Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék annak érdekében,...

Mit tehetnék annak érdekében, hogy kialakuljon egy normális anya-lánya kapcsolat?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Anya meg köztem nem nagyon alakult ki normális anya lánya kapcsolat:(Eddig ez valahogy nem tűnt fel, mert eddig azt hittem ez így a jó, de ezek szerint nem.:(2,5éve járok középiskolába ott megismerkedtem a jelenlegi legjobb barátnőimmel, ők rengeteget tudnak rólam.Néha már szégyellem magam, hogy többet tudnak rólam mint anyukám.Volt egy buli miután anya kérdezte, hogy mi volt már kezdtem örülni, hogy végre érdekli, hogy mi van velem, de tévedtem....sajnos ez csak arra a hétvégére értetendő volt.:(Olyan rossz látni, hogy barátnőimről az anyukájuk szinte mindent tud, de rólam a saját anyám szinte semmit. Lehet, hogy viccesen hangzik, de ha csinálnánk egy kvízt és anyát meg a barátnőimet versenyeztetnénk melyikük tud rólam többet, félnék, hogy anya veszítene. Jó lehet erről én is tehetek hisz makacs teremtés vagyok, de őt se kell félteni. Olyan dolgokat tud a fejemhez vágni amit szinte szégyenlek a barátnőimnek is elmondani. Olyan rosszul érzem magam, mert most kezdek el úgy "pasizni" és ebben nem ő segít, éjszakákon át sírok, de ő ebből mit sem tud, hisz soha nem kérdezi meg, hogy mi bánt vagy, hogy mi bajom?! Ez azt hiszem kezd kihatni a tanulásomra is...és így sajnos az öcsémmel se jövök mindig ki valami fényesen:( Segítsenek, hogyan tudnák anyával jól kijönni, úgy hogy ő is nagyon önfejű, bunkó de azért én se vagyok egy angyal.
2010. dec. 30. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha 17 évig így volt, nem hiszem hogy könnyű lesz megváltozni. 1. lépésként akármilyen nehéz is, üljetek le, és mondd el neki azt amit ide leírtál.
2010. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legyél körülötte amikor csak ráérsz, mesélj magadról hogy hol jártál kivel, segits neki a házimunkában hétvégenként, ha nem tanulsz. Biztosan sok gondja munkája van, és nincs elég ideje rád, és ha talán feszült és ideges, sajnos rajtad vezeti le ami nem szép ....türelem, és kitartás, és ne legyél féltékeny más anyukákra, nem szép dolog irigyelni mást, egy szülőnek kellene olyan inteligensnek lennie, hogy idejében barátnővé válni a gyerekének, hogy még idő előtt megakadályozzák, hogy rossz társaságba kerüljön a gyermeke és megtudják akadályozni esetleg....lehet a te anyukád a saját anyukájával sem volt olyan barátnői viszonyban, igy ő sem alakitott ki veled :-(
2010. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Velem dettó ugyanez van. Anyám (és apám) sokkal kevesebb dolgot tud rólam, mint a legjobb barátnőm, de még egy átlagos havernál is. Soha nem érdeklődtek a párkapcsolataim felől, én sose titkoltam hogy van, ők meg vagy tudták, vagy elengedték a fülük/szemük mellett a jeleket.


Egy évig külföldön éltem, dolgoztam, lett ott egy kapcsolatom, amiről tudtak, mert elmondtam, hogy van egy dán barátom, hát tudomásul vette anyám, de azt se kérdezte meg, hogy és hogy hívják, hány éves, mikor hazajöttem, nem kérdezett rá (és azóta sem), hogy vele mi lett stb.


Én már beletörődtem, hogy ez mindig így lesz, nem akarom megváltoztatni, alig várom hogy lediplomázzak és végleg elköltözzek (most koliban vagyok).


Csak azt fogom nagyon cikinek érezni, ha lesz egy komoly kapcsolatom, őt hogy vezetem fel ezek után otthon (őszintén szólva nem akarom), és mit mondok majd a páromnak.


21L

2010. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy azt gondolod, hogy ez egy kérdés-felelet dolog anya és lánya között. Nem így van. Beszélgetni kell.

Nektek, mindkettőtöknek, úgy látom, hogy ezt meg kell tanulni.Beszélgetni lehet a konyhában, amíg anyukád főz, együtt takarítva, vasalás közben. Neked sem illik ilyenkor elvonulni, mert hiába beszélgetne az egyik ember, ha nincs ott senki.

Ne hidd azt, hogy az anya-lánya kommunikáció úgy működik, hogy na most leülünk egymással szembe, és a családi kapcsolatért kérdezgetünk, válaszolgatunk.

Ez így működhet a barátnő anyukájával, de a mindennapokban és otthon nem válna be.

2010. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is csak így felületesen vagyok jóban az anyámmal. Az a helyzet, hogy annyira különbözőek vagyunk, hogy ha nem az anyám lennel, lehet, hogy soha nem állnánk szóba. Ha anyukád nem kezdeményez veled beszélgetéseket, tényleg neked kell kezedbe venni a dolgot, biztos hogy nem lesz egyszerű, tarts ki!! Én is azt csinálnám, amit az első és második válaszoló írt!
2010. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát én azt tudnám tanácsolni, mivel mindketten önfejűek vagytok, kezdeményezz te! Ugyanis, itt írtad, hogy szeretnél egy anya-lánya kapcsolatot! Hát akkor csak te tudod elkezdeni és ha ő is szeretné, akkor hidd el, hogy nem fog elutasítani!

Szerintem kezd azzal, hogy véletlenül egy helységben legyetek és csak úgy hozz fel valami témát, ami nem túlságosan rád utal, mégis szeretnéd kikérni a véleményét.

Például, ha fiatalos anyukád van, hogy melyik cipődet vegyed fel ehhez a ruhához stb :)

Ha meg így sem... akkor kezdj el magadról beszélni, az elején nehéz, de ha látod, hogy figyel, akkor később arra is rátérhetsz, hogy csak szeretted volna, ha jobb a viszonyotok!

Drukkolok! :D

2010. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele 26 évesen.

Mindig fontosabb volt a saját nyavalyája,mint én. Még most sem tudja, mikor van a szülinapom pontosan és soha semmiről nem tudok vele beszélgetni. Idegesít a butasága és az, hogy csak néha számíthatok rá.Emlékszem kiskoromban nem ilyen volt, de sajnos az élettől ő is becsömörlött. Én ennek ellenére továbbra is támogatom, akkor is az anyám.

2010. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, most átveszem a szerepedet.

Azt kérdezem, hogy mikor ültél ki a konyhába krumplit hámozni, vagy zöldséget aprítani, amíg anyukád a többi kaja-munkát csinálta?

Mikor álltál melléje, amikor vasalt, hogy te hajtogatsz?

Az anyák és gyerekeik a jobb esetekben ilyenkor b e s z é l g e t n e k. A jó kapcsolat alapja ez, és nem a barátnősködés. Az anyám nekem nem volt barátnőm, és a lányomnak nem voltam barátnője.Mégis tudott az én anyám minden örömömről, gondomról. Én is tudtam ezekről a lányommal kapcsolatban.Tudtam együtt örülni vele, mert tudtam arról, ha öröm érte. Tudtam a bánatáról, és vígasztaltam, ha kellett és bátorítottam, ha bizonytalan volt. De erről is tudtam, mert beszélgettünk.

Soha nem ültem be a szobájába, hogy na most anya-lánya kapcsolatot fogunk ápolni, ha a fene fenét eszik is.

Tehát nyiss utat, ha jó viszonyt akarsz anyukáddal, mert az 50% te vagy a kapcsolatotokban.

2010. dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!