Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni a nevelőap...

Nem bírom elviselni a nevelőapámat, mert egy undorító ember. Mit tegyek, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Az elején kezdem. Apám és anyám 4 éves koromban szétmentek. Anyámnak volt pasija, több is, de egyik se volt olyan gusztustalan, mint ez az ember. Képtelen vagyok vele egy háztartásban élni. Otthon döglik egész nap, nekem végig kellett dolgoznom a nyarat, hogy ki tudják fizetni a számlákat, ő meg cseszett elmenni akárhova is. Állandóan büdös, gusztustalan dolgokat csinál (böfög, meg egyebek evésnél), óbégat, meg cselédként kezel. Elvárja az a marha, hogy suli után szolgáljam ki, csináljak neki kaját, ha nem, akkor csapkod. Kutat a cuccaim között, beleszól mindenbe, leribancoz. Néha reggel megszólal, mikor eszem, hogy "de meghúztam anyádat az éjjel". ÉN EZT MÁR NEM TUDOM ELVISELNI!! Az az ember egy undormány, egyszerűen hánynom kell, ha ránézek. Miért engem büntet a sors? Elköltözni nem tudok, mert még kiskorú vagyok, 17 éves. De amint leérettségiztem, elhúzok egy albérletbe, az biztos, de nem tudom, hogy fogok egyetem mellett dolgozni. Áh de már 1 éve él itt ez a tahó és megkeseríti a mindennapjaimat. Nekem nagy a tűrőképességem, sok mindent elviselek, de amit ez művel, az már túlmegy minden határon. Elfelejti, hogy neki kell alkalmazkodnia hozzánk, akik itt élünk ebben a házban, ugyanis ő furakodott be közénk és anyám tartja el (iskolai szünetekben meg a munkámból befolyt pénz is az övé).Az anyám mit csinál? Semmit. Jópofizik neki, meg kinyalja a seggét. Ha meg merem említeni, hogy megint mit csinált, akkor azt mondja, szokjam meg. Én már megpróbáltam mindent, voltam vele kedves, voltam vele bunkó, de ugyanolyan alpári módon viselkedik. Én nem értem, anyám hogy tudja ezt az embert szeretni, de szerintem nem is szereti, csak azért van, hogy legyen. Nagyszüleimhez mennék, ha nem külföldön élnének, de így csak levélben tudom elpanaszolni ezt. Állandóan lehülyéz, meg mindenféle dolgot mond rám, de persze akkor, amikor anyám dolgozik, nincs otthon. Bejön a szobámba, leül, azt elkezd cseszegetni. Felkapcsolja max hangerőre a tv-t, hogy még csak véletlenül se tudjak tanulni, már huszadszor olvasom el ugyanazt a mondatot, erre ha szólok, akkor leordítja a fejemet. Nem bírom már!!! Nincs senkim, akihez mehetnék, de nekem ez nem élet! Nem fordulhatok családsegítőhöz, mert nem ver, "csak" lelkileg terrorizál. Mi a fenét csináljak? Ma telt be a pohár, amikor kidobta a februári magyar vizsgám 7 kidolgozott tételét a szemétbe és ráöntött valami gusztustalan krumplilevet, hogy ki se tudjam bányászni. Esküszöm, ha ez így megy, öngyilkos leszek
2011. jan. 29. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosságot felejtsd el,hisz annak a tetűnek tennél szívességet,amit nem érdemel meg!

Egyszer mikor nincs otthon anyukád és téged cs*szeget,akkor előtte dugj el valahol egy kamerát,vagy a telefonodon kapcsold be a hangfelvevőt. Majd ha megvan a "bizonyíték",arra,hogy miket mond mutasd meg anyádnak négy szem közt. Amúgy nincs közel lakó rokon vagy barát? Annak szólhatnál esetleg...

2011. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukàd szégyelheti magàt,hogy megtûr egy ilyen pasast.Na még arra vigyàzz,hogy ki ne kezdjen veled.Micsoda undoritó.Ha nincs kihez menned,akkor muszàj lesz kibirnod,vagy az anyukàdnak mondd meg,hogy te igy nem tudsz élni.Szeret ez az anya egyàltalàn,nem sok esze lehet,ne haragudjàl érte,az anyud ugyanolyan ocsmàny,mint a pàrja.
2011. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyjából ugyanez megy csak nálunk 8 éve. Anyám nem tudom mit eszik rajta. Engem korábban sokszor megvert amikor 7-8 éves voltam akkor is. Aztán 6 éve apám elcipelt a gyámhatóságra feljelentést tenni... Hú akkor nagy balhé volt de azt nagyon bánom. Azóta egy kicsit jobb...

Ő se dolgozik de (most már) legalább saját magát ellátja. De anyámmal is nagyon bunkó...

16 f

2011. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nézd őt levegőnek. A szobádat pedig zárd kulcsra, hogy ne tudjon bemenni. Ha beszól neked, állj fel, és menj arrébb anélkül, hogy hozzászólnál. Azért csinálja mindezt, mert látja rajtad, hogy félsz tőle. Ha anyád nem tesz semmit, te mást nem tehetsz. A köszönésen kívül ne szólj hozzá, ne beszélgess vele.
2011. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3. válaszadónak nem nagyon értem a válaszát, de azért köszönöm. Anyuval is bunkó néha főleg akkor amikor a pénzről van szó..elvárja, h az ő akarata érvényesüljön, legyen kaja minden, de nem akar munkát keresni. A nagybátyám ajánlott neki munkát még októberben, arra azt mondta, h ő nem fog 60 km-rel arrébb dolgozni..aztán az volt a terve, hogy majd talál jobban, de nem tette azóta is otthon van
2011. jan. 29. 18:50
 6/14 anonim ***** válasza:
Első körben azt kéne megoldani valahogy, hogy ne add oda nekik a fizudat. Mikor töltöd a 18-at? Apukáddal mi a helyzet?
2011. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
December végén töltöttem be iskolából még 1,5 év van. Apámmal nem tartom a kapcsolatot, utoljára 2 éve beszéltünk telefonon, rá nem számíthatok számomra ő nem is létezik.
2011. jan. 29. 19:01
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért próbáld meg a családsegítőt. Hát nem ver, de a lalki terror, meg az egész, amit leírtál, tarthatatlan. Kérjél segítségewt az osztályfőnöktől is, van olyan is, hogy gyermekvédelmi megbízott,fordulj hozzá az iskoládban, vagy az oszifő megmondja, hogy hol van ilyen. Vagy a neten megkeresed. Nem élhetsz így, ebből ki kell lépned, és az első lépéssel kezdődik minden. Szánd el magad!
2011. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tetris ***** válasza:

Valahol ott látom a megoldást, ha anyukáddal megbeszélnéd a dolgot. Ahogy itt nekünk, úgy neki is el kellene mondanod, hogy ez a pasas miket csinál.

Sztem kérdezz rá nyíltan, hogy ugyan mi a csudát szeret ebben a tahóban édesanyád.

Ahogy olvastam a soraidat, nekem is az jutott eszembe, amit az egyik hsz már felemlített. Sztem csak idő kérdése, hogy ez a pasas közeledni próbáljon hozzád. Legyél nagyon szemfüles!!! Azonnal állítsd le, ha bármi ilyesmi történne.

A szobát én is bezárnám kulcsra, és én sem adnám oda a keresetemet. Elvégre mi jogon kéri el azt tőled? Ha legalább a háztartási munkát elvégezni, de nem, még őt kell kiszolgálni!

Tulajdonképpen mi előnyötök származik abból, hogy veletek él? Erre jó lenne, ha édesanyád választ tudna adni.

Az, hogy tanulni se tudsz tőle, sztem nagyon nyomós érv, amit anyukádnak feltétlenül tudnia kell. Hiszen az egész jövődet veszélyezteti ez a barom.

Beszélj anyáddal!!!!!!

2011. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Itt a tipikus példa arra hogy az anyának fontosabb az hogy meglegyen bacva,mint a saját gyereke. Nálunk is ez a helyzet, de mi szerencsére megtudtuk oldani.

Szerintem is vigyázz vele, mert nekem gyanús hogy ki fog veled kezdeni. A baj az, hogy ezen csak anyukád tudna változtatni, de ezek szerint nem akar.

Nem akarlak elkeseríteni, de minket a gyámügyről durvább dolgok miatt majdnem elküldtek. ,,nincs itt olyan nagy baj,, mondattal. De egy próbát megér.

Nagyon vigyázz magadra!!!

2011. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!