Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen könyveket tudtok...

Milyen könyveket tudtok ajánlani, amik segíthetnek egy-egy rossz kapcsolat, házasság megjavulásában?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 23:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem hiszem, hogy a könyvek segítenének ebben.

De talán programozhatnál, olvassál agykontrollos könyveket.

2011. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Márpedig ebben segítenek a jó könyvek.

Szerb Antal: Utas és holdvilág a javaslatom.

[link]

2011. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Oké, nem véleményeket kérek! Aki nem tud ilyet ajánlani, az kattintson egy kérdéssel odébb!
2011. jan. 29. 23:23
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Erich Frommel: A szeretet művészete
2011. jan. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem tudom. Talán segíthet. Úgy értem, persze egy könyv nem fogja megmondani mitől lesz jobb a házasságod, vagy hogy mit tegyél. De ötleteket adhat arra, mások hogy tartják életben azt a bizonyos lángot a mindennapokban is, vagy épp a problémákat hogy osztják meg egymással, hogy élnek együtt stb, vagy pont, hogy rossz példákon keresztül láthatjuk belőlük mit ne tegyünk ha működőképe kapcsolatot akarunk. rájöhetünk mi mit rontottunk el. Konkrét könyvet nem tudok sajnos mondani, csak cáfolni szerettem volna azt hogy nem segíthet egy könyv. Könnyebb lenne úgy könyvet ajánlani, ha tudnánk mi az oka a válságnak? Nem mindegy, hogy pl megcsalás, vagy alkoholizmus, erőszak, vagy csak belefásultatok és már uncsi és egy kis vérfrissítésre szorul a dolog?
2011. jan. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Ötleteket nem tudok adni, mert ez nem így működik. Ez legfeljebb akkor lenne járható út, ha mindkét fél elolvasná a könyvet, és minden erejével törekedne a javulásra. Amíg csak az egyik fél szeretné "megmenteni" a házasságot, addig elolvashatod az egész Szabó Ervin Könyvtárat, akkor sem lesz jobb a házasságod!
2011. jan. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

A könyvekkel sokszor az a baj, hogy... az egyik fél olvassa, lelkes lesz tőle, odaadja a másiknak, de épp fasírtban vannak, ezért eleve úgy olvassa, ha egyáltalán olvassa, és lefikázza az egészet, meg szánalmasnak tartja és nem ér semmit.

Ha mindkét fél javítani akar, akkor más a helyzet.


Eric Berne - Emberi játszmák (esetleg sorskönyv)

Csernus könyvek

Mesterkurzus könyvsorozat, azt hiszem van párkapcsolatos része is

A párkapcsolatok iskolája - gyűjteményes kötet

De bemész egy könyvesboltba, pszichológia részleg, szemezgetsz, vagy megkéred az eladót, hogy párkapcsolat témában mutasson valamit.

2011. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%

Első vagyok! Egyetértek a 4.,5.,válaszolóval. Két ember kell hozzá, és nem mindegy, hogy miről van szó tulajdonképpen.

Azt mondják előbb mi magunk kell megváltoznunk(magunkba kell néznünk) és utána környezetünk is megváltozik jó irányba. Azért egy könyvcímet adhatok én is:Rossenbergtől- A szavak ablakok, vagy falak (kicsit nehézkes olvasmány, de azért érdemes beleolvasni)

Amúgy én is hasonló cipőben járok, sok könyvet olvastam, de csak arra jöttem rá, hogy nekünk (magunknak) kell változni.

2011. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Az emberi játszmák nagyon jó!!!
2011. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Pikkelyesmedve válasza:
2011. febr. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!