Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik velem így a...

Miért viselkedik velem így a sógornőm?

Figyelt kérdés
Párommal vettünk egy házat, már abba próbáltak beleszólni hogy mért lesz a ház fele az én nevemen. Még felújítjuk a házat tehát még a szüleimnél lakunk. Mindig azt kérdezik páromtól hogy mikor költözik, mintha csak az övé lenne a ház. A másik dolog, egyfolytában azt mondják mindenkinek, hogy én nem csinálok semmit stb, de persze ez nem igaz. Írok egy pár példát. Nem fényezni akarom magam, de nem tudom melyik 22 éves mai fiatal állt volna oda (nőlétére) betonozni, meg mikor vakolt nálunk párom haverja délelőtt megfőztem, délután pedig mentem át anyagot szedni vödörbe kőművesnek meg hasonló dolgok. Szóvá teszem a páromnak és azt mondja hogy ne foglalkozzak vele, de engem idegesít. Hogyan kezeljem szerintetek ezt a helyzetet?
2010. dec. 26. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Nézd, én is tudok betonozni, de főzni is (amire nem volt sosem panasz), az anyósom mégis utál, pedig soha nem bántottam meg, sem szándékosan, sem véletlenül, a párom mégis velem él, nem az anyja véleménye érdekli és bevallom, bennem is van annyi tartás, hogy mivel tudom, hogy nem vagyok hibás, ezért nem is érdekel a flegma viselkedése...javaslom, hogy ha tényleg nem vagy ludas semmiben, akkor engedd el az egészet a füled mellet. Vannak nagyobb gondok is az életben, mint másoknak megfelelni mindenáron.

25/N

2010. dec. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Onismeret, onbecsules!

Ez a legfontosabb, es ne akarj Te a parod csaladjanak megfelelni, mivel ha mar most ilyenek, akkor a kesobbiekben sem fognak megvaltozni, mivel ez a rossz tulajdonsaguk megvan.

Te csak Magaddal es a paroddal torodj, es engedd el a fuled mellett ezeket a megjegyzeseket vagy pletykakat.

Sajnos eleg szomoru az eseted, de nagyon sok hasonlo van.

Ertekeld azt, hogy a parod elfogad es ertekeli azt, hogy ilyen tulajdonsagaid vannak.

2010. dec. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg a párodnak, hogy védjen meg Téged a családja beszólásaitól. Ő csak meg tudja mondani a saját testvérének, hogy Te nem vagy semmittevő..
2010. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A párodnak van igaza, ne foglalkozz vele. Mivel a sógornödnek úgy sem lehet megtiltani, hogy azt mondjon, amit akar - mert milyen alapon is lehetne - , ezért jobb, ha egyszerüen nem hallod meg, amit mond.
2010. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Hát ha a saját házamról lenne szó, én is simán odaállnék betonozni... nem akkora dolog ez.
2010. dec. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Azt javasolnám megérteni, hogy amit ők tesznek/mondanak/gondolnak, az tőlük függ, mert az ő jellemük. Nem tudsz helyettük dönteni. Ezt mindig tudd, és minden ilyen húzásukkor emlékeztesd rá magadat, tedd rendbe belül magadban.

Számíts már előre "nagyobb húzásokra", előre készülj fel szerintem. Pl. a mi életünkből egy példa: a nászajándékot anyós-apósoméktól és egy rokonuktól (akit ők gondoznak) úgy kaptuk, hogy a borítékra csak a férjem neve volt írva, ill. anyósék négyszemközt csak a férjemnek adták oda, és persze ez azóta (8 éve) így megy a karácsonyi ajándékokkal. Megszokja az ember. Hasonlókra felkészülni, hogy majd hogyan engeded el a füle mellett és mosolyogsz hozzá. Nehogy már magadat emészd mások hülyesége miatt egy életen át, ezért mielőbb tedd ezt rendbe magadban. A magad érdekében, magadért.

2010. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Kötözködőkre felkészülve:

A félreértések elkerülése érdekében: természetesen megyünk hozzájuk minden karácsonykor (24,25-én is egész nap), és végigüljük jópofán, műmosollyal...stb, emiatt adják az ajándékot (pénzt) már előre a férjemnek.

17.48

2010. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de azt hiszem pár ember itt félreértett. Az elején leszögeztem hogy a betonozással meg stb nem fényezni akarom magam, egy kicsit tévedtek nem hinném azért hogy annyi mindenki oda állna betonozni. Na mindegy. A másik téma: Nem akartam senkit megbántani, akinek nem inge ne vegye magára, de mostmár azért is leírom, hogy ebbe az egészbe az a slussz poén hogy ők akik ilyeneket írkálnak megvettek Pesten egy 40 nm-es panelt, nem csinálnak az ég világon semmit. Anyós meg nyomja nekik a részletre a lóvét,szóval ők még arra is lusták hogy vettek volna egy használt házat és azt felújítgatták volna. Az ugye olcsóbb lett volna, de hát ott dolgozni is kellett volna.
2010. dec. 26. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!