Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16F-vagyok. Magas a várnyomáso...

16F-vagyok. Magas a várnyomásom anyám miadt lassan szív problémáim vannak mert hazajön nem is köszönöm hanem azonnal ordibál. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Hát ordibálás miatt azért nem lesz szív problémája senkinek. Ha rosszul érzed magad, keresd fel a háziorvosodat. Egyébként meg beszélgess anyukáddal. Miért ordibál?
2011. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is menj el ezzel kardiológushoz és csináltass egy 24 órás vérnyomásmérést. Ha azon normális értékek jönnek ki, akkor pszichés alapon van az egész. Azon meg csak egy pszichológus tud segíteni vagy az önismeret. Anyádat nem fogod tudni megváltoztatni, az egészségedért viszont tehetsz!
2011. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha rosszul érzed magad elmenni orvoshoz!De sok esetben nálad meg főleg az idegeskedés váltja ki szerintem,szoval ez nem született dolog amit örököltél én szerintem,de azért én elmennék orvoshoz.Vagy pedig minnél kevesebbet otthon lenni,találj valami elfoglaltságot pl valami sportot,ahol letudod vezetni a feszültséget és minnél kevesebbet otthon lenni.De én azt javaslom,hogy ha úgy érzed nagyon rosszul vagy,akkor menjél el elöbb orvoshoz,de én utánna mindenképpen javaslok valami jó kis sportot ami egézséges és ráadásul addig sem vagy otthon és addog sem tudnak cseszegetni.
2011. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ezt igy Nekunk nagyon nehez meghatarozni, de Neked kellene kideriteni annak az okat, hogy az Edesanyad miert ordit Veled a koszones helyett!

Az okot kellene megkeresni. A mamad viselkedese sem normalis, hiszen ordibalassal elintezni es megoldani dolgokat nem lehet pl. tehat tudnal Vele beszelni, de nem valoszinu, hogy meghallgatna, de miert?

Amikor mar megnyugodott, akkor probalj Vele elbeszelgetni errol a dologrol es megoldast keresni erre.

2011. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát ordibálás miatt azért nem lesz szív problémája senkinek. Ha rosszul érzed magad, keresd fel a háziorvosodat. Egyébként meg beszélgess anyukáddal. Miért ordibál?



Miért ne lehetne?A feszültség és a stressz,magas vérnyomást okoz okostoni.Plussz ha valaki még örökli is,akkor időzitett bombán űl kb.Gondolom az anyának az ordibálása és cseszegetése feszülté és idegessé teszi,ezért felmegy a vérnyomása.Mindenképpen menjél el orvoshoz,de ilyen fiatalon életmód beli változást fognak javasolni,pl sport,stressz helyzetek kerülése,amit az anyukád okoz nálad!

2011. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hallgass zenét, az legalább kikapcsol, és hajts a túlélésre - bár biztos ezért is szekálni fog. Egyik füleden be, a másikon ki... Vele egyértelmű, hogy nem tudsz beszélni, és mivel apukádat nem említetted, felteszem, ő nem él veletek. Éltessen a tudat, hogy ha majd elkerülsz otthonról, simán visszaüvölthetsz. Anyádnak amúgy valami pszichés problémája lehet. Most váltak vagy ilyesmi? Munkahelyi? Rajtad vezeti le... Vagy dili dokihoz kéne járnia, vagy szedjen hangyát, valami nyugtatót, ha ennyire idegbeteg! Ezt nyilván ne mondd neki... Magyarul: sajnos nem sokat tudsz tenni. Nincs valami rokonod, akihez költözhetnél? Bár anyád nyilván nem engedné, hiszen akkor kivel is üvöltözhetne?! Nagyon sajnállak. Kitartás! Ja, önkormányzat, családsegítő szolgálatnál van pszichiáter, aki mondjuk semmit se ér, de meghallgat. Arra számíts, ha felkeresed őket, muterodat is behívják előbb-utóbb, és abban felteszem nem lesz sok köszönet. Viszont lehet, a dili dokinál kiadja magából, és csökken a nyomás rajtad.
2011. jan. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
El tudom képzelni, hogy anyuka hazamegy x óra munka után, fáradtan, belép az ajtón és azt látja, hogy a gyerek a sáros cipőt levágta az ajtó mellé, a konyhában ott hagyta az ételmaradékot és ott döglik a számítógép előtt, ahelyett hogy tanulna, mert épp bukásra áll. Hát én is ordítanék.
2011. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az elsőnek még annyit mondanék,hogy az állandó stressz helyzetben,ami az ő esetében az annya,és ez huzzamosabb ideig fennál,mármint a stressz helyzet akkor így alakul ki a magas vérnyomás,persze nem egyből,hanem szép fokozatossan.Szerintem neked majd nem kell gyógyszer meg ilyesmi,hanem csupán életmódbeli változásokat fognak javasolni,de azt már ugy is emlitettem.De én azért elmmennék mindenképpen orvoshoz,mert lehet hogy nem csak azért magas,hanem lehet hogy örökölted még plusszba!
2011. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Első, gondolom a Kérdező, nem az ordibálásra gondolt, hanem az állandó stresszre. 16 évesen én is sokat stresszeltem, bár én nem a családi dolgok, hanem a suli miatt, és magas volt a vérnyomásom, állandóan rosszul voltam. Hanyagolni kell mindenképp a stresszforrásokat, mert komoly következményei lehetnek.
2011. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Én 13.07el értek egyet (az elsővel)

Nem ismeritek se a srácot, se az anyját, mégis az anyját ítélitek el előbb.

Nálunk is volt úgy, hogy anyu hazajött az idióta munkahelyéről, itthon hatalmas kupi se elmosogatva se semmi... Naná, hogy elkezdett ordibálni.

Azóta mindig ragyog a ház, anyu is nyugodtabb mikor látja, hogy minden rendben:)

Én ráadásul lány vagyok, bele sem merek gondolni, hogy mi lehet egy kamaszodó lázadó fiú esetében.

Gondolom inkább a haverok minthogy anyukádnak segíts valamiben...

2011. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!