Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel a történt...

Hogyan dolgozzam fel a történteket? Csak most tudtam meg, hogy anya elvetette a babáját.

Figyelt kérdés
14 éves vagyok. Találtam egy pozitív tesztet a napokban. Megörültem. Tegnap leültem apával beszélgetni. Elmondott mindent. Hogy régi a teszt (3 hónapos). 3 hónapja mit sem tudtam az egészről, anya elment abortuszra Pestre apával. Én pedig nyugodtan voltam a suliban. Apa szerette volna megtartani a babát. Próbálta volna befolyásolni az utolsó pillanatban is...de anya mindenképpen abortuszt akart. Apa addig sétált odakint, azt sem tudta mi folyik a kórházban, annyira meg volt illetődve, hogy majd elütötte egy autó. Mikor anya felébredt, sokat sírt. Az abortusz 50.000 ft-ba került. Mondta apa azt is, hogy már nem szereti anyát annyira mint eddig. Na de én ezt hogy dolgozzam fel? Minden vágyam egy kistesó, 5 hónap mulva már születhetne is ha nem kapartatta volna ki anyukám...?! Mondta már anya apának hogy mégiscsak jó lenne mellém egy kistesó...apa már nem akar belemenni, mert fél, hogy megint el akarja vetetni...elmondása szerint anya azért vetette el, hogy jött ugye nekem a felvételi, és nagy hassal nem tudna szaladozni, stb...Egész nap a sírás keringetett, nem tudom feldolgozni. Néha el sem hiszem ezt az egészet...ráadásul anyával nem tudok erről beszélni, mert apa rámkötötte, hogy ez 7 pecsétes titok! MIT TEGYEK??? :\'(:\'(:\'(:\'(
2009. jan. 26. 19:43
1 2
 1/12 Szandy007 válasza:
24%
hát ez jo kérdés:S
2009. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Mit mit tegyél? Semmit nem tudsz tenni, anyukád így akarta, meg is tette. Ennyi. Most pedig az az érzésem, hogy megbánta. Hátha apukád belemenne, meg anyukád is szeretné, és csak összejön...
2009. jan. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Elhiszem, hogy ez bánt téged, nekem is lehetett volna tesóm, de anyukám szintén elvetette. Én azt gondolom (túl egy abortuszon), hogy a nők nem jó kedvükben feküdnek kórházba ilyen esetben. Biztos anyukádnak jó oka volt arra, hogy ne tartsa meg a babát. Lehet, hogy nem álltok úgy anyagilag vagy már idősnek érzi magát hozzá. Nem tudhatod mi játszódott le benne abban a helyzetben. Sajnálom, hogy így alakult, és nem tudom, hogyan dolgozhatnád fel a történteket. Talán le kéne ülnöd beszélni a szüleiddel és ha anyukád elmondaná neked miért döntött így, te is megértenéd és hamarabb feldolgoznád. Viszont egy nőnek nagy trauma az abortusz (én 2év elteltével sem tudom megbocsátani magamnak és a mai napig nagyon rossz, főleg mert fél éve volt egy vetélésem. jövő hónapban születne meg a pivi), úgyhogy legyél tekintettel anyukád érzéseire, és finoman próbálkozz kipuhatolni a dolgokat! Sok sikert!
2009. jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Anyudnak nem kell tudnia, hogy apudtól tudod, neki is mondhtaod nyugodtan, hogy megtaláltad a tesztet, és kérdezd meg, hogy akkor most mi van... Gondolom nem bújna ki a válasz alól, vagy így legalább mondana valamit! Nehéz lehet neked meg apudnak is! De nem hinném, hogy kifogás az ,hogy neked van a felvételid,, nem kell oda rohangálnia neki, hiszen elég nagyvagy már, meg ott van apukád,aki segített volna , meg nagy hassal se lehetetlen mozogni , ezrek megteszik naponta. Szóval ezt azért ha felhozza mentségképpen ,akkor nyugodtan mondhatod, neki, hogy ez rossz kifogás. Persze elhiszem, hogy nagyon nehéz neked, de ez tényleg nem kifogás egy babára. Főleg ha a párja vagyis apukád is szerette volna... szörnyű lehet most nektek! De mondd el anyudnak, hogy megtaláltad a tesztet, így nem kell tudni, hogy apuddal bezsélgettetek.

2009. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Kérd meg apud, hogy vigyen pszichológushoz. Ez jó lenne, nem kéne ezt a bánatot és sokkot továbbvinni az életedben. Majd egy kicsit később ha csitultak a kedélyek akkor pedig beszéld meg anyukáddal, hogy valójában miért nem "kérte" a babát, met ez felvételi-nagyhas duma elég ostobának tűnik nekem. És addig is amíg nem tudsze egy hihetőbb okot, nehogy hibásnak érezd magad a dologban, csak azért mert felvételizel! Ne legyen semmiyléen szinten bűntudatod!

Keress egy jó, megértő dokit és tegyétek rendben ezt a dolgot anyuddal is. Ne haragudj rá emiatt, vagyis ne örökre. Az érthető h egy darabig dühös leszel rá, de értsétek meg az ő szempontjait is. Hisz neki kell kihordani a babát, neki kell megszülni, neki kell otthagyni ezért a rendes életét, a munkát stb és neki kell a legnagyobb rész kivenni a baba gondozásából. Ilyesmire nem "kényszeríthetitek". Ez az ő döntése elsőlegesen. nagyon sajnálom hogy így alakult. Remélem hamarosan jobban leszel.

Rem segítettem:)

szia!

2009. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem bírtam tovább, elmondtam sírva anyunak. Igen, azt mondta anyagilag muszály volt...próbál vigasztalni...és megígérte, hogy apának nem fogja ezt visszamondani, ami remélem ugy is lesz. Elmesélt mindent, hogy ő is nagyon nehezen dolgozta fel akkor, és mondta, hogy nyugodjak meg, ez már így van. :(
2009. jan. 26. 20:56
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
szegények, remélem hamarosan jobb lesz neketek... 20:20as voltam
2009. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, szegénykém, igazán sajnálom...

A másik kérdésedre, a tesztesre is válaszoltam. Ezek szerint ezért volt anyukád zavarban, amikor rákérdeztél...

szerintem anyukád is megtartotta volna szíve szerint, de az a szemét pénz ebbe is beleszól sokszor... mint ahogy az életben oly sok mindenbe.


Beszéld meg anyukáddal őszintén a benned kavargó érzéseket. Az biztosan segíteni fog.

2009. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Ami a legfontosabb, ne haragudj anyukádra, neki a legnehezebb, még ha nem is mutatja. Szörnyű egy ilyen döntést meghozni, megélni, túlélni. Ha lett volna rá anyagi lehetősége biztosan megtartja. Szóval állj mellette, mert neki van szüksége vígasztalásra.
2009. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, egyébkéntsem haragszok rá. Csak nehéz ezt elhinni, feldolgozni. =(
2009. jan. 26. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!