Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lehet fizetni valaki más...

Ki lehet fizetni valaki más helyett az adósságot névtelenül?

Figyelt kérdés

Nem, nem jó tevő milliomos vagyok.

Édesanyám mobilkészülék tartozását szeretném kifizetni, de úgy, hogy ne tudja meg. Sajnos "büszke" lenne arra, hogy ki tudtam fizetni és mindenkinek mesélné. Én nem akarom, hogy mások megtudják, főleg a családban ( kicsi faluban élünk ) és őszintén megmondva, azt sem akarnám, hogy ő tudja. Van ilyenre mód? Névtelenséget kérni?


2009. jan. 25. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Itt azért szempont az, hogy milyen stádiumban van a tartozás, és mekkora összegről van szó.

Ha ezeket megmondod, akkor könnyebb rá válaszolni.

2009. jan. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha tartozik, kap fizetési felszólítást. Valahogy "véletletlen" azt te vedd át, abban ott a csekk is, amit be tudsz fizetni. Jobb nem jut eszembe.
2009. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Bemész a szolgáltatóhoz, bemondod a számot, és kifizeted.

Ha 100000 ft alatti a tartozás, akkor még személyit se kérnek, így anyukád sose tudja meg ki volt.

2009. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

oké, köszönöm.

A tartozás 53 ezer ft. Ügyiratszámot sajnos nem tudok, mert nem egy háztartásban élünk. De ha címet és nevet mondok, akkor is működik? Telefonszámot ugyancsak nem tudok mondani (kitöröltem már), mert kb. egy éve nem is él a telefonszám és a készülék. Ellopták...

2009. jan. 25. 13:02
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
befizetni csak ugy lehet,ha tudod a kódot(5 jegyű,és a vásárláskor kellett megadni).nekem is az egyik ismerősöm fizette be az enyémet,de kérték a kódot is.
2009. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

De ha elloptak a telefonjat, akkor masnak a szamlajat fogod most befizetni, nem? Ezt az osszeget nem is anyukad telefonalta le, nem igaz?

Menjel be a szolgaltatohoz, es mondd be a nevet, valamint az osszeget, es talan kitudod fizetni. Elvileg kellene a telszam is szerintem, de talan a befizetesnek orulni fognak, ugyhogy tuti megfogjak engedni.

Azert az erdekel, hogy honnan tudod biztosan, hogy anyukad telefonalta le ezt az osszeget, nem pedig az, aki ellopta a telefonjat.

2009. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
A szolgáltatónál telefonszám alapján ki tudod fizetni, nem kell ügyiratszám.
2009. jan. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem telefonszámla tartozás, hanem készülék tartozás. Tehát a készülék részletre lett véve. Amikor ellopták, akkor bejelentettük, de a készüléket akkor is ki kell fizetni :(.
2009. jan. 26. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!