Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt sok ember...

Miért hiszi azt sok ember hogy ha megházasodik az egyenlő a boldogsággal? Papír nélkül nem lehet boldog valaki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 22:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/155 anonim ***** válasza:
14%
De lehet, hogyne lehetne. Én pl. sosem akarom elkötelezni magam ilyen szinten, mert a sarkon túl mindig jön egy jobb valaki.
2011. febr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/155 anonim ***** válasza:
21%

A nőt addig aggasztja a jövő amíg férjhez nem megy,

A férfit addig nem aggasztja a jövő amíg meg nem nősül.

17/F

2011. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/155 BlackSword ***** válasza:
85%
Senki sem hiszi azt, hogy a házasság egyenlő lenne a boldogsággal, csak vannak olyanok, mint mondjuk én is (romantikus őrültek), akik hisznek még a családban, és abban, hogy az adott szó kötelez... Nehéz elmagyarázni azoknak, akik ellenzik, hogy az a szó, hogy hűség nem érzelmet takar, hanem erkölcsi kötelességet... Az a kifejezés pedig, "amíg a halál el nem választ" pedig nem azt, "hogy addig, amíg nem jön egy nálad jobb" ,hanem az amit kimondtak, és hogy mindig, mert csak oka van annak az esküvőnek... Meg nem akarnak apasági nyilatkozattal rohangászni ide-oda az élet legszebb pillanatában,. amikor otthon lenne a helye a kedves apukának a feleségével, és a gyermekével... Arról már nem is beszélve, hogy az élettársi kapcsolat, még a bejegyzett változata sem lesz egyenlő egy családdal... Hát röviden ennyi... Egy házasságban nem a papít a lényeg, hanem amit feljebb leírtam összességében...
2011. febr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/155 anonim válasza:
69%
Az 1. kérdésedre nem tudom a választ. A 2.-ra: szerintem papír nélkül lehet boldog valaki, természetesen itt is kivétel a WC papír, én nagyon boldogtalan lennék nélküle.
2011. febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/155 anonim ***** válasza:
80%
A házasság nem egyenlő a boldogsággal, ez igaz. Én az voltam előtte is, meg most is. De ott van a két gyerkőc. És már csak miattuk sem mindegy, hogy igazi család van e a hátuk mögött, vagy csak egy együttélés. A mai fiataloknak semmi szent nincs egy házasságban, a legtöbbjük nem is fogja fel mit jelent ez a szó. Mindjárt csak azt látják hogy kié a vagyon fele ha válás lesz. Így kár is összeházasodni, pláne majd gyereket szülni. Nekik egy biztos háttérre lesz szükségük, és ezt családnak nevezzük. Ami egyenlő a házassággal.
2011. febr. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/155 anonim ***** válasza:
83%
Persze hogy lehet papír nélkül boldogan élni, már miért ne lehetne? De az esküvővel az emberek a tényleges összetartozást szeretnék maguknak bizonyítani, mert hát nyilván nem a nagymama kedvéért megyünk férjhez/nősülünk meg,legalábbis jobb esetben ez két ember szabad döntése.
2011. febr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/155 A kérdező kommentje:

Hát én ezzel nem értek egyet!Attól mert valaki nem házasodik meg,lehet boldog család!Szerintem az a papír semmit nem jelent.Én is hiszek a családban,azzal a különbséggel hogy nekem az a papír semmit nem jelent!

Sok embert ismerek,sajnos akik együtt voltak évekig,összeházasodtak és 1 év múlva elváltak útjaik!Sajnos nem egy ilyet ismerek.Csak tudod szerintem sok ember belekényelmesedik az egészben és azt gondolja hogy utnna már semmit nem kell tenni a kapcsolatért,mert már örökre az enyém.De amikor ott van az hogy hát ok nem vagyunk házasok,akkor jobban becsüli a másikat az ember!Legalábbis én ezt látom a környezetemben!

2011. febr. 8. 23:15
 8/155 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nem a házasságot hiszik boldogságnak. Hanem az ezzel járó külsőségeket. A lakodalmat, a habosbabos ruhát, azt, hogy végigvonulhatnak a templomban sok-sok ember szeme láttára, lakodalmas szokásokat, táncot és tortákat, meg a drága nászutat, és hogy eztán mutogathatják a karikagyűrűt.

Azt meg közben elfelejtik, miért is történt mindez, már ha az ok valós és nem egy, a házasságig tartó én-is-szeretlek-drágám-szerepjáték. Aztán meg a lakodalom után jön a bonyodalom, ha már kipipálva az esemény, nem kell szerepjátszani, most már bármit hozzávághatunk a párunkhoz... Azt jön a válás, ha a másik felébred, ha felébred.

Így gondolkodik szerintem az emberek 80%-a, nagyrészük nő.

És ez okozza azt, hogy a legtöbben borzonganak a házasság gondolatától is.

Én így nőként is tartok tőle. Vagyis nem tartok, hanem nem ugrok fejest, amíg nem vagyok biztos emberemben...

Sajnos a férfiak nagy részére is jellemző a nem megalapozott házasulás. Mégpedig akkor, ha a hölgyemény szakítani akar. Akkor jön a béküljünk ki és házasodjunk össze duma. Haha, na az ilyennek nem szabad bedőlni! Főleg ha a szakítóoknak köze nincs a házassághoz.


Nem lenne rossz dolog a házasság, csak annyira megtépázott értelmezése van ennek a mai világban, hogy sokan felteszik a fenti papír nélküli kérdést...

Ha értékként tudnák az emberek kezelni egymást, és nem az első válaszoló szerinti sarkon túli jobb valaki feltűnésének esélyében bíznának, akkor nem lenne ez...

A házasság valahol jó dolog kellene, hogy legyen...

2011. febr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/155 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, miért kell lepontozni csak azért, mert eltér a véleményem. Nem 15%-os a válaszom, hanem 100, mert szubjektív kérdésre válaszoltam.
2011. febr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/155 A kérdező kommentje:
Azt akartam ezzel mondani,hogy sokan beleélik magukat túlságossan a férj,feleség szerepben és ott van elku.rva az egész.Megszünik sok ember között a vonzalom és már nem hozzák egymást tűzben,mert csak a gyerekek miatt vannak együtt.Hát ez a nagy hiba hogy hanyagolják egymást és csak a gyerekek.Pedig egy kapcsolatot vagy házasságot ugyanúgy kell továbbra is ápolni.Mert sok nő kijelenti ha jön a gyerek,akkor neki a leges legfontossabb!!De kérdem én?Akkor mivan azzal a szerencsétlen férjel?
2011. febr. 8. 23:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!