Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme utána járni?

Van értelme utána járni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. 1989-ben a húgom 14 éves volt.

Én és a nővérem akkor kezdtünk el dolgozni,és megbeszéltük,hogy minden hónapban utalunk egy bizonyos összeget a takarékszövetkezetbe a húgomnak.Így az ő nevére készült egy kis könyv amibe bele volt írva,hogy ki mikor mennyi pénzt tett a számlára.Pár évig fizettük,majd amikor a húgom a szakmájában elkezdett dolgozni,abba hagytuk a fizetést,és ő folytatta tovább.Legalábbis mi így tudtuk.

Nemrég kiderült,hogy ő csak pár hónapot fizetett,mert amikor férjhez ment(fiatalon kötött házasságot) a férje nem engedte tovább fizetni..Amilyen befolyásolható volt,így engedett a férjének.

Az élet ugye ment tovább,és úgy alakult a helyzet,hogy elvált a férjétől.A nővérem mondta a húgomnak,hogy keresse elő a takarékbetétkönyvét,mert az a pénz ami rajta van,most jól jöhet az új élet kezdéshez.(a könyv végig apánk házában volt) Tavaly vagyis 2010-ben elmentünk egy takarékszövetkezetbe,és a húgom odaadta,hogy szeretné kivenni a teljes összeget.A hölgy először lesett,hogy ilyen régi könyvet "ezer éve" nem látott már.Majd mondta,hogy menjünk abba a szövetkezetbe ahol a könyvet kiállították.Elmentünk,de időközben már rég megszűnt az a hely..(még az épületet is lebontották,és a helyén 4 emeletes társasház van)

Visszamentünk,és azt mondták,hogy sajnálják,de a takarékbetétkönyv már nem érvényes,és elévült!

Én ezt akkor sem,és most sem értem!!

Hogy lehet az,hogy elévül az amit éveken át fizettünk bele? hol van az a pénz? A húgom azt mondta,hogy amióta abba hagyta évekkel ezelőtt a befizetéseket ,soha egyetlen egy levelet sem kapott a pénz mozgásról vagy egyenletről vagy bármiről.Később meg ő is elfelejtette az egészet egészen addig amíg egy nap a nővérem szóba nem hozta.

Nemrég újra próbálkozott a húgom,de már nem is a pénz miatt,csak érdekelte,hogy miképpen évülhet el egy olyan szerződés amibe ő fektetette a pénzét..

Nem nagy összegre kell gondolni(talán pár százezer forintról van szó)

Újra azt a választ kapta,hogy keresse fel a régi bankot,és az ügyintézőnőt..Ennyi év után?

Azon is gondolkodtunk,hogy ügyvédhez fordulunk..De amikor az ember minden pénzét beosztja,nem mindig van rá keret,hogy ügyvédi díjat fizessen,talán a semmi információért.(az ingyenes tanácsadást már próbáltuk,de ők sem voltak okosabbak mint mi..A tanácsuk az,hogy menjünk be a takarékszövetkezetbe,és beszéljünk egy felettessel)

Szerintetek elévülhet tényleg?Érdemes lenne egy ügyvédet felfogadni??


2011. jan. 17. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem évülhet el, ilyen nincs. Keressétek meg a takszövöt, valahol csak léteznek még... Vigyetek mindent magatokkal amit csak tudtok és fontos lehet, korábbi értesítőket stb. És igen, beszéljetek felettessel, ha ez kell. Én a helyetekben első körben írásban beadnék egy igényt a kamattal megnövelt összeg felvételére (ehhez is kellenek a korábbi adatok).

Egy bankos

2011. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Takarékszövetkezetben voltunk,de az a hely ahol maga a szerződés létrejött már évek óta nincs meg.Felettessel is beszélt a húgom eddig sikertelenül..Az a baj ,hogy a befizetett bizonylatok,és értesítések amik még az elején jöttek már több mint 10 évesek lennének ha meglennének.De mindhárman költöztünk,és nem csak 1 helyre.Én például csak 5 évig tartom meg az ilyen bizonylatokat..Már régen nincs meg.Egyedül a banki könyv és egy régi szerződés van meg..
2011. jan. 17. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:
A Takszövnek van felettes szerve. Ha ők sem tesznek semmit, írjatok a PSZÁF-nak. A követelés nem évülhet el,főleg nem ekkora összeg,legfeljebb, ha csak egy-kétszáz Ft volt a betétkönyvben.
2011. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A könyv is bizonyíték. A befizetésket a Takszöv írta bele.
2011. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.Ezt a PSZÁF még nem próbáltuk ki..

Majd megmondom a húgomnak,és ha megint elutasítják akkor ez lesz a következő lépés..

A lényeg,hogy nem én vagyok a bolond,hogy nem értettem,hogy miképpen évülhet el egy banki befizetés..

2011. jan. 17. 16:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Akármikor is volt, magánszeméllyel szemben nem évül el a tartozás. A banknak az ezzel kapcsolatos dokumentációját min. 10 évig őriznie kell. Amennyiben fel akarta mondani a bank a szerződést, azt írásban kellett megtennie, és nem egy alkalommal (min. 3). Ha ezt nem tette, akkor nem tudom, milyen alapon szűnt meg a betét. Tényleg írjatok levelet, és nyomatékosan fejezzétek ki a pénz felvételére irányuló igényt. Nincs mese, nem nyúlhatták le.


Egyébként olyan létezik, hogy a számlát bezárták, amennyiben nem reagált a hugod a banki levelekre, de akkor is egy u.n. nyilvántartási számlán ott kell, hogy legyen a pénz, és onnan kifizethető.

2011. jan. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindeképpen járjatok utána!! Ne hagyjátok elveszni a pénzt!
2011. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!