Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám beleszól az életembe és...

Apám beleszól az életembe és azt mondja, ne menjek továbbtanulni. Már elegem van belőle és szeretném vele megszakítani a kapcsolatot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sosem érdekelte, hogy mi van velem, gyerektartást nem fizet, szeretetet sem kapok tőle. Amióta adtam neki egy esélyt, és hajlandó vagyok szóba állni vele, egyfolytában csak osztja az észt, minek akarok egyetemre menni, menjek dolgozni, ne legyen barátom stb. Kérdezem én: mi köze van hozzá? Nagyon sok csalódást okozott életem során és örüljön, hogy egyáltalán beszélek vele. Már kezd elegem lenni belőle és átlátok rajta, megint az lebeg a szeme előtt, hogy ha elmegyek dolgozni, támogathatom őt. Mivel intézzem el a kapcsolatunkat, hogy ne másszon bele az életembe és hagyjon békén végleg?
2011. febr. 5. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Ismerős a helyzeted...

Szerintem mond meg neki,hogy nem azért adtál neki esélyt,hogy megmondja hogyan éljél,és inkább örülnie kellett volna hogy szóba állsz vele.És utána ne találkozzatok,vagy észhez kap vagy nem :/

2011. febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, az lebeg a szeme előtt, hogy ha továbbtanulsz, akkor jogosult vagy a gyerektartásra, bár nem értem miért érdekelné, ha eddig se fizetett.

Ne keresd, ne érj rá, ha keres, koptasd le.

Vagy mondd meg neki kereken a szemébe, hogy többé nem akarod látni, neked apára lett volna szükséged, nem egy kerékkötőre, aki csak a pénzedre hajt, hogy eltartod.


Nem adott neked semmit, hát ne várjon semmit.

2011. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

1.Kapcsolat megszakít.

2.Valóra váltani az álmaidat.

2011. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem rövid úton rendezd le a dolgot. Mondd meg neki, hogy te ez és ez szeretnél lenni, ehhez egyetemre kell járnod. Ha újra rákezdi, hogy ne menj egyetemre, akkor mondd meg, hogy egyszer már meghallgattad a véleményét, de ettől még te máshogy döntöttél, többször fölösleges elmondania. Ha továbbra is beleszól a dolgaidba, akkor egyszerűen közöld vele, hogy nem azért találkozol vele, hogy megmondja, mit csinálj, eddig is megvoltál anélkül, nélküle is tudod, mit akarsz, és ha továbbra is csak ezt folytatja, akkor inkább nem beszélsz vele. Ha megérti, akkor jó, ha nem érti meg, akkor tartsd magad ahhoz, hogy nem beszélsz vele, aztán magára vessen.
2011. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Detto ugyan ez a helyzetem XD.

én: 1 birosag panasznap nem kapok gyermektartast(az első szakma megszerzéséig nappali tagozaton ha tanulsz köteles fizetni.)Azóta letiltjak a fizujabol a tartasdíjat és utaljak nekem XD.

2. Menj tovabb tanulni mert kepzettseg nelkül nem tudsz ervenyesülni a mai vilagban.

3. kitartast,arra szükség lessz :D

4. ha keves az összeg amit majd utalnak hivatkozz sok kiadasra a sulival kapcsolatban, meg utazasi költsegekre es akkor meg lehet emeltetni XD (most ezt intezem en is)

2011. febr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Azért ne zsigereld ki nagyon az öreget. NE süllyedj az ő szintjére.
2011. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell a pénze, meg az egész ember nem is érdekel. Azt hittem, normális lesz majd, meg megváltozott, de abszolút nem, úgyhogy én nem strapálom magam tovább. Az meg már sok, hogy azt akarja, dolgozzak, hogy majd akkor lehúzhat. Az álszent képét kéne ilyenkor látni, mikor mondja..hát komolyan röhej az az ember.
2011. febr. 5. 12:15
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Beszelj Neki a gyermekkorodrol pl. arrol, hogy mi es Ki hianyzott, s mennyire egyedul voltal.

Aztan amikor eljon az ideje, akkor megmondod Neki, hogy halas vagy a Teremtodnek, hogy vegre idaig eljutottal es hogy most mar nincs szuksegedre mas tanacsara, mivel Te mar tudod azt, hogy hogyan akarsz elni!

Nem valaszolsz a tel.-ra, kerulod a talalkozast stb. vagy pedig kozlod Vele, hogy ennyit akartal, hogy megismerd azt az embert, Akinek a nevet viseled, de a tanacsaira nincs szukseged.

2011. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Hát szerintem ne foglalkozz vele, menj csak tanulj!

Másrészt,meg miért támogatnád, ha dolgozni mész? Ő sem tett érted semmit! Én biztos, hogy egy fillért nem adnék neki.

2011. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Eddig ő se fizetett neked te mért fizetnél neki.
2011. febr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!