Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » GYES mellett kaphatok e...

GYES mellett kaphatok e ápolási díjat?

Figyelt kérdés
KISFIAMMAL OTTHON VAGYOK GYESEN ÉS A NAGYMAMÁMAT KELLENE ÁPOLNOM.
2009. jan. 25. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem, de ha regisztrálsz a jogi fórumon ott vannak szakértők és meg tudod kérdezni.

Lehet már van ilyen kérdés is.

2009. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ápolási díjra jogosult – a jegyes kivételével – az a hozzátartozó,

aki önmaga ellátására képtelen, állandó és tartós felügyeletre szoruló

- súlyosan fogyatékos (korhatár nélkül), vagy

- tartósan beteg 18 év alatti gyermek gondozását, ápolását végzi. Az ápolási díj összege nem lehet kevesebb, mint az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összege (2008.január 1-től 28.500,- Ft).


A települési önkormányzat képviselő-testülete a rendeletében meghatározott feltételek esetén ápolási díjat állapíthat meg annak a hozzátartozónak is, aki a 18. életévét betöltött, tartósan beteg személy gondozását végzi.


A díj összege ebben az esetben nem lehet kevesebb, mint az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 80%-a (2008. január 1-től 22.800,- Ft).


A súlyosan fogyatékos személyt ápoló hozzátartozó az önkormányzatnál kérheti a fokozott ápolást igénylő személy után járó ápolási díj megállapítását., melynek összege a nyugdíjminimum 130%-a. (2008. január 1-től 37.050,- Ft).


Nem jogosult ápolási díjra az ápoló, ha rendszeres pénzellátásban részesül, és annak összege meghaladja az ápolási díj összegét.


Tehát gyes mellett nem jár az ápolási díj. "Lecserélni" sem érdemes, hacsak a nagymama nem súlyosan fogyatékos.


Az adatok tavalyiak, idén nem tudom változott-e.

2009. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!