Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Au-pairként szóvá merjem...

Au-pairként szóvá merjem tenni, ha túl hosszú a munkaidőm?

Figyelt kérdés
van egy papír, amire a teendőim vannak felírva és azon az áll, h szülők fél 7kor jönnek haza. Na már most sokszor csak fél 8kor, ma pl 8kor. Tudom, h nem szórakozásból teszik, hanem mert benn kell maradniuk(pl orvos), de nekem akkor is rossz, h egyrészt így már napi 13 órát dolgozok, elfáradok, másrészt nem is tudok programot szervezni. Merjek szólni? Én megértem h erről ők nem tehetnek, de akkor is bánt….mi lehet a megoldás? Nincs konkrét szerződés, csak leírta egy papírra h mi a dolgom
2011. jan. 18. 22:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%
Ezzért nem mennék bébiszetelni az emberből ingyenes házi cseléd lesz minimálbérből.
2011. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
A túlórádat máskor nem tudod lecsúsztatni? Egyébként le kellene ülnötök és megbeszélni, hogy oké, előfordul, hogy később jönnek, nem szórakozásból vannak távol, viszont akkor kompenzálják valahogyan a túlmunkádat. Akár pénzben, akár úgy, hogy másik napon kevesebbet kell dolgoznod.
2011. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
1-2 óra pluszmunkából én nem csinálnék problémát. Esetleg regggel amikor mennek el, mondd meg, hogy estére programot csináltál,időre mennél
2011. jan. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
de az egy két óra plusz munka már azt jelenti h reggel 7től este 8ig robotolok, ami szerintem nem emberi...
2011. jan. 18. 22:16
 5/28 anonim ***** válasza:
65%

igen, beszéld meg velük mindenképp, mert ha rájukhagyod majd jön a többi ilyen húzás. ha extra órákat dolgozol akkor fizessék ki, vagy érjenek haza időben. persze udvariasan de határozottan hozd fel a témát.

az csak megbeszéltétek hogy heti hány órát dolgozol? én voltam au-pair én heti 25 órát dolgoztam, napi 5-öt de azt korrektül be is tartottuk. még 10 perccel sem kellett többet dolgoznom, vagy ha igen akkor megkértek rá és kifizették pluszban. napi 12 óra amúgy is eszméletlen sok nemhogy még ezen felül ingyen túlórázz.

2011. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
26%
Nem értem mit kellene robotolnod. Az aupair gyerekekre vigyáz és esetleg segít a házimunkában.
2011. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
délelőtt házimunkát végzek( mindent amit el tudtok képzelni....) és déltől este 8ig meg a gyereket szórakoztatom, ami nagyrészt azt jelenti, h kihajtom belőle, amit az anyja elvár,és esetleg jut egy kis szabadidő is, de akkor sem magamra, hanem h a kislány jól érezze magát. Hát ebbe iszonyúan bele lehet fáradni, főleg h nem is a saját gyerekem...
2011. jan. 18. 22:25
 8/28 anonim ***** válasza:
29%
Hát nem kellett volna ilyen munkát vállalni, ha nem tetszik...
2011. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj velük és találjatok egy közös megoldást.

Mondd el ezeket, amiket itt leírtál.

Ha normális a család, akkor ki tudtok találni valami értelmeset.

Másrészt, ha hivatalosan vagy Au-Pair akkor van egy hivatalos szerzödésed, amiben szerepel, hogy mennyi órát dolgozhatsz egy nap.


Melyik országban vagy?

2011. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Szia

Bunkóság lenne megkérdezni mennyit kapsz ezért?

Csak úgy kíváncsiskodni szeretnék:)

2011. jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!