Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan számítják nekem a...

Honnan számítják nekem a gyest, ha szeptember óta munkanélkülin vagyok, mint veszélyeztetett terhes, de 3 hónapja járok tanfolyamra, így a munkaügyitől minimálbért kapok? ! Májusra várjuk a picit!

Figyelt kérdés
előre is köszönöm!
2009. febr. 8. 18:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
előtte volt folyamatos 4 év bejelentett munkám,hol 8 vagy 4 órára
2009. febr. 8. 18:51
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Sehogy.Nem leszel jogosult sem T-gyásra,sem gyedre.

Csak gyesre,mert az alanyi jogon jár.

Én ios így jártam,hogyavillámvágjameg amelyik ezt a törvényt hozta.18 éves munkaviszonnyal ugyanannyi gyest kapok,mert be voltam jelentkezve a munkanélkülibe,mint aki életében 1 órát nem dolgozott.Pedig én még ellátást sem kaptam tőlük,csak regisztrálva vagyok.Utolsó 4 évben szerződéssel dolgoztam a közszférába,és amint megtudták a terhességem nem hosszabbítottak,Kihúztam táppénzen,és a végén bejelentkeztem a hivatalba.


Ami még megillet,családi pótlék,és egyszeri anyasági támogatás szülés után.


Ez van,hogy szakadna meg a mocskos kormányunk.

2009. febr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

és mennyi a gyes ami járna nekem?gondolom a legkevesebb!

2009. febr. 8. 19:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze,huszonötezer párszáz ft
2009. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg férfiak hozzák ezeket a törvényeket és alkotják az erre vonatkozó jogszabályokat, nem is nagyon lesz jobb a kismamák helyzete. (csak egyszer menstruálnának az ilyen pasik...)
2009. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kicsit bonyolultabb ennél,pontosan tudni kell meddig jár a keresetpótló támogatás erre a tanfolyamra mert ez biztositási jogviszonynak számit és és ha végétől 42 napon belül szülsz szerintem jár a tgyás és a gyed is .Keres egy tb előadót vagy menj be az illetékes oep-hez.
2009. febr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
szerintem pedig jár neked a T-gyás, mivel az elmúlt 2 évben megvolt a fél év folyamatos munkaviszonyod.Így szerintem a múlt évi átlagkereseted 75%-át kapot majd a pici megszületése után 6 hónapig és 70%-át pedig 2 éves koráig és majd csak utána kapod a gyest2-től 3 éves koráig, habár most azt hallottam, hogy idén júniustól lecsökkentik a gyedet 1 évre, de ezzel még csak ezután rukkolnak elő.Miért nem hívod fel a helyi MÁK-ot, ahova tartoztok, ők tudnak neked ebben segíteni
2009. febr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Aki munkanélküli ellátásban részesül,vagy akár csak regisztrált munkanélküli,az nem jogosult sem T-gyás-ra sem gyed-re csak gyesre.Ezt onnan tudom,hogy én is ebben a cipőben járok.

Ez 2008-as törvény,hiába okoskodnak itt akiknek gőzük nincs róla.

Természetesen azért járj utána,de én sem kaptam meg,hiába volt szülés előtt meg a munkaviszonyom.


1 válaszoló

2009. febr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A GYES összege fix, a mindenkori minimum nyugdíjból számítják. Nincs legkisebb meg legmagasabb összeg.

Ez pe4dig idén bruttó 25800 Ft, amiből nyugdíj járulékot vonnak kézhez 23600 Ft-ot fogsz kapni.

2009. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Az OEP honlapján találtam:

Munkanélküli ellátásban részesülő (álláskereső) igénylő esetén

Az álláskeresési támogatás megállapításáról illetve szüneteltetéséről szóló határozatot csatolni kell a tgys igényléséhez. A munkanélküli ellátó rendszer helyébe az álláskeresők támogatási rendszere lépett, így a korábbi szóhasználatban „munkanélkülinek” minősülő személyek megváltozott ellátást –álláskeresési támogatás – kapnak.]

_tehát én mint korábbi okoskodó ebből azt szűrtem ki, hogy a t-gyás igénylésedhez csatolni kell, akkorpedig jár.Ha a gogleba beírod, hogy "munkanélküli után T-gyás"-nekem erre dobta ezt ki az OEP honlapja 2008-as törvény ide,vagy oda.Lehet, hogy félretájékoztattak?

2009. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!