Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet úgy (jól) egy kapcsol...

Működhet úgy (jól) egy kapcsolat vagy házasság, ahol 18 év a korkülönbség a férfi javára? Él valaki ilyen kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 07:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kétszer ennyi. És működik. Nálatok fele ennyi, miért ne működne?
2011. jan. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Amíg fiatalok,addig igen. De ha a férfi már 70 éves,a nő még csak ötven,akkor már nem.
2011. jan. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne működne idősebb korban is. Én 55 vagyok, a párom 75, és nagyon jól megvagyunk.
2011. jan. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a húszas éveim közepén járok, ő a negyveses évei közepén. Ő a lelki társam, innentől kezdve jelenleg nem tudok olyan problémát elképzelni, ami a kapcsolatunk végét eredményezné. A kor közöttünk sosem volt téma, de a családban sem.

Működhet.

Ha úgy vesszük, semmi sem igazolja azt, hogy azonos korosztályú párok kapcsolata stabilabb, harmonikusabb, működőképesebb volna.

2011. jan. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Ezt meg miböl gondolod?

"Amíg fiatalok,addig igen. De ha a férfi már 70 éves,a nő még csak ötven,akkor már nem."


Egyrészt NEM minden 70 éves roskatag aggastyán, másrészt sok 50 éves alig vonszolja magát - tehát egyáltalán nem biztos, hogy az idösebb nem tud a fiatalabbal lépést tartani.

Másrészt ez eleve hülye érv, mert ha most a nö 30, akkor legalább 20 évig kellene együtt lenniük, hogy az általad felvetett probléma felmerüljön - és ma azért kevés olyan kapcsolat van (korban közelebb álló párok között is), ami ennyi ideig tart. Igy két lehetöség van:

1. a kapcsolat megszünik, MIELÖTT az öregedés miatti problémák felmerülnének.

2. A kapcsolat kitart 20 vagy még több évig - addigra már annyira összeszoknak, hogy egyiknek sem gond elviselni, hogy a másik IS öregszik.


A kérdésre: ismerek több ilyen párt, és a közvéleménnyel ellentétben NEM azért vannak együtt, mert a férfi fiatal növel akar szexelni (csak az igen primitiv emberek azok, akiket CSAK a szex irányit), a nö nem anyagi elönyökért van a férfivel, és esetenként már 10 és 30 év közötti idöt töltöttek együtt. A mai napig boldogan vannak, mégha nem is hagyták, hogy a sablonok befolyásolják a kapcsolatukat.

2011. jan. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Egy fiatal nő a legjobb motiváció, mintegy múzsa, hogy a kicsit már korosodó férfi jól tartsa magát. Két egykorúból álló pár is lehet groteszk, ha az egyik tag elhagyja magát és elpömmül. És nagyobb korkülönbség sem válik kárára egy párnak, ha egy, a koránál éretteb nő és egy idős, de dinamikus, mondhatni "fiatalos" férfi alkotja. Ami számomra inkább groteszk: amikor a nő az idősebb. Mégha csak pár évvel is. Nem mondom, hogy az nem lehet jó, de nekem furcsa. Nálunk 8 év a különbség, én 38F Ő 30N. 12 évvel ezelőtt, mikor összejöttünk, akkor az akkkori korunkhoz képesti "relatív korkülönbség" nagyobb volt. Mára észre sem vevődik. A párom a korának megfelelő, de nem koravén én meg egy lökött örökgyerek. :)
2011. jan. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egy mukodo kepes kapcsolathoz ket fel kell! Tehat amikor elfogadjatok egymast, s alkalmazkodtok is egymashoz, akkor mukodo kepesnek lennie!

Ezt Neked kell erezni, hogy mit erzel, s mire szamithatsz ebben a kapcsolatban. Az erzelmekre figyelj!

2011. jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tubarózsa ***** válasza:
49%

Hali

ha igazán szeretitek egymást akkor igen müködhet. völegényem és köztem 26év van. minden jól megy, nagyon szeretjük egymást, most már az esküvöt is tervezzük.

Sok pár van akik közt hasonló v akár több év a korkülönbség és teljesen jól müködik.

üdv. 20L

2011. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Majdnem 6 éve működik 19 év korkülönbséggel: 27/N+46/F
2011. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

18 év a korkülönbség nálunk is és már több mint 20 éve vagyunk együtt!!!!!


Fel sem merül, hogy bárhová is külön menjünk.

Kizárólag kéz a kézben sétálunk.

A szerelem mind a mai napig lángol közöttünk.


A környezetünk eleinte gáncsoskodott, de nagy ívben tettünk a véleményükre és az idő bennünket igazolt.


Az egyik gáncsoskodó, aki sokallotta a korkülönbségünket,

azóta már a (korban hozzáillő) harmadik férjét fogyasztja!!!

2011. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!