Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kapom meg azt a mértékű...

Nem kapom meg azt a mértékű törődést a páromtól amit szeretnék, ezért előbukkant 2szenvedélybetegségem is, amiket már egyszer sikerült leküzdenem. Hogyan legyek erősebb?

Figyelt kérdés
Nagyfokú szeretethiányom van,és mivel elégedetlen vagyok egy ideje,olyan dolgokat kezdtem el megint csinálni,amik romboló hatással vannak a személyiségemre,bűntudatom is van ez miatt,mert erősebbnek hittem magam.Nem tudnék most szakítani,mert ha egyedül maradnék most,azt nem bírnám ki.És nem is szeretnék,mert vele akarok lenni,viszont nem merem ezt a dolgot elmondani,mert elég égő lenne rám nézve hogy újra olyasmiket csinálok,amiken egyszer már sikerült változtatnom.Eddig büszke voltam magamra,de ez kezd mostanában meginogni.Nem szeretnék sem magam,sem más előtt kudarcot vallani...
2011. jan. 25. 01:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
beszéld meg a pároddal, hogy mostanság úgy érzed hogy nem annyira törődik veled, és neked ez nem jó. jelekből a pasik nem értenek, ezt már megtanultam (feltéve ha te vagy a nő). mindenféleképpen beszéld meg vele.
2011. jan. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Első:nem ismersz,úgyhogy nem érdekel a minősítésed.Ismerem magam,tudom hogy bizonyos dolgok mit váltanak ki belőlem,és ez a lényeg.Mindenkinek vannak hibái,valaki akar változtatni rajta,valaki nem,én az első csoportba tartozom.
2011. jan. 25. 02:11
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha egy kapcsolatban félsz megvallani a hibáidat a másiknak, akkor ott gond van. Ha igazán szereted és ő is téged, akkor nem kellene ezen görcsölnöd.

Leírhatnád, hogy mégis mihez tértél vissza. Mert nem mindegy, hogy megint rágod a körmöd vagy alkoholista vagy és benyakalsz 1 üveg páleszt minden nap sutyiba.

2011. jan. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy olyan dolgokat is megteszel, amire elsőre azt mondod, hogy "ez borzasztóan nehéz, nem bírom", vagy "félek tőle". Ha azt érezzük, hogy úgy nem jó, ahogy van, és látunk egy nehéz alternatívát, akkor neki kell ugrani. Vagy várunk arra, hogy jobb lesz majd magától is, miközben szépen letelik az életünk, és végig erre vártunk, x hetet, x hónapot vagy évet. Ezt nem szabad. Merni kell lépni, változtatni, és beszélni a lépésekről és változtatásokról, meg a mögöttes dolgokról.
2011. jan. 25. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Keress a neten önsegítő csoportokat! Azt nem tudom, hogy milyen szenvedélybetegséged van, de, ahogy írod, lehet, hogy társfüggő is vagy. Sokat lehet tanulni másoktól.
2011. jan. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Azért írtam a szenvedélybetegség szót,mert nem akarom ezt a 2dolgot megnevezni.Egyenlőre előbukkant,ami nem jelenti azt,hogy bele is merültem nagyon,viszont ha nem vigyázok,akkor megint mélyebbre jutok.Ettől félek most jelenleg.Nem vagyok jó passzban,szomorú is vagyok,az lenne talán a legjobb ha magamba mélyednék,és pár napig nem beszélnék a párommal sem,mert vele kapcsolatban is vannak dolgok amiket át kell gondolnom.
2011. jan. 25. 05:44
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha nem akarod kifejteni a problémádat, akkor csak fals válaszok fognak születni. Ezért nem írom le amire gondolok, mert kevés az infó.
2011. jan. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mersz róla beszélni, akkor csak drog, alkohol, nők, és szerencsejáték lehet a választék.

Az első nagyon keményen, de azért voltaképp igazat írt: itt tudat alatt egy olyan problémára vetíted a szenvedélybetegségek újra felbukkanását, ami csak ürügy, és nem indokolná a visszaesést. A tény, hogy nem törődik veled, arra utal, hogy nem nagyon próbáltál meg vele erről kommunikálni, és átmenet nélkül kezdted újra, amit kezdtél. Nekem ez a "nem törődik velem" csak kifogásnak tűnik, amit felhozhatsz arra, hogy miért estél vissza. Ez valóban jellembeli gyengeséget takar, amit csak magaddal rendezhetsz le végleg.

2011. jan. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezzekkel a szenvedélybetegségekkel az a baj, hogyha az ember el akar bennük merülni akkor talál rá "okot".

Most a szeretethiány, aztán majd jön a stressz, majd a nagy felelősség rajtad, aztán az, hogy unatkozol, mert nem találod a helyed a világban.


Okot mindig találsz majd rá és a legkevésbé sem fog segíteni, ha az okot megszünteted, már ha egyáltalán lehet. Legtöbbször nem.

A megoldás az, hogy kialakítasz magadban egy védelmi reakciót, ami ilyen esetekben olyan hasonló módszert kínál neked, ami egészséges a szenvedélyeddel szemben.


Pl alkohol, drog, zabálás helyett sport és természetjárás, barátokkal lógás (aktívan, napi szinten)

cigi helyett rágózás


Magadnak kell megoldanod, nem várhatod a párodtól. Maximum még orvosi segítséget kérhetsz, mert ahogy a szóban is benne van "betegség".

2011. jan. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan időszak amikor jobban igényeltem a szeretgetést mint általában. Én konkrétan megmondtam neki, hogy most szeretgetésre vágyom, ilyenkor figyelembe vette, több simi, több puszi stb...
2011. jan. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!