Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtag korai elvesztése-...

Családtag korai elvesztése- későbbi élet?

Figyelt kérdés

11 éves gyerek apja öngyilkos lesz, ami után még 9 évvel is bűntudatot és szorongást érez. minden nap eszébe jut, soha sem tudja elfelejteni.

rengeteg hasonlóságot fedez fel kettőjük között, hiányzik neki.

egy ideig gondolom ez normális, de így, majdnem egy évtized után? összeszorult torokkal beszélni róla? bűntudatot érezni még mindig? mennyire normális és hogy lehet megpróbálni valamennyire túllépni rajta?


2011. jan. 26. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szőrnyű dolgok történnek, az biztos.De írd le légyszi mitől van a bűntudat? Ezt a részét nem értem, hogy 11 évesen mit lehetett volna ez ellen tenni?Mitől van?
2011. jan. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az férfi ivott. mivel a szülők elváltak, kéthetente egy hétvégét vele töltöttem. egyik éjjel valamiért felkeltem, és nem volt otthon. felhívtam anyám, hogy jöjjön értem. a barátjával eljöttek, megtelálták az egyik kocsmába, persze részegen, elhoztak tőle. anyámék beültettek a kocsiba, apu ott állt a kocsi mellett és nézett be az ablakon, azt az arcot nem felejtem el. akkor láttam utoljára. azután szakított meg minden kapcsolatot mindenkivel és lett öngyilkos. (feltételezem nem csak azért, de gondolom ez volt a jéghegy csúcsa). azóta is azon gondolkozom, hogyha nem hívom fel anyám, talán nem indítok el egy lavinát (az eset után a nagyapám is meghalt a stressz miatt kiújult rákban), és talán egy pár évig még élhetett volna.
2011. jan. 26. 15:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusok azt mondják, hogy egy válást, egy szülő halálát a gyerekek saját bűnüknek tulajdonítják: miattam volt, én voltam rossz...

Valóban, ahogy az előző írta, nem lehet a konkrét eset ismerete nélkül tanácsot adni, de a beszélgetéssel kell kezdeni, hogy ez nem a te hibád, stb.

2011. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Hát igen, az ital. Épp most beszéltünk a férjemmel, hogy éjszakára bevackolnak egy kirakati beugróba. Ennyi a területük. Mondom, csak gondolati szinten, hogy beengedném, s egy kád forró vízzel megkínálnám. S lehet, hogy visszajönne, kirabolna, agyonütne-mondta a férjem. Az ilyen emeberek önmaguk képtelenek saját magukat kirángatni a gödörből. Nem tudtál volna gyermekként hatni rá, de felnőttként sem.S senki nem lesz hétfőről keddre, hirtelen öngyilkos. Ő érlelte magában, s épp az, hogy tudta, hogy a fő ok önmaga, de ereje nem volt hozzá, hogy változzon. Szép volt, hogy anyukád még így is törődött vele. Zárd le ezt a fejezetet, mert magad is bajba sodorod: sok lelki gubanc testi bajokhoz vezet!
2011. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha segítségre van szükséged írj privit, nem vagyok pszichológus de hasonló problémákkal küzdő embereken segítek.
2011. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyesen tetted,hogy akkor telefonáltál anykádnak. Apukád szerintem azért vetett véget az életének, mert magában csalódott, nem benned. Rájött, hogy sokmindent elrontott, és nem volt elég erős az újrakezdéshez. Sajnos az én családomban is volt alkoholista ember, a nagybátyám, nagyon szerettem, a fiam is ( még kicsi volt). Próbáltunk neki segíteni, de nem fogadta el. Ő is elment. A nagyobbi fiam most pont 11 éves, és soha eszembe nem jutna ilyen komoly dolgot ráterhelni, őt még véde ameddig tudom, ameddig hagyja. Gyerek voltál, nem tehetsz róla. Ahogy Nagypapád haláláról sem. NEM A TE HIBÁD! Arra gondolj, ha esetleg most látnának, minek örülnének? Ha boldog vagy, és a szép emlékekre emlékszel. Tudom, így leírva könnyű:(
2011. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 e-ditta ***** válasza:
100%

" akkor láttam utoljára. azután szakított meg minden kapcsolatot mindenkivel és lett öngyilkos"


Ha jól értem ezt a mondatot, akkor ez az eset és az öngyilkosság között eltelt valamennyi idö - ebben az esetben nem valószinü, hogy direkt összefüggés van köztük.



Viszont mindenképpen javaslom, hogy keress meg egy jó pszichológust, mert ez terápiára szoruló dolog, és kár lenne, ha emiatt menne tönkre a te életed.

2011. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!