Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnéd ha az egyik...

Hogyan kezelnéd ha az egyik családtagod, aki veletek lakik és majdhogynem ti tartjátok el, kezd nem tetszeni a viselkedése?

Figyelt kérdés
Szóval anyósomról van szó! Az utóbbi időben kezd nagyon lusta lenni. Velünk él,nem elég hogy hipohonder olyan betegségei vannak és voltak "szerinte" hogy az ember esze megáll. Ha ez mind igaz lenne már régen meghalt volna! Meg van fázva és köhög,erre ő azt mondja hogy fuldoklik. Egész este egy vastag sállal a nyakában aludt. Még mindég pizsamában van és fekszi,mert ő nagyon beteg! Szerintem aki olyan nagyon beteg,az nem tud megenni egy jó darab szalonnát. Mert nem is olyan régen azt evett. Ezeken felül még lusta is,56évesen úgy csinál mint egy 90éves aki haldoklik. Ő szerinte béna a keze,és nem nagyon tud megfogni semmit mert elejti. Nem takarít nem süt nem főz,csak az ő szobájában rak rendet és néha elmosogat.
2011. jan. 18. 12:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
70%

Ő lakik nálatok, vagy ti laktok nála?


Amúgy mit várnál tőle?Hogy utánatok is mosogasson, vagy takarítson? Az meg hogy evett egy darab szalonnát...Most sajnálod tőle, vagy mi van?Nem tudok nagyon elmenni rajtad.

2011. jan. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%
Mikor bevállaltad a párodat, egyben bevállaltad az ő családját is. Ez van.
2011. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Gishart ***** válasza:
86%

Én értem mi a baj. Előző hozzászólóhoz. Te is csak magad után takaritasz?:D Remélem nem.


Amúgy szerintem a legegyszerűbb módja a probléma megoldásnak, ha beszéltek vele. Mondjuk nem tudom, hogy erre mennyire vagytok hajlandóak, illetve, hogy anyós egyáltalán hajlandó e. Egyébként vannak drasztikusabb megoldások is, de azokat jobb elkerülni. Szóval szerintem beszéljetek vele, hogy ti mit gondoltok, mit kéne csinálnia, és hallgassátok meg az ő véleményét is.

2011. jan. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%

Majd leszel te is 56 éves és rájössz....

Egyébként amiket itt leírtál, az semmi, csak felfújod. Én legalábbis így látom.

Lehetne gonosz is és utálatos, igénytelen és büdös, házsártos és iszákos.

Ahogy elnézem, nem az.

2011. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Ő lakik nálunk,és mi etetjük tartjuk el! Nem az a baj hogy eszik,nem kell félreérteni,hanem az hogy lusta és nagyon túloz!
2011. jan. 18. 12:57
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is hypochonder,de ő nagyon dolgos segítőkész. Valamilyen szinten mi is eltartjuk mert bár nem él velünk, én felajánlottam neki, miután meghalt a férje, hogy ne főzzön, és ebédeljen vacsorázzon nálunk minden nap. Gondoltam, egy tányérral több, vagy kevesebb...

Ha rendre utasítanád, az igen rosszul venné ki magát. Talán még a párod rosszallását is sikerülne kivívnod. Ő hogyan vélekedik ezügyben?

Én azt tanácsolnám,(annak ellenére, hogy nem ugyanaz a szitu), hogy próbáld meg elviselni, akármilyen is.

2011. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
68%

Én értem mi a gond (érdekes hogy van aki nem.....úgy látszik nem tapasztalt még ilyesmit :)) de sajnos ha ez az ő személyisége, erre nem nagyon tudok megoldást ugyanis 56 évesen már nem változik az ember.


Feltehetőleg kihasználja hogy mindent megcsináltok helyette meg kifizettek, és pont azért sajnáltatja magát mert tudja hogy így megteszitek.

HA megpróbálnátok beszélni vele, abból sértődés lenne....ez tuti. Mindnenestre egy ideig megpróbálhatjátok bevonni ebbe-abba, ok. megkérdezed nincs-e kedve együtt főzni valamit, vagy ilyesmi, elmenni veletek bevásárolni (aztán az ő cuccait külön tenni fel a szalagra, stb.) ha panazskodik a betegségre akkor ezt mondani hogy oké akkor mentek a dokihoz, mert aggódtok érte.

Ha nem akar orvoshoz menni, az gyanús....

Más megoldást én sem tudok, vannak ilyen emberek, ezekhez vagy gyökeres megoldás kell, tehát nem beszélgetés hanem cselekvés, vagy annyiban hagyjátok. De ezutóbbi még nehezebb lesz hosszú távon....56 év még nem számít öregnek!!!

2011. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%
Ez csak szerinted van így,vagy a párod szerint is?
2011. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
ismerős... nálunk is ez van, csak épp nem mi lakunk vele, hanem a párom nővéréék, az ő házában, de mi is sokat vagyunk ott, így látom és tudom, hogy mi van. ugyanez, amit leírtál. beteg volt, mikor ott voltunk, de már a halálán volt, mikor kihívtuk hozzá az ügyeletet, és kiderült, hogy semmi baja, csak egy kis megfázás. mindent tulzásba visz. de persze, ahogy eljöttünk tőlük, már semmi baja nem volt, már sütött magának sütit meg ilyenek. alig bírják a párom nővéréék, de sajnos most pár hónapot még ki kell bírni. ő nagyon hárklis, nem csinál semmit, mielőtt egyedül lakott, akkor is ez volt. csak nyavajgott, kupi volt, takarítani azt nem volt hajlandó, főzni szintén, stb. sőt, még elvárja, hogy amikor meglátogatjuk őket, mi is csináljuk meg ezeket a dolgokat. szóval túlzottan elhagyja magát, még 60 éves sincs és nem is beteg. ők azt mondták, hogy kénytelenek elviselni, mivel ők laknak nála (bár fizetnek mindent fele-fele arányban, sőt!). de fordítottan biztosan összevesznének. én a helyedben nem csinálnék meg mindent neki. oké, hogy amúgy is főzöl, meg takarítasz, de azért ő is besegíthetne néha. legalább felporszívózhatna, vagy néha főzhetne, stb. nem szabad elkapatni, mert rossz vége lesz. sok kitartást kívánok, egyáltalán nem irigyellek!
2011. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
15%

Kedves kérdező!Azt hiszem,egészen nyugodtan kezet foghatunk,nálunk ugyan ez a helyzet!!Én is tudnék mesélni!!Ráadásul az én férjem alig van itthon mert kamionozik(magyarul:itt hagyta a nyakamra)60 éves de úgy csinál mintha 90 lenne,az én nagymamám 65 de még mindig jár dolgozni,nagyon sokan példát vehetnének róla!Visszatérve : elvárja,hogy vegyünk egy karton tejet (bár neki egy tehén is kevés lenne)adni bele luxus,de meginni 5 nap alatt az megy,mi meg annyit iszunk belöle ami a kávéba kell! És még sorolhatnám!!

Szóval,Kitartás!

2011. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!