaslom, szülni is menj örömmel, és amennyire tudod, fogadd el, hogy ők ilyenek, majd engedd szélnek a hülyeségeket.

Nagy levegővétel után még nagyobb kifújások, ezt csinálom. Sok sikert!


("Egyébként határozott kedvességgel vissza lehetett volna utasítani az szentestés vendégeskedést nyugodtan." -sokan tudjuk, hogy ez nem igaz, pontosabban vissza lehet utasítani, csak ennek kövtekezménye sértődés, harag...stb, és ezzel a saját életünk megnehezítése.)

2010. dec. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy még 22én délután is az volt a program, hogy én 23án este megfőzök mindent, elpakolok, előpakolok, díszítünk, és csak 3-ban Karácsonyozunk 24én(max telefonálunk, hogy boldog karit, meg lefixáljuk, hogy 12:30ra náluk vagyunk másnap) , mindenki máshoz csak 25-26án megyünk, és ezek után, hogy volt egy fix menetrend(sajna ekkora pocakkal tényleg nem árt), jött a fantasztikus ötlet, mikor már a húst sütöttem(1,5óra a sülés, 15perce sült), hogy akkor 30perc és megyünk anyósékhoz, apósom értünk jött, és az ajtóban tobzódott, hogy menjünk már, mert hát lekéssük a Karácsonyi vacsorát Náluk. És mit képzelek, hogy csak hármasban karácsonyozni?!

A mindenki másban az én családom is benne van, a per pill kibírhatatlan anyámmal együtt a Nagymamám, mindenki. És erre csak az Én családom marad ki.


És felemelő érzés, hogy eddig minden családi ünnep alkalmával Anyósom, Apósom, Sógorok akiknek a seggét is, de egy 20perces utazás, hogy a 83éves Nagymamának beköszönjenek azt hogyan képzelem, és most mert bármikor szülhetek nem mehetek(férjem nem enged), merek egyedül felmenni, és lehet mentek ebédre az Anyámék, de akkor is egyedül van, én vagyok a Kedvence(velem tud is beszélgetni, olyan mint amilyen anyukát szeretne mindenki)

2010. dec. 25. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!