Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen helyen laksz (falu...

Milyen helyen laksz (falu város)? Eredetileg is ott éltél? Meg vagy elégedve? A családalapítást hol tervezed? Milyenek a munkalehetőségek a környéken?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy vidékre szavaztok vagy városra... Egyik ismerősöm mondja, hogy a városiak szeretik jobban a vidéket és a vidékiek pedig mennek a városba, mert nincs mit csinálni... Persze vannak kivételek mint mindenhol... Csak ki miért lakik ott ahol éppen lakik? Helységnevet is írok? Gyerekek nem vágynak a nyüzsgésbe?Esetleg a vidéki friss levegőre? Ez nálatok hogy van?
2011. jan. 30. 17:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Városban születtem, onnan falura vittek haza, 2 évek koromig ott laktam, akkor költözünk városba, de nyáron is, télen is sokat voltunk falun. Imádtam!!! Annyira vágytam vissza falura, hogy 8 évesen kikönyörögtem, hogy menjünk vissza. Akkor kaptam igazán levegőt :) Már felnőttként muszájból be kellett jönnöm a városba lakni, és közel volt a meló, üzletek, orvos...mégis majd meg fulladtam, szenvedtem, mert falun utolsó házban nőttem fel erdő mellett, nekem a panel volt a börtön.Szerencsére visszakerültem oda, ahonnan elindultam, falun vagyok, minden nehezével együtt szeretem, és nem kívánom még egyszer a "muszáj panelt". Nekem a város büdös és koszos(de a mi városunk turistaváros, tényleg büdös, és nyáron hangos is, brrrr). Remélem, a falumban maradhatok.
2011. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%

egy édes kis településről jöttem, erre a hol város hol falura lefokozott helyre. Hát, rühellem,és szívesen vissza mennék arra az édes kis településre,ahonnan jöttem!

Jelenleg város ahol lakom,a párommal és a 2 gyerekünkkel. Hogy őszinte legyek: ma már tök mindegy hogy hol laksz, már a városokban sincs munka lehetőség. Ahonnan jöttem, jó közlekedés volt a közeli városokra, ahol munkahely is akadt. Itt a párom már egy ideje keresi a melót,de sehol semmi...

A falu sokkal jobb,mint a város-szerintem.

én a párom miatt lakom itt, mert ő már 13 éve itt lakik,és nem akar elköltözni-még- de ha költözésre adja a fejét,akkor abba kis faluba megyünk,ahonnan jöttem :D

2011. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Városban éltem mindig is, falun csak látogatóban voltam, de sosem tetszett,mindenki engem bámult, pedig nem vagyok feltűnő, csak ott mindenki ismer mindenkit. A munkalehetőségeket ismerve nem költöznék faluba, meg bennem tényleg megmaradt ez a tapasztalat, de gondolom,hogy azért nincs ez mindig mindenhol így, csak én fogtam ki rossz napot :D

Nagyvárosból még nagyobba költöztem, itt is jól érzem magam, még több a munkalehetőség, szóval én várospárti vagyok, viszont Budapestre nem költöznék.

2011. jan. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

vidéki vok, családi házban élünk (szülők, tesó). néha jó, néha rossz. közlekedés szempontjából rossz, mert van hogy nem úgy járnak a buszok, ahogy nekem kell. abból viszont jó, hogy lehet az udvaron keverni (kutyázni, napozni stb), friss a levegő, senki nem néz a seGGünkbe.

a város viszonylag közel van, szóval lehet munkát találni, csak az nem dolgozik, aki nem akar

ÉszakNyugat-Mo-i vagyok.

2011. jan. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
En nagy vàrosban születtem,és most egy kis vàrosban élek,de nagyon nem birom,de a kenyér ideköt.Nem szeretem,ha mindenki ismeri egymàst.
2011. jan. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Budapest XV. kerületében, Újpalotán laktam 1972-es születésemtől fogva 1994-ig. Ekkor Veresegyházra költöztünk. Ez az agglomerációban van (nem biztos, hogy mindenki tudja) kb 20 km-re a város határától.

Mindeközben 1993-tól jártunk be dolgozni Bp VII. kerületébe. Újpalotáról hamarabb, Veresegyházról kicsit hosszabban.

Szeretek vidéken, de mindeközben Pestközelben lakni. Két éve kihoztuk a családi vállalkozást, úgyhogy megszűnt az ingázás. Hetente egyszer-kétszer megyek Pestre és ez untig elég is. Ahogy korosodom, egyre inkább örülök, hogy itt lakom. Erdő, mező, tó a közelben. Az utóbbi években az ellátottság is olyan szinten kiépült, hogy a közeli Gödöllőn kívül máshová nem is kell mászkálni. De vásárlás, állatorvos, benzinkút, autószerviz stb stb minden van már itt is.

2011. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Én egy kis faluban nőttem fel Debrecen mellett. Nagyon csendes, imádtam ott lenni, sosem voltam az a nyüzsgős fajta. Gyerekként rengeteg mindent csinálhattunk, volt rendes udavrunk, veteményes kertünk, állataink, meg minden ami kell. A városba való közlekedés nem volt fényes, de ha lett volna autónk azzal sem lett volna gond.

Debrecenbe jártam gimibe, az nagyon megtetszett, nem az a fergetegesen nyüzsgő város és a külvárosi részen egész falusi a hangulat.

Jelenleg a suli miatt Budapesten élek, és ami itt van nagyon nem tetszik. Mindenki rohan és tudomást sem vesz a másikról.Még pár évig sajnos ide vagyok kötve, de amint lehet elköltözöm valami csendesebb helyre-valószínűleg egy kisebb város külterületére, ahol már esetleg udvar is van a telehez, nem csak egy 3*2 m füves terület, amit még nyírni sem érdemes. Szeretném én is megadni a gyerekeimnek azt amiben én felnőttem-legalább a mozgás szabadságát és a friss levegőt (még ha állatokat nem is, mert a vőlegényem nem nagyon bírja őket, max kutya-macskát).


Bocs, hosszú lett :)

2011. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Budapest. szeretem mindennel együtt. sosem vágytam falura, nem igénylem a kertet, se a nyugit.

itt van munka, szórakozás, nem kell full ismeretleneknek köszönni csak mert egy faluban élünk. nem kell attól félnem, h mindenki rólam pletykál vmi hülyeség miatt.

ha friss levegőt szeretnék, akkor utazok. :D

2011. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2011. jan. 30. 19:52
 10/16 anonim ***** válasza:

Faluból nemrég várossá nyilvánított helység...

Nem, Budán laktam.

Gyűlölöm.

Budapesten, mindenféleképpen.

Nemtudom, tanulok. :DDDD

2011. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!