Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, kiknek felnőtt gyereke...

Szülők, kiknek felnőtt gyerekei vannak, normális ez?

Figyelt kérdés

Adott egy 25 éves lány, akinek munkahelye van. (nem régóta) Mivel eddig nem volt munkahelye nem volt alkalma elköltözni otthonról, így az egyik szülejével él, de a családi kasszába beszáll. Mennyire állja meg a helyét az a kijelentés, hogy mivel még mindig vele él, joga van megszabni mit csináljon. Magyarul mindenbe bele szól (mit, kivel hogyan). Én úgy gondolom, hogy nem a gyerek tehet arról, hogy eddig nem volt alkalma elköltözni, a mai világban nem olyan egyszerű elindulni. Most viszont, hogy van munkahelye és elköltözne otthonról jogosan haragudna meg a szülő, hogy inkább elköltözik és bérel egyedül egy kis lakást, mint hogy otthon marad és segíti rendezni a szülő adósságát? Félő, ha azért aggódik, hogy a szülő gondjait megoldja elszaladnak az évek és még 40 évesen is otthon lesz, mert önálló életet nem tud kezdeni, hiszen a szülő amennyi pénzt csak lehet elszed, de ha a lány félre tesz valamicskét, azonnal hallgathatja, hogy bezzeg mi éhezünk te meg rejtegeted a pénzt.

Ebben a helyzetben kinek lehet igaza?


2011. febr. 1. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

A szülő adósságát miért a gyereknek kéne rendeznie?!

A szülő adóssága az a szülő adóssága, bajlódjon vele ő!

És ha elköltözik az a szerencsétlen, és lesz saját adóssága, azt a szülők fogják rendezni? Azt kötve hiszem!

2011. febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülő, ha már segíteni nem tudja a gyerekét az önálló élet megkezdésében, akkor legalább ne hátráltassa. Ne azért legyen valakinek gyereke, hogy "hálából", mert világra hozta, vele oldassa meg a saját életét. Ahogy lehetőség adódik, azonnal költözz el. (két gyerekem van)
2011. febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az eltartással sem vásárolják meg ezt a jogot.
2011. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de tökmindegy, mert ezt nem fogod tudni megértetni a szülővel. Legalábbis én még olyan szülőt nem láttam, akivel meg lehetne.


A megoldás: költözni.

2011. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan igaza van az elottem szoloknak! Nem minden szulo teheti meg, hogy segitse a gyereket anyagilag, de legalabb ne huzza vissza. Nem azert szulte, hogy a gyerek tartsa el, nem? Nem a gyerek kerte magat a vilagra es elvileg nem rabszolganak szuletett. Nem azt mondom, hogyha a gyerek megteheti, mert mar van keresete es sikerul a labara allni kicsit, ne segitse a szuleit, de azert ez nem az a helyzet... azert az eleg szegyenletes, mikor egy 50-es ember a 20-oneves gyerekevel akarja kifizettetni a hitelet, mikor az csak most kezdene anyagilag megalapozni az eletet. A szulok eddig mit csinaltak?
2011. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Es nekem is van egy kozeli ismerosom, akivel ezt csinaltak a szulei. Alberletbe ment es meg onnan is elkeregettek a penzet, igy jo messzire kellett vegul koltoznie, mert a szulei a penzeert uldoztek. Koltozes segitene, de ne kozelre...
2011. febr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szilvo79 ***** válasza:
100%
költözz,de minnél messzebbre.kihasználnak,meg hülyére is vesznek,ne hagyd magad!
2011. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindeki a saját életéért felelős, a lány is.

De azt is megértem, hogy az én házam az én váram - a szülő dirigál.

Mindent összevetve: én elköltöznék, mint a szél.

2011. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"az én házam az én váram"


Miert? A gyereke nem a csaladhoz tartozik? Nem tudtam, hogy azert kell gyereket szulni, hogy utana lehessen neki dirigalni. Nem o akart lenni, nem o ment a nyakukra eloskodni!

2011. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
maradi hülye az ilyen apa vagy anya milyen jogón szólnak bele a dolgokba mert felnevelték?és? remélem az ilyen emberrel nem foglalkozik majd a gyereke mert ratelepedne még akkor is ha nem lakna ott,hagyni kell had tapasztaljon meg dolgokat aztan ha akar ugy is kér tanacsot
2013. febr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!